2018. 02. 22. csütörtök - Gerzson -1°C | 3°C Még több cikk.

Ötöt rúgott a KTE a Siófoknak - fél lábbal a négy között a lilák

Kecskemét – A KTE-Ereco szenzációs első félidei játékának köszönhetően 5-1-re győzött a Siófok ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Online tudósításunk.

Kecskeméti TE-Ereco – Siófoki BFC 5-1 (4-0)
Széktói Stadion, 1500. Vezeti: Veizer R. (Berettyán P., Horváth R.)
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovics, Balogh B., Mohl – Bori, Alempijevics, Szavics (Ebala, 72.), Litsingi – Tököli (Foxi, a szünetben), Vujovics (Bertus, 64.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Siófok: Molnár P. – Mogyorósi (Pécseli, a szünetben), Fehér Zs., Márton, László A. - Csordás (Marozsán, 64.), Ludánszki, Katona (Horváth A., a szünetben), Lukács - Melczer, Délczeg. Vezetőedző: Mihalecz István
Gólszerzők: Tököli (8.), Vujovics (10., 22.), Szavics (41.), Márton (47.), Fehér (öngól, - 49.)
Sárga lap: Katona (27.), Radanovics (61.), Ludánszki (70.)
Piros lap:

Kecskeméti TE-Ereco - Siófoki BFC Magyar Kupa mérkőzés - KÉPGALÉRIA

Vége a mérkőzésnek!

82. perc: szép hazai támadás végén Bertus 20 méterről, ballal csak centiméterekkel lőtt kapu fölé.

81. perc: Melczer 16 méterről leadott jobblábas lövése után Ribánszki nagy bravúrral ütötte szögletre a labdát.

75. perc: Lukács 22 méterről leadott, jobblábas szabdrúgása után a labda csak centiméterekkel kerülte el a bal alsó sarkot.

72. perc: a megsérült Szavics helyére Ebala állt be.

70. perc: Ludánszki kapott sárga lapot miután rátartott Szavics lábára.

64. perc: cserélt mindkét csapat: a KTE-nél Vujovicsot Bertus, a Siófoknál Csordást Marozsán váltotta.

60. perc: a mezőnyben látunk szép dolgokat, de a támadásokat egyik csapat sem erőlteti az elmúlt percekben. A levegő viszont nagyon lehűlt, jelenleg már csak 0 fok van a stadionban.

56. perc: Lukács lőtt ballal, 23 méterről kapu fölé.

49. perc: újabb gól: Foxi lőtt kapura 20 méterről, a labda megpattant Fehéren, és az elvetődő Molnár mellett a kapu közepébe gurult. 5-1.

47. perc: Lukács baloldali szöglete után László fejelt közelről a hazai kapuba 6 méterről. A labda a kapufa érintésével vágodott a gólvonal mögé. 4-1.

Elkezdődött a második félidő!

A félidőben cserélt mindkét csapat: a KTE-ben Tököli helyén Foxi folytatja.

Vége az első félidőnek!

41. perc: kiütés! Egy hazai szöglet után Bori passzolt Szavics elé, aki 20 méterről, jobbal a jobb felső sarokba lőtt. 4-0.

38. perc: Alempijevics a jobb oldalról ívelt át a baloldalon helyezkedő Vujovicshoz, ő két csel után a felfutó Bori elé tálalt, aki tolt egyet a labdán, majd 17 méterről, jobbal, alig lőtt a kapu fölé.

31. perc: az első vendéghelyzet: egy jobboldali beadás után Ribánszki a kapujából kifutva épp a 16-os vonalán álló Katona elé ütötte a labdát, aki azonban az üres kapu fölé lőtt.

27. perc: újabb szenzációs támadás végén Bori ívelt a jobb oldalról a hosszú oldalon érkező Szavics elé, aki egy pattanás után ballal, 13 méterről lőtt, Molnár azonban bravúrós védéssel szögletre ütötte a labdát.

22. perc: szenzációs góllal növelte tovább előnyét a KTE. Bori remekül futott el a jobb oldalon, a 16-os sarkáról középre adott, Tököli átlépte a labdát, ami így Vujovics elé került, aki egy csel után, jobbal, 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3-0.

A KTE visszavett kicsit, a Siófok meg nagyon gyenge eddig...

10. perc: Bekezdett a KTE, már két gól a hazaiak előnye. Most is Tököli kapott labdát a 16-oson belül, egy csel után a kapu előtt üresen érkező Vujovics elé passzolt, aki 8 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 2-0.

8. perc: Vezet a KTE! Alemijevics a jobb szélről remekül ívelt a kapu elé, Tököli 8 méteres fejese után a labda a felső lécről a gólvonal elé pattant, Tököli 5 méterről ismételt, és Molnár hiába nyújtozkodott nagyot, a partjelző intése alapján már csak a gólvonalon túlról húzta ki a labdát, így a játékvezető megadta a találatot. 1-0.

4. perc: újra Tököli, de most hosszan vette át Bori beadása után a labdát, így oda lett a helyzet.

2. perc: Tököli egy 20 méteres, jobblábas lövéssel indított, de most még csúnyán mellé.

Elkezdődött a mérkőzés!

Tomiszlav Szivics a jelenleg legerősebbnek tartott csapatot küldi ma pályára, ezzel is jelezvén a hazaiak komolyan veszik a kupasorozatot is. Gyagya Attila is felépült betegségéből, így újra elfoglalta helyét a védelem jobb oldalán.

Köszöntjük Olvasóinkat a KTE-Ereco – Siófoki BFC Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

Beharangozó írásunk:

A Széktói Stadionban 17 órakor kezdődő találkozó egyik pikantériája Csordás Csaba visszatérése lesz Kecskemétre. A korábbi közönség kedvenc januárban bontott szerződést a KTE-vel, majd a Siófok együtteséhez igazolt, így most ellenfélként tér vissza eddigi otthonába. Csordás Csaba a mérkőzést megelőzően így nyilatkozott az esélyekről a delmagyar.hu-nak: - Jó hangulatú mérkőzést várok, sok szurkolóval, talán most miattam is kijönnek még páran. Nagy lehetőség ez mindkét csapatnak, és mi szeretnénk bizonyítani, de nem szabad elfelejteni, jövő hét kedden lesz egy visszavágó is.

A hazai csapat jó formában várja az összecsapást, hiszen az elmúlt három hétben három alkalommal is sikerült legyőzni a Debrecent, a bajnokságban pedig már a 8. helyen áll az Urbányival még kiesőhelyen tanyázó együttes. A KTE vezetői több gesztussal is igyekeznek a szurkolóik kedvében járni, hiszen a találkozóra a féláron vásárolhatnak majd belépőket a szurkolók, igaz, csak a férfiak, miután a hölgyeknek egyáltalán nem kell jegyet venniük. A nőnapi akcióhoz ezen kívül egy szál virág is tartozik majd, emellett pedig forró teával is melegíthetik magukat a drukkerek. A csapat célja nem is lehet más, mint előny szerezni a jövő heti siófoki visszavágóra. Tomiszlav Szivics viszont igen óvatosan fogalmazott a keddi tréninget követően az esélyekről: - Bízom benne, hogy a csapat nem fog kihagyni egy akkora lehetőséget, amit ez a párharc tartogat. Szerencsére jó a keretünk, így a dupla terhelés nem okoz gondot. Eddig is rotáltunk, holnap is fogunk, van ugyanis 20 jó futballistánk. A Siófok egy nagyon kemény ellenfél lesz, de mi a Kecskemét vagyunk, és mindig bizonyítanunk kell!

A 17 órakor kezdődő kupameccsről a delmagyar.hu élő online tudósításban számol majd be.

• 1. Wacky 2011. március 09. 20:38
    „"A félidőben cserélt mindkét csapat: a KTE-ben Tököli helyén Foxi folytatja."

és a Siófoknál?? Ejj mán...”

LMP: Stop a plázáknak és az import termékeknek

Az LMP a féléves pláza és hipermarket moratóriumot, a helyi termelők és vállalkozók helyzetbehozását, valamint a helyi piacok megóvását tartja a legfontosabbnak a helyi gazdaság megerősítéséhez. Tovább olvasom