2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Régiós derbi: magabiztos kecskeméti győzelem

Kecskemét – A T.O.M. Controll Kecskeméti KSE férfi kosárlabda együttese 93-76-ra győzött a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák ellen a bajnokság szombat esti mérkőzésén.

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 93-76 (21-20, 28-15, 24-23, 20-18)
Messzi István Sportcsarnok, 700 néző. 18 óra. Vezetik: Forrai S., Bognár T., Gál J.
KKSE: Wittmann 20/9, LeGrange 9/3, Dénes 12/6, Orsulic 15/6, Bencze 6. Csere: Csorvási 10, Siriscevic 18/12, Cseh 2, Lakatos, Mészáros M., Pongó 1. Szakmai igazgató:Sztojan Ivkovics
Szeged: Drahos 9/6, Rubin 25/9, Nyilas 8/3, Dukics 12/3, McKenzie 9. Csere: Vida 6, Molnár M. 5/3, Mészáros 2. Vezetőedző: Fodor Péter
Kipontozódott: McKenzie (33.), Dukics (36.), Bencze (37.)

A két szakvezető így értékelte a mérkőzést a delmagyar.hu-nak:

Fodor Péter: - Az első negyedben jól teljesítettünk, de már ekkor látszott, hogy szerkezetbeli problémáink vannak, hiszen mindössze két magas emberünk volt hadra fogható. A második negyedben a hazaiak dobtak 4-5 extra triplát, ami után mi csak futottunk aza redmény után.

Sztojan Ivkovics: - Ezt a csapatot minél jobban ütik, és generálják körülötte a problémákat, annál inkább erősebb. Nagyon köszönjük, hogy a szurkolók így mellénk álltak, számunkra ez az igazi bizonyítvány.

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabda mérkőzés második félidő - KÉPGALÉRIA

Vége a mérkőzésnek!

40. perc: Csorvási zsákolása zárja a meccset, 93-76 a vége.

40. perc: Nyilas második büntetője bemegy, 90-76. Pongónak szintén, 91-76.

39. perc: Wittmann mindkét büntetője jó, 90-75.

38. perc: Orsulic a palánk alól, 88-75.

37. perc: Csorvási mindkét büntetője jó, 86-75.

37. perc: hazai büntetők, Orsulic az elsőt kihagyja, 84-75.

37. perc: Drahos a büntetővonalon, az első kimarad, a második jó, 83-75.

37. perc: LeGrange egyik büntetője jó csak, 83-74.

36. perc: Rubin két pontja ziccerből, 82-74.

36. perc: előbb Siriscevic, majd az ellentámadásból Rubin dob triplát, 82-72.

35. perc: egy szép tripla Drahostól is, 79-69. Ivkovics időt  kért.

34. perc: LeGrange dob egy kosarat leindításból, 79-63. Rubin tripla, 79-66.

33. perc: most egy dupla McKenzie-től, 77-63.

33. perc: büntetők McKenzie-től, csak az első jó, 77-61.

32. perc: Dénes zsákol, 77-60.

31. perc: egy Orsulic duplával indul az utolsó negyed. Mészáros válaszol, 75-60.

IV. negyed

30. perc:
LeGrange faulttal együtt is bedob egy duplát, ráaádsul Dukicsnak negyedik hibája. A büntető is jó, 73-58. Vége a negyednek.

29. perc: McKenzie-től egy dupla, 70-58.

29. perc: egy betörés után LeGrange eredményes, 70-56.

28. perc: McKenzie büntetői jók, 68-56.

27. perc: egy ziccer Rubintól, 68-54.

26. perc: Dukics faulttal együtt dob kosarat, a büntető is jó, 68-52.

26. perc: Cseh zsákolása után tombol a hazai publikum, 68-49. Fodor Péter időt is kér.

25. perc: Siriscevic újabb szenzációs triplája, 66-49.

25. perc: újra Vida áll a büntetővonalra, ezúttal nem hibázik, 63-49.

25. perc: Rubintól egy dupla, Siriscevic triplával válaszol, 63-47.

24. perc: Dukics a palánk alól, majd Siriscevic középtávolija, 60-45.

24. perc: Vida büntetőzik, csak az első megy be, 58-43.

23. perc: megint Wittmann, de ezúttal már hármas a karmestertől, 56-39. Rubin is szór egy hármast, majd Csorvási a palánk alól, 58-42.

22. perc: Wittmann ott folytatja ahol abbahagyta, 53-39.

22. perc: vendégbüntetők Rubintól, nem hibázik, 51-39.

21. perc: hazai dupla után Molnár középtávolija jó, 51-37.

III. negyed

A félidőig hazai oldalon Wittmann a legeredményesebb (13/6), Orsulic és Dénes pedig 10-10 pontot szerzett. A Szegedben Rubin 11 pontnál jár, őt Nyilas és Dukics követi 7-7 ponttal.

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabda mérkőzés - KÉPGALÉRIA

Vége a második negyednek.

Nincs újabb kosár, a félidőben 49-35-re vezet a Kecskemét.

20. perc: egy újabb dupla Rubintól, 49-35, most Ivkovics kér időt.

19. perc: nagyon belelendült a hazai csapat, Dénes is szór egy triplát, 49-33.

19. perc: most Wittmann dob egy szép hárompontost, 46-33. Újabb szegedi időkérés.

18. perc: Dénes triplája után 10 pont a különbség, 43-33.

17. perc: hazai büntetők Dénestől, mindkettő jó, 40-33.

17. perc: LeGrange is megmutatja magát, triplájával 38-31. Rubin egy duplával tovább tartja a Szegedet, 38-33.

16. perc: Molnár szenzációs triplája a dudaszó pillanatában, 35-31.

16. perc: Bencze a palánk alól eredményes, majd Orsulic húzza a gyűrűbe a labdát, 35-28. Szegedi időkérés.

15. perc: Dukics tartja a vendégeket, újabb duplájával 33-28.

14. perc: Dukics két büntetője jó, 31-26.

13. perc: Nyilas dupla, majd Orsulic horog, 31-24.

13. perc: Csorvási két büntetője jó, 29-22.

12. perc: egy újabb tripla, ezúttal Siriscevictől, 27-22.

A vendégtábor - az Ultras Szeged tagjai - előtt le a kalappal, szünet nélkül biztatják kedvenceiket.

11. perc: Rubin dupla, majd egy Wittmann tripla, 24-22.

II. negyed

10. perc: Drahos büntetői zárják az első negyedet, mindkettő jó, 21-20.

10. perc: megint Siriscevic áll a  büntetővonalon, nem hibázik most sem, 21-18.

9. perc: McKenzie zsákolása, 19-18.

9. perc: most Siriscevic dobott két büntetőt, 19-16.

8. perc: hazai büntetők Wittmanntól, hibátlan, 17-16.

7. perc: szándékos Lakatos ellen, Vida első büntetője jó volt, a második kimaradt, 15-16.

6. perc: egy szép kosár Rubintól, 15-15.

6. perc: Vida mindkét büntetője jó, 15-13.

5. perc: triplaeső, Siriscevic is bemutatkozik, 15-11.

5. perc: egyelőre jól megy kintről a Szegednek, most Nyilas eredményes kintről, 12-11.

4. perc: Rubin is dob egy triplát, Bencze egy duplával válaszol, 12-8.

3. perc: az első hazai tripla Orsulictól, 10-5.

3. perc: Wittmann kosár és fault, büntető is jó, 7-5.

3. perc: Ziccer a vendégoldalon, Nyilas nem hibázik, 4-5.

2. perc: hazai büntetők, Wittmann mindkettőt bedobja, 4-3.

Megérkeztek a szegedi szurkolók is a kezdésre, mintegy tucatnyian biztatják csapatukat a vendégszektorból.

1. perc: Dénes zsákolása után Dukics tripla, 2-3.

Elkezdődött a találkozó!

17:56: Zajlik a csapatok bemutatása, jelenleg mintegy 7-800 néző lehet a csarnokban

17:54: A szegedieknél Kiss Zsolt farmerben ül a kispadon, sérülése miatt nem léphet pályára. Tanács és Simándi szintén hiányozni fog a vendégektől.

17:50: Előre jeleznénk Olvasóinknak, hogy a mérkőzés első félidejének fotói már a félidőben megtekinthetőek lesznek képgalériánkban.

17:47: A hazai oldalon ezúttal debütál a csapat új kabalaállata, egy két méteres plüsskecske személyében.

17:41: Ahogy azt már beharangozónkban jeleztük, a kecskeméti csapatban ott melegít a pályán Jerome LeGrange is, aki lábsérülése miatt kihagyta a szerdai kupamérkőzést.

17:38: Köszöntjük Olvasóinkat a T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák férfi kosárlabda bajnoki mérkőzés online tudósításán. Bő 20 perc múlva kezdődik a találkozó.

A mérkőzés előtt Sztojan Ivkovics a hazaiak szakmai igazgatója a klub hivatalos honlapján úgy nyilatkozott, hogy a Szeged ellen egy nagyon fontos meccs következik, hiszen ha sikerül Fodor Péter tanítványait is legyőzni, akkor már csak egy lépés van hátra a biztos nyolcba kerüléshez. A Szeged ellen minden esetre nem lesz könnyű dolga a csapatnak – véli Ivkovics – hiszen, nagyon jól szervezett és hajtós együttesről van szó. Nem mellékesen pedig, a közelmúltban komoly csapatokat is két vállra tudtak fektetni. A hazai szurkolóknak jó hír lehet, hogy az amerikai légiós, Jerome LaGrange felépült sérüléséből, és ott lehet a pályán a Szedeák ellen.

Szegeden tíz ponttal nyert a Kecskemét

Fodor Péter a Szeged edzője úgy fogalmazott, hogy az együttesek játékosállománya és a táblázaton elfoglalt helyük is mutatja, hogy ennek a találkozónak nem ők ez esélyesei. A fő hangsúly a tréner szerint azon lesz, hogy könyörtelenül ki tudják-e használni a Kecskemét hibáit, illetve a saját játékukba mennyi hiba csúszik majd.