2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Sima kecskeméti siker a Sopron ellen - galéria

A Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata végig fölényesen vezetve 80-59-re verte a Sopront a bajnokság pénteki összecsapásán. A KKSE-ben hatan is elérték a 10 pontot, a vendégeknél mindössze hárman.
A vasárnapi, mondhatni nem várt Szeged elleni vereség után láthatóan nagyon akart bizonyítani a Kecskemét, ami ezúttal az eredményen is meglátszott. Az agresszív hazai védekezésnek nemigen találta az ellenszerét a Sopron, így nem csoda, hogy tíz perc után már 23-10-re vezetett a KKSE. A vendégeknél Benson kivételével teljes betli volt az egész csapat, így Wittmann büntetőivel, Dénes tripláival, valamint Vukadivov szünetre még nagyobb lett a hazaiak előnye, 44-23-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok. A 20 perc alatt szerzett 23 pont mindennél többet elárul a vendégek teljesítményéről.

Kecskeméti KSE - Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC kosárlabda mérkőzés - KÉPGALÉRIA

A mérkőzés tehát már gyakorlatilag ekkor eldőlt, de a folytatásban sem ült le a kecskeméti gárda. Sztojav Ivkovics szokásához híven sokat cserélt, és így szépen lassan szinte a teljes keret 10 pont közelébe került a harmadik negyed végére, amikor már 66-40-re vezettek Csorvásiék. A záró etapban már csak a különbség volt a kérdéses, ami végül 21 pont lett. A KKSE ezzel a győzelemmel feledtetni tudta a szegedi kisiklást, és továbbra is tapad az élemzőnyre.

Kecskeméti KSE – Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC 80-59 (23-10, 21-13, 22-17, 14-19)

Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur T., Farkas G., Fodor A. (Faidt)
Kecskemét: Kelley 4, WITTMANN 13, Vukadinov 14/3, DÉNES 11/9, Bencze 10 Cs.: Hegedűs 12, CSORVÁSI 10, Radonjics 6/6.
Sopron: THOMAS 2, Molnár A. 10/6, Rubin 4, GOMBÁS 13/9, EGEMONYE 16 Cs.: Lakatos, Boldizsár -, Keresztes 8, Vesztergom 4/3.

Egy tollvonással megszűnhet a Nemzetközi Kerámia Stúdió?

Egyetlen tollvonással semmivé válhat az intézmény, mely közel négy évtizede Kecskemét kulturális életének egyik meghatározó műhelye. Tovább olvasom