2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Tököli büntetőjével nyert a Kecskemét a Diósgyőr ellen

Jól kezdte a tavaszi szezont a KTE labdarúgócsapata, miután a 18. forduló vasárnap délutáni mérkőzésén Tököli büntetőjével 1-0-ra győztek a Diósgyőr ellen.

Kecskeméti TE - Diósgyőr 1-0 (1-0)
Kecskemét, 3000 néző.
Gólszerző: Tököli (2. perc - 11-esből)

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, hiszen a középkezdét követően nem telt el 20 másodperc, és máris büntetőhöz jutottak a lila-fehérek. A vendég védők hibája után Csukics tört be a 16-oson belülre, a kapujából kifutó Rados elhúzta a lábát, Kassai pedig jogosan büntetőt ítélt, amit Tököli értékesített a rövid ápolási szünet után.

A Diósgyőr nem adta fel, Seydi, Tisza és Gallardo is sok veszélyt okozott, de a hazai védők nagyon masszívan állták a sarat. Gyagya és Balogh tanárian zárta a területet és ha kellett az utolsó pillanatban mentettek, így igazán komoly ziccerig nem jutott el a vendég együttes.

A második félidőben inkább a DVTK uralta a játékot, Tisza a kapu torkából lőtt fölé, de továbbra is jól védekeztünk. A kontrákban folyamatosan benne volt a gól lehetősége, de maradt az 1-0 az eredményjelzőn a lefújás pillanataiban is. A mérkőzés igen feszült hangulatban telt, Kassai Viktornak nem egyszer kellett előhúznia a sárga kártyát, Igor Gal pedig sérülés miatt már az első félidőben cserét kért.

KTE: Németh – Alempijevics (Koszó 86.) Gyagya, Balogh, Varga – Csukics, Szavics – Bori, Litsingi, Lencse (Balog 67.) - Tököli (Pekár 89.).

DVTK: Rados – Vadász, Gal (Budovinszky 26.), Nagy T., Frizoni (Bacsa 76.) – Gallardo, Abdouraman, Fernando, Luque – Seydi, Tisza (Arze 63.).

Sárga lap: Alempijevics, Varga, Szavics ill. Rados, Abdouraman.