2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Továbbra is nyeretlen a Honvéd a KTE ellen

Kecskemét – Az OTP Bank Liga hatodik fordulójában az eddig kitűnő formában lévő Honvéd a felemásan telesítő Kecskeméttel találkozott. A budapesti csapat hiába vezetett, a Kecskemét fordítani tudott és megérdemelt 3-1-es győzelmet aratott.

KTE - Budapest Honvéd 3-1 (1-1)
Széktói stadion 2500 néző, Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
KTE: Németh - Maynard (Koszó, 66.), Balogh, Gyagya, Mohl - Ebala, Szavics (Csukics, 66.), Bori - Foxi, Gyurcsó (Sztokics, 83.), Litsingi. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Honvéd: Kemenes - Lovrics, Botis, Boris, Novák - Tchami (Hidi, a szünetben), Németh N. (Zelenka, 56.), Akassou, Abass (Szekulics, 75.) - Délczeg, Danilo. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Danilo (7.), Gyurcsó (38.), Litsingi (47.), Foxi (86.)
Sárga lap: Lovrics (11.), Maynard (36.), Abbas (50.), Botis (55.), Hidi (72.), Foxi (75.), Litsingi (86.)
Piros lap: -

Vége! Teljesen megérdemelt kecskeméti siker született.

90. perc: kettő perc a ráadás.

Közben véget ért a Siófok - Kaposvár mérkőzés. A Balaton partiak kettős emberelőnyben 3-1-es győzelmet arattak, Melczer három tizenegyes góljának köszönhetően.

Csak egy csapat van a pályán, a Honvéd játékosai csak keresik a labdát.

86. perc: ismét Foxit tüntették el a 16-oson belűl, de a játékvezető sípja néma maradt. Litsingi kap sárgát, mert sípszó után elrúgta a labdát.

83. perc: a fantasztikusan játszó Gyurcsó helyére az ex-Honvédos Sztokics érkezett.

82. perc: kecskeméti csiki-csuki után újabb gól született! Csukics-Bori-Foxi volt a labda útja, az afrikai támadónak már csak be kellett pöckölni a játékszert az üres kapuba. 3-1!

81. perc: jelenleg inkább mezőnyjáték folyik, öt perce egyik kapu sem forgott veszélyben. A Honvéd támadójátékában nem érezni az átütő erőt. Közben Danilo gyenge próbálkozása ment mellé.

Csak nehogy a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát.

76. perc: Foxi hagy ki egy óriási helyzetet, öt méterről nem sikerült bevenni a Honvéd kapuját.

75. perc:
Foxit lökték fel a 16-oson belül, mindenki azt hitte, hogy a játékvezető büntetőt ítél, ehelyett sárgát adott a közép-afrikai támadónak. Supka Attila kihasználja utolsó cserelehetőségét Abbas helyére Szekulics érkezett.

72. perc: újabb kispesti sárga, ezt Hidi kapta.

2500 lelkes szurkoló látogatott ki a KTE meccsre - GALÉRIA

Gyurcsó Ádám már négygólos a bajnokságban. A KTE szurkolók nagy bánatára, csak egy évig szerepel kölcsönben az együttesnél, utána vissza kell térnie a Videotonhoz. A kirobbanó formában lévő fiatal csatár eddig a hátán viszi a Kecskemétet. Minden eddigi mérkőzésen a csapata egyik legjobba volt. Ráadásul a múlt héten ő lőtte a forduló legszebb gólját, amelyre ezen a héten is jó eséllyel pályázik.

69. perc: Gyurcsó törhetett egy az egyben a Honvéd kapujára, de csúnyán fölévágta a ziccert. Az ellentámadásból Abbas indult meg, a kifutó Némethet is elfektette, de az üres kapuba nem sikerült betalálnia.

67. perc: Litsingi szerzett labdát a Honvéd térfélen, vezetgette egy kicsit, majd 20 méterről próbálta bevenni Kemenes kapuját, csak pár centit tévedett.

66. perc: kettős csere hazai oldalon: Maynard helyére Koszó érkezett, Szavicsot pedig Csukics váltja.

64. perc: a KTE kicsit viszább állt.

A Honvéd négy mérkőzés óta veretlen, míg a KTE-nél eddig igen felemásra sikerült  a bajnokság, hiszen kikaptak a Pakstól és a Debrecentől, legyőzték a Kaposvárt és a Diósgyőrt, míg legutóbb Pécsen döntetlenre végeztek.

59. perc: Foxi varázsolta Litsingi lábára a labdát, de a jó ütembe kimozduló Kemenes lelopta a játékszert.

56. perc: Németh Norbert helyére Zelenka érkezik.

55. perc: Botis is besárgult.

50. perc: Abbas kakaskodott Borival, majd Maynardal és a labdát is földhöz vágta, villant is a sárga lap.

47. perc: máris vezet a Kecskemét! Szavics 30 méterről lött spiccel, amit Kemenes pont Litsingi elé ütött, aki testtel a hálóba tessékelte a lasztit. 2-1!

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cserélt a Honvéd: Hidi Patrik érkezett a gyenge napot kifogó Tchami helyére.

A Győr ismét győzni tudott, most Paksról hozták el a három pontot és továbbra is 100%-os Csertői Aurél együttese, most 2-1 re tudott győzni idegenben. A Siófok is vezet a félidőben az emberhátrányban lévő Kaposvár ellen Melczer két 11-es góljának köszönhetően.

KTE - Budapest Honvéd labdarúgó mérkőzés - GALÉRIA

Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt. Csak a szerencsének köszönheti a Honvéd, hogy 1-1-el vonultak az öltözőbe a csapatok. A Kecskemét rengeteg helyzetet dolgoz ki, ha nagyobb arányban tudják őket értékesíteni sima győzelmet arathatnak.

Veizer Roland játékvezető lefújta az első félidőt!

44. perc: Maynard hibája után nyargalt el a baloldalon Danilo, kitette a labdát a jobboldalon érkező Akassounak aki 20 méterről lőtt, de nem talált kaput.

40. perc: Foxi próbálkozott a 16-osról, de félfordulatból leadott lövését fogta a kapus.

39. perc: Gyurcsó akár egy percen belül két gólt szerezhetett volna. Remek kiugratás után egyedül vezethette Kemenesre a labdát, de a kapufa kisegítette a hálóőrt.

38. perc: Gyurcsó bombával egyenlít a Kecskemét! A fiatal támadó elhúzott a baloldalon és ballal 25 méterről óriási gólt lőtt a Honvédnak. 1-1!

36. perc: Maynard is besárgult. Mohl baloldali beadását Gyurcsó próbálta kapura fejelni, de nem tudott erőt vinni bele, így Kemenesnek csemege volt.

34. perc: Foxi kapáslövésébe vetődőtt Lovrics, minden bizonnyal góltól mentette meg a csapatát.

33. perc: a Budapest Honvéd percek óta a kapujához van szegezve, szinte át sem tudják lépni a felezővonalat.

Továbbra sem tudott ebben a bajnokságban a Kecskemét szöglet utáni szituációból gólt szerezni.

25. perc: Szavics szögletére Litsingi érkezett az ötösön, a fejese Kemenesen is megpattanva a felsőlécre vágódott, majd Ebaláról elhagyta az alapvonalat, kirúgás.

23. perc: Bori nagyon aktív. Most a jobbszélről betörve célozta meg a rövid sarkot, de Kemenes a helyén volt. Még ebben a percben Danilo húzott el a jobb oldalon Gyagya mellett, de a kapuba tartót löketét Németh szögletre tudta ütni.

Közben véget ért a Videoton - Pécs összecsapás. A hazaiak sima 4-1-es győzelmet arattak az eddig veretlen Pécs ellen.

20. perc: egy szögletvariáció után Litsingihez került a labda, de lövése elzúgott a kapu mellett.

18. perc: a lila-fehérek a kapujukhoz szegezték a kispestieket. Először Ebala lőtt, majd Gyurcsó, de a védők belevetődtek a próbálkozásokba.

A Honvéd egyértelműen a kontrákra rendezkedett be, ami az ő igazi fegyverük.

15. perc: Litsingi passzolt Borihoz, aki a 16-os vonaláról célozta meg a rövid sarkot, de pár centit tévedett.

11. perc: Lovrics csúszott rá keményen Borira, sárga lap.

Danilo idei ötödik gólját lőtte, minden találatát tizenegyesből szerezte.

7. perc: vezet a Honvéd. Botis passzolt Danilohoz, akivel szemben Gyagya szabálytalankodott, a játévezető büntetőt ítélt, amit a sértett a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1.

A jó idő ellenére elég kevesen vannak a Széktói stadionban.

3. perc: Kemenes bravúrjával kezdődött a meccs: Litsingi emelt Foxihoz, aki kicsit kisodródva 12 méterről bombázott, de a Honvéd hálóőre a helyén volt és nagyot védett.

A KTE kezdte a találkozót!

18:57: Alempievics felépült apróbb sérüléséből, amit Diósgyőrben szedett össze, a kispadon kapott helyet a Honvéd ellen.

18:53: A hazai kispad: Ribánszki, Koszó, Alempievics, Simon, Sztokics, Csukics, Bertus.

A délutáni mérkőzésen ismét győzőtt a Debrecen, így az eddigi hat meccséből hatot megnyerve 18 ponttal vezeti az OTP Bank Ligát. Most Pápán tudtak nyerni 2-0-ra Kondás Elemér tanítványai. A szünetben Paks - Győri ETO 0-1, a Videoton - Pécs mérkőzés a 62. percben 2-1-re áll.

18:49: a Pécsen bizonytalankodó Ribánszki kikerült a kezdőből, helyét Németh Gábor vette át. Simon helyett, pedig Litsinginek szavazott bizalmat a Honvéd ellen Tomiszlav Szivics.

18:46: csapatok melegítenek, a nézők gyülekeznek, körülbelül 2000-2500-an vannak már a Széktói stadionban.

18:45: a felépült jobbhátvéd Kelvin Maynard rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet.

Köszöntjük Olvasóinkat a KTE - Budapest Honvéd OTP Bank Liga bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán!

Beharangozónk:

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, Tököli Attila kedden bejelentette távozási szándékát a klubvezetőségnek, ráadásul az események olyan gyorsan zajlottak, hogy a támadó péntek este már a Zalaegerszeg kispadján csücsült a Vasas elleni bajnoki mérkőzésen, majd a második félidőben pályára is lépett.

A KTE csatársora ezzel nagyon meggyengült, Tököli pótlására még nem érkezett új játékos, így mindösszesen Simon Attila és Francis Litsingi maradt befejező csatárként a keretben. A korábbi sérült Radanovics és Mohl is bevethető lesz a holnapi összecsapáson, csakúgy, mint a jobbhátvéd Kelvin Maynard. Egyedül Alekszandar Alempievics játéka kérdéses, ő továbbra sem 100 százalékos.

A Kecskemét hazai pályán eddig felemásan játszott: győzelem a Kaposvár ellen és vereség a Debrecen csapatától. Legutóbb az addig veterlen Pécs otthonából sikerült a lila-fehéreknek pontot rabolnia az ifjú Gyurcsó Ádám vezérletével, akinek a délutáni mérkőzésen is komoly szerepet szán Tomiszlav Szivics vezetőedző.

A Honvéd együttese nem várt rajtot vett a bajnokságban. Az első fordulóban vereséget szenvedtek a Győr csapatától, azóta viszont mind a négy mérkőzésüket megnyerték, ráadásul négy–négy gólt rúgtak a Haladásnak, a Vasasnak és Zalaegerszegnek, míg az ötödik fordulóban a Ferencvárost múlták felül hazai pályán. A kispesti csapat valószínűleg a gyors szélsőjátékot fogja erőltetni, ahogy az eddig mérkőzéseken is. A KTE bal és jobb oldalának, valószínűleg 90 percen keresztül kell majd koncentrálnia a szélvészgyors Tchamira és Danilóra.

A Honvéd csapata az NB1-ben még soha nem győzte le a hírös városi alakulatot. Az egymás elleni eredmények egyértelműen a lila-fehéreknek kedveznek, eddig hat alakalommal játszott a két csapat egymás ellen, melyből négyszer kecskeméti siker született, kétszer pedig döntetlenre végzett egymással a két gárda. Ráadásul az előző szezonban oda-vissza nyerni tudott Tomiszlav Szivics legénysége.

Mindkét csapat nagyon sok gólt rúgott a bajnokságban, ebből csak jó meccs kerekedhet! A delmagyar.hu szombaton hét órától élő tudósításban számol be a mérkőzésről.

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Sivic (KTE): - Tudjuk, hogy a Honvéd nagyszerűen szerepel a bajnokságban, azonban bízom a fiúkban. Pécsen is tanúbizonyságát adták annak, hogy tudnak csapatként küzdeni, ha kell, harcolni egymásért, a csapatért. Erejüket mutatja, hogy idegenben, kétgólos hátrányból is fel tudtak állni. Nem szeretem a statisztikákat, de most az is mellettünk szól, hogy amióta az NB I-ben szerepel a KTE, bajnoki mérkőzésen még nem szenvedett vereséget a Honvéd együttesétől.

Supka Attila (Honvéd): - A legjobban támadó csapat otthonába látogatunk, akik hazai környezetben bárkit képesek megverni. Most is megtalálták a megfelelő embereket a megfelelő posztokra. Bízom a csapatban, megfelelő önbizalommal rendelkezünk, és eredményes játékot szeretnénk mutatni Kecskeméten.