2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Videó: Így ikszelt a Kecskemét Fehérváron

Döntetlent játszott egymással a Videoton és a Kecskemét az NB I. 26. fordulójának pénteki meccsén. Az első félidőben négy gólt és érdekes jeleneteket láthatott a közönség. Videó.
Hiába vezetett kétszer is a remekül játszó és a bajnokságban először ikszelő Kecskemét a Sóstói Stadionban, a bajnoki listavezető Videoton mindkétszer felállt a padlóról, és egy remek első félidei hajrát követően 2-2-s döntetlenre végzett ellenfelével a Monicomp Liga 26. fordulójának második pénteki meccsén.

A várakozásoknak megfelelően a Videoton kezdte támadóbban a meccset, de jó negyedóra elteltével a Kecskemét vette át a játék irányítását. A 18. percben meglepetésre meg is szerezte a vezetést az ekkorra már kifejezetten jól futballozó Szivics-legénység, Dossi többszöri próbálkozása után a labda Litsingi elé került, aki Bozsovics érintésével megszerezte a vezetést csapatának. (0-1)

Ikszelt a KTE a Videoton ellen

Ezt követően egyik csapat sem nagyon riogatott, a Kecskemét alapvetően magabiztosan őrizte előnyét, és nem hagyta kibontakozni ellenfelét. Nem sokkal a szünet előtt aztán felgyorsultak az események, a 38. percben Nikolics lőtt közelről a Kecskemét kapujába (1-1), majd három perccel később Bertus beadását Ebala fejelte Bozsovics kapujába. (1-2)

A második félidőt mégis döntetlen állásról kezdték a csapatok, mert a 46. percben Mohl a tizenhatoson belül szabálytalankodott Gosztonyival szemben, amit észlelt a játékvezető, és azonnal a büntetőpontra mutatott. Andre Alves nem hibázott, és magabiztosan szerezte meg 23. gólját is a szezonban. (2-2)

A szünet után inkább nagy küzdelmet, mint látványos játékot láthatott a fehérvári közönség, a gólokkal viszont adósak maradtak a csapatok. Bár mindkét együttes próbálkozott, összességében sem a Videoton, sem pedig a Kecskemét nem tett eleget a három pont megszerzéséért, így a lefújás pillanatában is döntetlen maradt az eredményjelzőn.

Videoton – Kecskemét 2-2 (2-2)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion (3 000 néző). Vezette: Vad II István.

Videoton: Bozsovics – Lázár P., Lipták, Vaskó, Hidvégi – Gosztonyi (Nagy D., 68.), Polonkai, Elek Á., Vasziljevics (Farkas B., 68.) – Nikolics (Lencse, 80.), Alves

Kecskemét: Antal B. – Balogh B., Gyagya, Koszó, Mohl – Bori (Foxi, 62.), Csukics (Tölgyesi, 84.), Ebala, Bertus – Litsingi (Tököli, 59.), Dosso

Gól: Nikolics (38.), Alves (46. – tizenegyes) ill. Litsingi (18.), Ebala (41.)
Sárga lap: Bori (40.), Mohl (45.), Dosso (54.)

• 1. szpirigonzálesz 2011. április 30. 19:14
    „Három héttel a világbajnokság előtt a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szabályalkotó testülete (IFAB) megváltoztatta a tizenegyes elvégzésére vonatkozó szabályt. Mostantól a büntető előtt megtorpanó játékos gólját érvényteleníti a játékvezető.
    Az új szabály szerint, ha futballista elköveti ezt a hibát, a játékvezető sárga lapos figyelmeztetésben köteles részesíteni őt, és a gólt is érvénytelenítenie kell. Ha azonban a futballista a nekifutás közben (tehát nem az elrúgás előtt) torpan meg, a gól megadható.”

Trokán Nóra: Sokat tanulok Carameltől

Latinos nótával lép ma színpadra Trokán Nóra és Caramel a Nagy duettben. A páros gyorsan megtalálta… Tovább olvasom