2013.08.30. 20:26

Nyerni sikerült, továbbjutni nem: Pick-Metalurg 23-19

A Pick Szeged hiába győzte le macedón ellenfelét a BL-selejtezőben, 45-39-es összesítéssel alulmaradt a párharcban. Marad az EHF-kupa.

Gyúrós István

Pick Szeged-Metalurg Szkopje (macedón) 23-19 (11-7)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, selejtező, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (német).
Pick Szeged: MIKLER - Parrondo 2/1, Zubai 1, Ilyés, Blazevic, Vadkerti, MINDEGÍA 3. Csere: TATAI (kapus), ANCSIN 5, Larholm 2/1, SULC 7, Vranjes 1, Kekezovics 1, Balogh 1. Vezetőedző: [namelink name="Juan Carlos Pastor"].
Metalurg Szkopje: SZTANICS - Georgevszki 1, Vugrinec 4/3, MOJSZOVSZKI 3, N. Markoszki, ATMAN 5, Manaszkov 2. Csere: V. Markoszki, Jonovszki, Dimovszki 1, Mirkulovszki 3, Kedzo. Vezetőedző: [namelink name="Lino Cervar"].
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.
Továbbjutott: a Metalurg Szkopje 45-39-es összesítéssel.

Juan Carlos Pastor: - Gratulálok a Metalurgnak! A párharcot Macedóniában veszítettük el, ez nem kérdés. A csapat jól harcolt, kiválóan védekeztünk az egész meccs során, de ezzel idegenben sem volt baj. Támadásban megpróbáltunk váltani, amikor három gólra zárkózott a Szkopje, ám a váltás után sem tudtuk az egész hátrányunkat ledolgozni. Kétszer vezettünk hat góllal, de ezekről nem tudtunk továbblépni - ha ez sikerült volna, izgalmasabb lehetett volna a vége. övön aluli ütés, hogy nem jutottunk a főtáblára, de vannak más céljaink az idén, mostantól azokért küzdünk.

Lino Cervar: - Először is köszönjük szépen, hogy ilyen környezetben játszhattuk le a visszavágót. Nem vártam, hogy ilyen nehéz dolgunk lesz, nem volt egyszerű továbbjutnunk. A párharc során több volt a szerencsénk, mint a Picknek, ez is kellett ahhoz, hogy a főtáblára jutottunk. Ismerem kollégám, Juan Carlos Pastor munkáját, biztos vagyok benne, hogy jó csapatot épít majd Szegeden. Remélem, mindkét csapatra várnak sikerek a nemzetközi kupákban.

A párharcból a macedón csapat jutott a BL főtáblájára. A Pick Szeged az EHF-kupában folytathatja majd a nemzetközi szereplését.

Nyerni sikerült, továbbjutni nem: Pick-Metalurg 23-19. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc: Manaszkov Csikar-szögből talál be 23-19.

59. perc: Georgevszki indulásból 22-18. Sulc a meccs gólját lövi a háta mögött 23-18.

58. perc: Vranjes mellépattint. Parrondo ront ziccert. Agyonlőttük ma Sztanicsot.

57. perc: Larholm, bedobja a kipattanót 22-17.

56. perc: Atman 20-17. Sulc estében 21-17. Emberelőny.

55. perc: Tatai véd, Vranjes idulásból eredményes 20-16.

54. perc: Ancsin, ez bepattan a kapufáról 19-16. Időkérés.

53. perc: Sulc 18-16.

52. perc: Kekezovics, a "változatosság kedvéért" kapufa.

51. perc: megállapíthatjuk, hogy a Pick nem jut a BL-főtáblára, és az EHF-kupában folytatja európai szereplését. Közel sem mindegy azonban, mi lesz ennek a meccsnek a vége. Mojszovszki 17-16.

50. perc: Atman 17-15. Ancsin is kapufát lő.

49. perc: Atman és Zubai is kapufát lő.

48. perc: Mindegía eladja, Tatai ziccert véd.

47. perc: macedón hetes, Vugrinec nem ront 17-14.

46. perc: remek figura, Zubai marad egyedül 17-13.

45. perc: jó védekezés. Mindegíát leütik, kiállítás.

44. perc: Tatai jön a kapuba. Védéssel kezd. Parrondo, Sztanics...

43. perc: megint Sztanics, belőttük a szerbet... Atman emberel a nyakán 16-13. Időkérés.

42. perc: Vugrinec megint hetesből 16-12. Ancsin lő, Sztanics véd.

41. perc: Vugrinec bevágja 15-11. Ancsin keze megint villan 16-11.

40. perc: Blazevic két percre kiáll. Remek védekezés! Eladjuk, Kekezovics áll be a kapuba, de kapufára lövik a ziccert. Viszont hetes.

39. perc: Kekezovics megmenti, miénk marad. Sulc laposan, Sztanics leér.

38. perc: Larholm hetest harcol ki. Parrondo lő, Sztanics véd.

37. perc: Mirkulovszki, majd Ancsin 15-10.

36. perc: Mindegía marad lent kicsit, a macedónok Sztanicsot éltetik.

35. perc: jó a macedón blokk. Vranjes bedobásból eladja, macedón gól... 13-9. Ancsin, nagy gól 14-9.

34. perc: Sulc 11 méterről lő, Sztanics véd. Mikler lát át egy ejtésen.

33. perc: Atman önfeláldozó gólja, Ilyés két perc 13-8.

32. perc: labdaszerzés! Balogh Zsolt óriási gólja 13-7! Már csak négy! A macedón kollégák elkezdtek izzadni!

31. perc: emberhátrányban kezdünk, Kekezovics megkülönböztetőben a kapus helyén. Jonovszkit kiállítják. Nem kell nagy matektudás hozzá, ötpercenként kellene egy gólt ledolgozni a továbbjutáshoz. Kekezovics 12-7.

Félidő.

30. perc: Ancsin két perc. Velünk van a kapufa, az egész pályás gól azonban a sípszó után esik. Félidőben már csak hat gól a hátrány!

29. perc: Sulc lövését Sztanics vállal védi.

28. perc: Mikler hogy nyúlt vissza! Bravúr, bravó! Ancsin már estében, ez is remek gól 11-7!

27. perc: Parrondo a szélről 10-7.

26. perc: Ancsin kőkemény, az egész falunk az. nagy csel után lő gólt Mojszovszki 9-7.

25. perc: indulunk, Sulc ellépi, Manaszkov bedobja... 8-6. Sulc javít, embertelen nagy gól lő szinte a földig hajolva a jobb felsőbe 9-6.

24. perc: csodás bejátszás, Mirkulovszki bedobja 7-5. Sulc, remek gól 8-5!

23. perc: Mindegía remekül veszi észre Vranjest, akit ketten fognak meg. Időt kérnek a vendégek.

22. perc: Parrondo elveszíti, Dimovszki bedobja 7-4.

21. perc: Ilyés kap két percet ütésért, jogosan.

20. perc: Vadkerti kap sárgát. Sulc Sztanics lábai között pattint a hálóba 7-3.

19. perc: Sulc talpról lő hatalmas gólt, a védőjét is elvitte a lövés szele 6-3. Ilyés továbbra is remekül védekezik.

18. perc: Zubait lebirkózzák. Megint jól blokkolunk.

17. perc: Atmant küldték ki. Mojszovszki átlövésből 5-3.

16. perc: Atman lő, Mikler véd. Parrondo hetese jó 5-2!

15. perc: Cervar a pálya szélén üvöltözik. Mindegía harcol ki hetest, Larholm kihagyja... Ezek nem férnek bele!

14. perc: megint remekül blokkolunk, indulunk, Mindegía harmadik gólja 4-2. Georgevszki ziccere Mikleré! "Roli! Roli!" Jön Sulc!

13. perc: Larholm dob be egy hetes 3-2.

12. perc: a kapott gólok számával nincs baj, a dobottakéval annál több.

11. perc: megint jó a szegedi blokk, Ilyés hátul remek. Atman 2-2.

10. perc: Ilyés hatalmas ziccerből lő mellé. Blazevicet kiállítják.

9. perc: a macedón srukkerek nagy része félmeztelenül szurkol a csarnokban. Mondjuk nincs hideg, ez tény. Nikola Markoszki kiáll, emberelőny.

8. perc: jó a szegedi blokk, ráadásul a sporik nem veszik észre, miénk a labda.

7. perc: Ancsin lő, nem túl jól, Sztanics véd.

6. perc: Vugrinec az első vendéggól szerzője 2-1.

5. perc: most tőlünk veszik el.

4. perc: elveszik a labdát a spanyoloktól, jöhetünk.

3. perc: Mikler megint véd! Ilyés a kapufára lő.

2. perc: megint a spanyol, 2-0! Jó kezdés! Elképesztő a hangzavar!

1. perc: Mindegía góljával vezetünk 1-0.

18.59: a szegedi közönség jó formában van.

18.57: szól a BL-himnusz, hamarosan kezdünk. Érdekesség, hogy Macedóniából három újságíró is érkezett a meccsre, ők nyilván nem számítanak meglepetésre. Mi igen, erre még van a csapatnak 60 perce.

18.54: zajlik a bemutatás, a keretekben nem volt változás az odavágóhoz képest. Német játékvezetők lesznek.

18.51: [namelink name="Nagy Péter"] olimpikon súlyemelő most is itt van a csarnokban, és drukkol a csapatnak. A hazaiak kékben, a macedónok fehérben lesznek a meccsen.

18.48: telt ház egyelőre nincs, de még érkeznek a nézők. Biztos, hogy kell majd a szurkolók segítsége a csapatnak, a B közép rá is kezd a "Szeged, Szeged" skandálására.

18.44: a Pick Szeged névsora: 1 Tóth, 5 Mindegía, 6 Kekezovics, 7 Vadkerti, 10 Larholm, 12 Tatai, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 29 Sulc, 34 laszica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

18.38: a vendégek kerete: 1 Sztanics, 3 Ojleszki, 4 Dimovszki, 6 Pecakovszki, 7 Vugrinec, 9 Georgevszki, 11 Manaszkov, 13 Mirkulovszki, 14 V. Markoszki, 15 Mojszoszki, 17 N. Markoszki, 18 Mojszovszki, 19 Atman, 20 Angelov, 26 Kedzo, 29 Jonovszki.

18.30: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Nagy feladat előtt áll a Pick, amely egyúttal kettős is. Először is ki kellene harcolni a továbbjutást, amely tízgólos hátrányból szinte lehetetlen, de csak szinte. A másik cél, hogy a csapat feledtesse a szkopjei játékot, amely azért elszomorította a szurkolókat. Hajrá, Pick!

A Pick Szeged szurkolótábora kezd felébredni a szerda esti kábulatból. Az elfogadható első félidei játék után nemcsak a csapat, hanem a drukkerhad is padlót fogott a második félidő miatt, amit a kétszeres magyar bajnok bemutatott a macedón fővárosban, Szkopjéban a Metalurg ellen. Tíz góllal (26–16) nyert Lino Cervar együttese [namelink name="Juan Carlos Pastor"] gárdája ellen. Nagy pofonnal indult a szezon, de ez már a múlt, a Pick már előre tekint, és ebben élen jár a spanyol tréner, Pastor.

Olyan mentalitású szakember, amilyen még nem dolgozott a Picknél. Hihetetlen pedagógiai érzékkel rendelkezik, a lefújás után már nem az elveszített BL-csatával, hanem a vasárnapi visszavágóval foglalkozott. „Három napunk van arra, hogy javítsunk a hibáinkon!" – nyilatkozta a 2005-ben világbajnokságot nyert szakember. És ő már a hazafelé úton Macedóniából azon munkálkodott segítőjével, Marko Krivokapiccsal, hogy jobb legyen a Pick játéka a vasárnapi találkozón. Ismerve Pastort összekapja a csapatát. 10 gól komoly hátrány, komoly előny annak a Metalurgnak, amely semmi extrajátékkal nem rukkolt elő az első meccsen. Csak a szegedi hibákat könyörtelenül büntette. Könnyű ziccergólokat szerzett, a magyar csapat tagjai pedig naggyá tették a szerb válogatott kapust, Sztanicsot. Ennyi is elég volt végül a magabiztos sikerhez.

Most is kőkemény meccsre lehet számítani. Fotó: MTI

Most is kőkemény meccsre lehet számítani.
Fotó: MTI

A 108. BL-meccs következik

A Pick Szeged eddig 107 Bajnokok Ligája-mérkőzést játszott. 44 győzelem, 8 döntetlen és 55 vereség a mérlege. 2893 gólt szerzett a magyar együttes, 2959-et kapott. Eddig 18 ország 35 csapatával csatázott. A Metalurggal először játszik hazai pályán. Macedón csapatok ellen egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség a szegedi mutató. A szegedi BL-góllistát Krivokapics Milorad vezeti 200 góllal. Frantisek Sulc 198 találattal a második, így ha a szlovák légiós vasárnap három találatot szerez, akkor előz. A harmadik a szegedi drukkerhad nagy kedvence, Bajusz Sándor 155 góllal. A jelenlegi keret góljainak száma: Vadkerti 118, Zubai 108, Ilyés 105, Ancsin 84, Larholm 46, Balogh 21, Blazevic 16, Kekezovics 15, Laszica 3, Parrondo 2. Mindegía és Vranjes még nem szerzett gólt a Pick színeiben.

Az 1993–94-es idényben a KEK-ben 29–17-re kikapott a Pick az ukrán Brovary ellen idegenben. A csordultig telt régi sportcsarnokban a Pick csodát tett. 30–17-re nyert, és továbbjutott. Azóta is sokat emlegetik az utolsó percek eseményeit, a Telin Tv-n közvetítő Cs. Gát László azt üvöltötte, hogy „Üsd le, Ricsi, üsd le, ne engedd támadni őket!" – hiszen az utolsó pillanatokban az ukránok még mehettek előre. A jelenlegi vezérigazgató, Mezei Richárd nem bántotta az ellenfelet, a Pick nem kapott gólt, így továbbjutott.

Most van-e esély erre? „A sportban bármi előfordulhat!" – ezt is mondta Juan Carlos Pastor.

Nézzük, mit várnak a szurkolók. [namelink name="Csapó Attila"], a B-közép egyik vezére.

– Természetesen először is győzelmet, és szeretném nagyon, ha továbbjutnánk, de erre sajnos kevés az esély. Történtek már csodák, a kézilabda és a Pick történetében is előfordult ilyen, nem is egyszer. Én annyit szeretnék kérni a csapattól, hogy küzdjenek a saját becsületükért, a szegedi kézilabda becsületéért és értünk, szurkolókért, akiktől a meccsen minden támogatást megkapnak.

A Metalurg Szkopje busszal érkezett Szegedre, méghozzá már pénteken. Vasárnap 16 órakor nyit a pénztár. Szerencsére mindenki egészséges a Pickből, így a legerősebb kerettel veheti majd fel a küzdelmet a kétszeres magyar bajnok. Lesz-e Brovary a Metalurgból? Erre vasárnap késő este választ kapunk.

A meccset a Digi Sport 1 élőben közvetíti, a delmagyar.hu online tudósításban számol be.