2014.09.05. 20:07

Ez már biztató volt: SZKKSE-FTC 24-43

Klasszisok sora ellen lépett pályára az újszegedi sportcsarnokban a női kézilabda NB I újonca. A Szeged KKSE 24-43-as vereséget szenvedett a Ferencvárostól, de elégedett lehet teljesítményével.

Papós Tamás

Szeged KKSE-FTC-Rail Cargo Hungaria 24-43 (14-23)
Női kézilabda NB I, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Medve, Nagy.
Szeged KKSE: Futaki - DAJKA 5/3, Csubela, Barján 3, Zsilák, Szabó 2, LOJPUR 6. Csere: Scholtz (kapus), MISZTRICS 5/2, Tóth 1, Hárs 2, Aron, Albert, Gulyás, Selmeci, Lehmann-Dobó. Vezetőedző: Marosán György.
FTC-Rail Cargo Hungaria: Szikora - Szarka 2, SZUCSÁNSZKI 5, Mészáros 1, KOVACSICZ 6, Rédei-Soós 5, Tomori 2, Lukács 1. Csere: PENA 7/1, Szamoránsky 2, STEINBACH 8/4, Cifra 1, Tóth 3, Vérten. Vezetőedző: Elek Gábor.
Hétméteres: 6/5, ill. 6/5.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

Marosán György: - Húsz percig meccsben voltunk egy Bajnokok Ligája szintű csapat ellen, ráadásul az Érden mutatott teljesítményhez képest sokat fejlődtünk. Ez mindenképp örömteli, azt viszont nagyon sajnálom, hogy most sem tudott minhárom légiós játszani, hiszen Csubela a bemelegítésnél megsérült, egy perc után le is jött a pályáról, remélhetőleg nincs komoly gond a bokájával. Az átlövők elleni védekezésen még van mit csiszolni.

SZKKSE-FTC 24-43. Fotó: Frank Yvette (galéria)

60. perc: Scholtz a szegedi kapuban, hárít is egy ziccert. Tapsol a szegedi közönség, meg is érdemlik, ez sokkal jobb produkció volt a Szeged KKSE-től, mint amit Érden mutatott. Ha így javulnak tovább, a fontos mérkőzésekre remek formában lesznek. Jogos a Szép volt, csajok! rigmus, amit most is énekelnek a szegedi ultrák.

59. perc: Steinbach büntetője jó, ez már a nyolcadik gólja. 24-43

58. perc: Labdaszerzés után Misztrics ziccerben, kihasználja. 24-42

57. perc: Mindkét kapus bemutat egy-egy védést.

56. perc: Steinbachnak megvan a hetedik gólja. 23-42

55. perc: Misztrics hetese jó. 23-41

54. perc: Lojpur egy szép szegedi összjáték végén marad üresen, ki is használja. 22-40 Tóth haradszor. 22-41

53. perc: Tomori labdaszerzése után Rédei-Soós ziccerből szerzi meg negyedik gólját. 21-40

52. perc: Lukács első gólját szerzi. 21-39

51. perc: Hárs megirigyelte az átejtős gólt, ő is bemutat egyet. Szép gól ez is! 20-37  Tóth góljára gyors Szabó válaszol. 21-38

50. perc: Szucsánszki góljával 19-37

49. perc: Lojpur csodás emeléssel lepi meg Szikorát, remek gól! 19-36

48. perc: A zöld-fehéreknél is játszik egy Tóth, ő is feliratkozik a góllövőlistára. 18-36. Marosán György időt kér.

47. perc: Vértent az egyik orvos ölében hozzák le, nagy fájdalmai vannak, rosszul esett. Reméljük, nincs komoly baja.

46. perc: Cifra kerül tiszta helyzetbe egy hosszú vendég támadás végén, él a lehetőséggel. 18-34

45. perc: Steinbach hetedik góljára készül, de a hetest a kapufára lövi.

44. perc: Misztrics életerős löketéért vastaps jár. 18-32  Tomori a második gólját szerzi. 18-33

43. perc: Rédei-Soós ziccerét már nem tudja hárítani Futaki. 17-32

42. perc: Selmecit állítják ki, Steinbach büntetője pedig megint jó. 17-31 Hiába nagy a különbség, Futaki óriási tapsot kap, amikor az egyedül, ziccerben érkező Vérten lövését hárítja.

41. perc: Steinbach hétméteresével 17-30

40. perc: Rédei-Soós góljára Barján válaszol. 17-29

39. perc: Misztrrics
büntetője tökéletes. 16-28

38. perc: Rédei-Soós lendületből érkezik, nagy erejű lövése utat talál a kapuba. 15-28

37. perc: Hárs lövését sajnos bravúrral védi Szikora. Újra a hazaiak támadnak, most Aron próbálkozását hárítja a Fradi kapusa.

36. perc: Az első féldiő végén Pena jelentette a Szeged vesztét, most Steinbach. 15-27

35. perc: Most Tóth kap kétperces kiállítást, Steinbach pedig harmadszor talál be. 15-26

34. perc: Dajka először hibáz a büntetőnél. Hárs viszon a szélen nem. 15-25

33. perc: Szucsánsky kétperces kiállítást kap.

32. perc: Most akcióból eredményes Steinbac. 14-25

31. perc: Steinbach hetesével 14-24

Az első félidőben méltó ellenfél volt a Szeged KKSE a Fradi számára, főleg az első 22 percben. Addig óriási volt a hangulat, senki sem számított szoros, 2-3 gólos különbségre. Az újonc Szeged lelkesedését Pena törte le, aki pont a félidő végén kezdett el formába lendülni, meg sem állt 7 gólig. Ő jelenti az igazán komoly különbséget, a beállása után lett sima a mecs a Fradi számára. Ettől függetlenül érdemes követni a második félidőt is. Hajrá, Szeged!

30. perc: Szucsánsky egy percen belül kétszer talál be, utóbbi gólját az utolsó másodpercben. Közte egy szegedi találat is született Tóth révén. 14-23

29. perc: Dajka hibátlan a hétmétereseknél, harmadszor is bevágja a büntetőt. 13-21

28. perc: Pena megint, ezúttal szélről. Már a hetedik gólját szerzi. 12-21

27. perc: Pena bombái ellen nincs mit tenni. 12-20

26. perc: Sajnos Kovacsicz megint jó szélről. 12-19 Marosán György időt kér.

25. perc: Gulyást kiállítják, csak a bíró tudja miért.... Pena most hétméteresből talál be. 12-18

24. perc: Kovacsicz is betalál. 12-17

23. perc: Óriási a hangulat, ilyen szoros derbire nem számított senki. Marosán György vezetőedző is biztatja a hazai drukkereket, akik szomorúan veszik tudomásul, hogy Pena nagyon belejött a gólgyártásba. 12-16

22. perc: Lojpurhoz kerül a labda, beállóban eddig nem tudták semlegsíteni. 12-15

21. perc: Most már akcióból is eredményes Dajka. 11-14 Közben emberelőnyben a Szeged, de Szamoránsky így is betalál. 11-15

20- perc: Dajka megint kiválóan lő hétméteresből. 10-13 Pena bemutatja, miért is klasszis, óriási bombát akaszt a bal felsőbe. 10-14

19. perc: Szarka növeli a vendég előnyt. 9-13

18. perc: Gulyás labdát szerez, egyedül törhetne kapura, de lefújják. Pena pedig betalál. 9-12

17. perc: Szucsánsky lő megint, de csak a kapufát találja el. Hétméterest kap a Szeged, Dajka pedig értékesíti. 9-11

16. perc: Szamoránsky eddig remek formában. 8-11

15. perc: Lojpur és Dajka is egy gyors akciót fejez be góllal, a Fradi oldaláról csak egy gól esik. Elek Gábor nem véletlenül kér időt. 8-10

14. perc: Misztrics és Szucsánsky is egy bombagólt lő. 6-9

13. perc: Penea hétméteresével 5-8

12. perc: Futaki védi Tomori lövését! Lojpur újra villan!!! Ez az, csajok! 5-7

11. perc: Lojpur megszerzi első szegedi gólját. 4-7

10. perc: Barján újra ziccerben, ezt már nem hagyja ki. 3-6 Tomori válaszol. 3-7

9. perc: Harcoljatok! - szól a szegedi ultrák útmutatása. Marosán György időt kér. Barján nagy helyzetbe kerül, de Szikora véd. Mészáros a túloldalon betalál. 2-6

8. perc: Kovacsics megint üresen marad, ezt a hibát gyorsan ki kellene javítani. 2-5

7. perc: Kovacsics másodszor, üresen maradt. 2-4

6. perc: Szabó áttöri a falat, be is talál. 2-3 Futaki közben egymás után kétszer mutat be kapusbravúrt.

5. perc: Kovacsics növeli az előnyt. 1-3

4. perc: Szucsánszky és Szarka góljával már vezet a Fradi. 1-2

2. perc: 1 perc 51 másodpercig támadott a Szeged, Barján góljával pedig vezetünk. 1-0

17.58: Bevonulnak a csapatok, a hangulatra nincs panasz, a szurkolók, különösen a B-közép tagjai óriási zajt csapnak. A szegei ultrák közül is itt van 30 drukker.

17.55: Érdekesség, hogy mindkét csapat két hét múlva szeretne csúcsformában lenni, hiszen ekkor játszik a Szeged KKSE az MTK ellen, amely már a nyerhető derbik sorába tartozik, míg a Fradi ekkor játszik selejtezőt a Bajnokok Ligája főtáblára jutásért. Persze ez nem egy "felkészülési" mérkőzés, mindkét fél meg akarja mutatni, hogy mit tud.

17.50: A szegedi szurkolók folyamatosan érkeznek, néhányan közülök már a Szeged KKSE ifjúsági csapatának is drukkoltak, amely szoros találkozón kapott ki a Fradi korosztályos együttesétől. 1000 néző legalább várható, sokan kíváncsiak Tomorékra.

17.40: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sporcsarnokból. A klasszisokkal felálló Ferencváros női kézilabdacsapata már melegít, és a Szeged KKSE játékosai is készülnek az első hazai NB I-es mérkőzésükre. Karsai Roberta és Dobó Mónika most nincs a keretben, a többiek harcra készek a hazaiaktól.

Öt Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott, egy világbajnoki harmadik helyezett és Bajnokok Ligája-döntős spanyol, Tomori Zsuzsanna személyében pedig a két éve a világ legjobb kézilabdázójának választott klasszis. Röviden így lehet leírni, hogy a Szamoránszky Piroska, Vérten Orsolya, Kovacsicz Mónika, Szucsánszki Zita és Nerea Pena nevével is fémjelzett Ferencváros milyen erőt is képvisel a sportágban. Ezt a sztárcsapatot fogadja ma 18 órától a Szeged KKSE.

Az NB I újonca a bajnokság második fordulójában mutatkozik be hazai közönség előtt, és először játszik tétmeccset új otthonában, az újszegedi sportcsarnokban (a belépő 1000 forint, 6 éven aluliaknak ingyenes). Talán előnyt jelenthet, hogy a Fraditól a Szegedhez kölcsönbe érkező Dajka Bettina igen jól ismeri az ellenfelet.

Hallgatnak Marosán György edzőre. Dajka Bettina (középen) és Danijela Misztrics a Fradi ellen készült. Fotó: Karnok Csaba

– Összességében inkább hátrányt jelent, a posztom miatt támadásban jobban számít, hogy ők ismernek. Ezt persze okos játékkal lehet ellensúlyozni, meg is próbálom. Lámpalázas biztos nem leszek, hogy a nevelőegyesületem ellen játszom, a siófoki kölcsönévemben már hozzászoktam ehhez. Inkább arra koncentrálok, hogy javítsunk, mert Érden olyan érzésem volt, mintha akkor játszottuk volna először együtt, mintha nem lettek volna felkészülési meccseink. Az összeszokottságon csiszolni kell, a szélsőinket pedig jobban be kell vonni a támadásokba – mondta Dajka Bettina, akinek 2016 nyaráig él ferencvárosi szerződése. Nem tudja, hogy mit hoz a jövő, de egyben biztos: Siófokon sem a játéklehetőség, sem a közösség miatt nem érezte jól magát, Szegeden viszont igen.

További jó hír, hogy Marija Lojpur is szerepelhet a zöld-fehérek ellen. A Szeged KKSE kulcsjátékosa Érden még a macedón szövetség késlekedése miatt nem léphetett pályára, azóta már a szerb légiós minden igazolási papírja megvan.

Bajnoki rajt előtt

Csongrád megye alsóbb osztályokban szereplő kézilabdacsapatai is hamarosan kezdik a bajnokságot. A Szeged KKSE és az FKSE-Algyő is indít második számú együttest az NB II-ben, így az NB I/B-s csapatokkal együtt nyolc megyei csapatnak szurkolhatunk. Az első fordulók programjai, férfi NB I/B, Kelet, szeptember 13. (szombat), 15.30: MOL-Pick Szeged U23– Ózd. 17: Füzesabony–FKSE- Algyő. Női NB I/B, Kelet, szeptember 13., 17: Eszterházy Főiskola–KSZSE. Férfi NB II, Délkelet, szeptember 20. (szombat), 16: FKSE-Algyő II.–Békéscsaba. 18.30: Makói KC–Újkígyós. Női NB II, Délkelet, szeptember 20., 13: KSI–Marosmenti NKSE. Szeptember 21. (vasárnap), 16: Szeghalom–SZKKSE II., 18: Orosháza–HLKC.