Helyi sport

2015.10.05. 20:21

A végén nem volt kérdés: MOL-Pick Szeged-Cegléd 32-30

A férfi kézilabda NB I 9. fordulójában a MOL-Pick Szeged a Cegléd együttesét fogadta az újszegedi sportcsarnokban, ahol egy izgalmas meccsen nyert 32-30-ra.

Süli Róbert, Papós Tamás

MOL-Pick Szeged-Cegléd 32-30 (18-16)

Férfi kézilabda NB I, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - CSURUVIJA 9, Ilyés 1, Bombac 6/4, Zubai 2, ANCSIN 6, Prodanovics 2. Csere: Sierra (kapus), Thiagus Petrus 1, ROBLEDO 3, Vranjes 1, Blazevic, Fekete 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Cegléd: Abramovics - Bíró 3/2, Lepsényi 2, GRBOVICS 8, Tóth 2, Borsos 2, Országh 2. Csere: Bősz (kapus) PERISICS 7/1, Kun 3, Hódi 1, Sipeki. Vezetőedző: Kökény István.

Hétméteres: 5/4, ill. 3/3.

Kiállítás: 2, ill. 8 perc.

Juan Carlos Pastor: - Azt hittük, hogy elég felmenni a pályára. Így lehetetlen előrelépni. Remélem vasárnap jobban játszunk.

17:55

Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged bajnokija a Cegléd ellen. Szurkoljanak és velünk, online tudósítás következik a meccsről.

1. perc

Grbovicsé az első gól. 0-1

2. perc

Grbovics újra ziccerben. 0-2

3. perc

Csuruvija bombájával 1-2

4. perc

Perisics révén továbbra is lendületben a Cegléd. 1-3

5. perc

Zubai lő, épphogy, de a gólvonalon áthalad a labda, amelybe a kapus és a kapufa is beleért. 2-3

6. perc

Megint Zubai. 3-3

BL után bajnoki: MOL-Pick Szeged-Cegléd az Újszegedi Sportcsarnokban. Fotó: Karnok Csaba - GALÉRIA

7. perc

Szegedi ziccer, Ancsin próbálkozását azonban Abramovics bravúrral hárítja.

8. perc

Bíró hetesével 3-4 Lepsényi 2 percre kiáll, az ütése nem volt szép. Ancsin áll bosszút egy góllal. 4-4

10. perc

Gólzápor: Bíró, Csuruvija és Ancsin szebbnél szebb gólokat szerez, a ceglédi játékosé volt talán a legszebb, egy remek testcsel után lőtt két védő fogásában. 6-5

11. perc

Megint Csuruvija, belejött. 7-6

12. perc

Wyszomirski első védését láthattuk.

14. perc

Bombac hetese után már 8-6

15. perc

Wyszomirski védése után Prodanovics is feliratkozik a góllövők listájára. 9-6

16. perc

Prodanovics remekel, újra lő, szép gól is lett volna, de túl jól akarta helyezni, a keresztlécet találja el. Előtte és utána is villan Perisics. 9-8

17. perc

Thiagus Petrus beáll, azonnal eredményes. 10-8

18. perc

Csuruvija remek labdát kap, nyugodtan lőhet a szélről, sakk-matt. 11-8

19. perc

Perisiccsel kezdeni kellene valamit. 11-9

20. perc

Lepsényi kétszer, egyszer ziccerben, egyszer két védő szorításában lő remekül. Előtte Ancsin is beköszön. 12-11

21. perc

Ilyés kihasználja, hogy gyorsabb védőjénél, majd lő egy nagyot. 14-12

22. perc

Robledo is villan, majd Csuruvija ziccerben, laza lövőcsellel csapja be a kapust. 16-12

25. perc

Grbovics ziccerben. 16-13

26. perc

Robledo lendületből érkezik, védhetetlen a lökete. 17-13

28. perc

Bíró és Kun szépít. 17-15

29. perc

Tóth küzd beállóként a szegedi falban, harciassága felzárkózást ér. 17-16

30. perc

Robledo most egyedül viszi a hátán a MOL-Pick együttesét. 18-16

22. perc

14. perc

31. perc

Perisics ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Az ötödik gólja. 18-17

32. perc

Vranjes labdát kap, megfordul, és nem kegyelmez. 19-17

33. perc

Kun elég zavartalanul lőhetett. 19-18

34. perc

Grbovics egyenlít. 19-19

35. perc

Csuruvija gólja nagyon kellett. 20-19

36. perc

Kun most formában, sebessége mellett a szegedi falban a rést használja ki. 20-20

37. perc

Szegedi kapufa, majd Wyszomirski védés.

39. perc

Bombac egy lövőcselt vet be a hetesnél, majd mellé dobja.

40. perc

Csuruvija hetedik gólja, rá nem lehet panasz, megbízható lövő a bal szélen. 21-20 És újra ő, nyolcadszor!!! 22-20

41. perc

Prodanovics villámgyors, egyetlen védővel áll szemben, de a ceglédi csak szemmel tudja követni a lövést. 23-20 Időt kér a Cegléd.

42. perc

Prodanovics ziccerben, de a pattintott lövés fölé száll. Hódi és Grbovics nem hibázik. 23-22

43. perc

Wyszomirski óriásit véd, spárgával a kapufára tolja a labdát.

44. perc

Időt kér a Szeged.

45. perc

A ceglédiek hosszas támadása után Robledo robog a kapu felé, ez a ziccer gyerekjáték. 24-22

46. perc

El kell ismerni: Lepsényi test mellett finom csuklómozdulattal szerzett gólja gyönyörű. 24-23

47. perc

Most feszült a meccs, először Perisics szalad bele Bomacba, és kiállítást reklamál, majd Grbovics hatodik góljával újra egál. 24-24

48. perc

Ancsin rég mutatta meg magát, a lehető legjobbkor tért vissza. 25-24

49. perc

Bombac magabiztos hetesével 26-24

50. perc

Egy nagyon szépen kijátszott akció végén Fekete Bálintnak könnyű a dolga, ki is lövi a bal felsőt. 27-24

51. perc

Perisics hetese után Thiagus Petrus villan. 28-25

53. perc

Lepsényi révén továbbra is harcol a Cegléd. 28-26

54. perc

Csuruvija kilencedik gólját lövi, majd a földön marad, egy kis sántikálás után újra harcra kész, nincs gond. 29-26

55. perc

Fekete ziccere nem jó, Hódi lövése igen. 29-27

56. perc

Országh ziccerben, estében lő, bevágja. 29-28

57. perc

Bombac hetese jó, ez fontos volt. 30-28

58. perc

Ancsin egy csel után megindul, képtelenség megálljt parancsolni neki. 31-28 Ancsin megint vállalkozó kedvében. 32-28

59. perc

Korsós révén feljebb zárkózik a Cegléd, a vendégeknek jót tett az időkérés, ráadásul Bősz bemutat egy védést is a ceglédi kapuban. 32-30

60 perc

Nincs tóbb gól, 32-30 a vége.

54. perc

Galéria kép

Ma újból Pick-kedd

Ma 19.30-kor immár második alkalommal jelentkezik a Szeged Tv-n a MOL-Pick Szeged havi magazinműsora, a Pick-kedd. A közel 40 perces adásban megismerkedhetnek a csapat tehetséges játékosával, Fekete Bálinttal. Ismét nosztalgiázhatnak is a szurkolók, Berta Róbert, az 1996-os bajnokcsapat játékosa mesél a múltról és a jelenről. Zubai Szabolccsal, a MOL-Pick csapatkapitányával a mezőkövesdi gyermekkorról, a rajzfilmekről beszélgetnek, egy kicsit háttérbe szorítva a kézilabdát.

A MOL-Pick Szeged szurkolói között hétfőn is a főtéma a Barcelona elleni hazai BL- mérkőzés volt, kevés szó esett a mai (kezdés: 18 óra) Cegléd elleni hazai bajnokiról, még mindig a BL-címvédő elleni vereségről beszéltek a szegedi szimpatizánsok.

Sokban egyeznek, így a harcosságot, a küzdést senki sem kéri számon a csapaton, de többen is azt vallják, hogy ha precízebb, frissebb a csapat, akkor ez a katalán együttes verhető lett volna. A legtöbben hiányolták, hogy [namelink name="Ilyés Ferenc"] miért nem kapott szerepet a hajrában, miért játszott annyit sérülése után Robledo, aki bizony rengeteg labdát elszórt. Sokan ebben látták a vereség okát, de kiemelték, hogy évekkel ezelőtt egy ilyen meccset már nem a hajrában bukott el a szegedi csapat, hanem egy méretes zakót kapott az ellenfelétől, így sokban lépett előre a csapat.

Ma bajnoki következik az újszegedi sportcsarnokban, amit kötelező hozni, valószínűleg ismét szerepet kapnak a fiatalok. Jó hír, hogy Pásztor Imre szerdán megy kontrollra, így ha minden jól alakul, akkor csütörtöktől teljes intenzitással edzhet az utánpótlás-válogatott kapus.

A keddi bajnoki után vasárnap következik egy komoly kihívás, az eddig nyeretlen Kolding elleni idegenbeli meccs, amelyen nagyon fontos lenne megszerezni a győzelmet.

Bajnoki eredmények: Vác–Gyöngyös 30–23 (15–13), Balatonfüred–Csurgó 25–22 (13–7),  Eger–Mezőkövesd 25–23 (14–10).