2012.01.24. 19:16

Szépen búcsúztak: Szedeák-Atomerőmű 87-66

Klasszisokat javult a Szedeák játéka a hétvégi bajnokihoz képest. Fodor Péter csapata legyőzte a Paksot, a kupaküzdelmektől azonban így is búcsúzni kényszerült.

Gyúrós István

Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű 87-66 (15-16, 24-19, 22-15, 26-16)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezeti: Györffy, Gál, Fodor.
Szedeák: Vida 10, LEVY 19/3, Nyilas 6, IVOSEV 16/6, TANÁCS 13/3. Csere: Drahos 11/9, CSORVÁSI 12/3, Kiss Zs., Varga D., Wirth Á. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: KOVÁCS ÁK. 12/6, N. WlLLIAMS 17/6, Vojvoda 8/6, Kámán 10, Gardener. Csere: Morgen 8, Kerpel-Fronius, Kovács Ád., Tóth Á. 11. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Továbbjutott: az Atomerőmű 160-148-as összesítéssel.

Fodor Péter: - Amit elterveztünk, azt tökéletesen végrehajtottuk. Csak nyolc eladott labdánk volt, a védekezésünk hatékonyan működött, okosan és gyorsan támadtunk, nyertünk, és sok játékosomnak tudtam lehetőséget adni.

IV. negyed (87-66)

10. perc: Nyilas dobása lejön, 87-66 a vége. Jár a "Szép volt, fiúk" a Szedeáknak!

9. perc: Vojvoda tripla. Tanács Nyilas asszisztját váltja gólra 84-63. Vojvodáé megint hármas, Drahosé is 87-66.

8. perc: Nyilas valószínűleg 61 éves korában sem tud majd büntetőt rontani 80-60. Most meg kioszt egy sapkát. Varga Dániel jön a Szegedbe. Drahos két büntetője jó 82-60.

7. perc: két rossz szegedi támadás után Kámán 78-58. Kovács Ákos "pincérkedik" 78-60.

6. perc: a dudaszó pillanatában Csorvási középtávolija, majd Vida ziccere 78-56. Már csak 11 a hátrány. Tanács hergeli a közönséget, még akár összesítésben is szoros lehet.

5. perc: Tanács triplája után Csorvási közelről 74-56.

4. perc: Vida büntetők, majd Levy 69-56.

3. perc: Vojvoda dobása lejön, Kámán teszi vissza 65-54.

2. perc: megint Levy, már nem fáj a háta 65-52.

1. perc: Kámán ellen fújnak támadót. Levy remek 63-50.

III. negyed (61-50)

10. perc: Levy tripla, de csak kettőt ér 61-44. Morgen kosár plusz büntető 61-47. Tóth ugyanez 61-50.

9. perc: Levy fordul rá N. Williams mellől 59-44.

8. perc: Vida egész pályás passzát Ivosev emeli be, ez az 57-44.

7. perc: sőt Ivosev megint betalál 55-44. Ez biztató, persze a 33 pontos hátrány ledolgozása így is reménytelen.

6. perc: Ivosev ziccere 51-44. Tanács büntetői 53-44.

5. perc: szegedi tripla, Levy a szerzője 49-41. Williamsé is hármat ér 49-44.

4. perc: Tanács középtávoli, egyre nagyobb az előny 46-39. Kámán 46-41.

3. perc: Kovács Ákos büntetői 42-37. Ivosev is bedobja mindkettőt 44-39.

2. perc: remek volt Ivosev triplája 42-37.

1. perc: Williams ront. Kámán nem 39-37.

II. negyed (39-35)

10. perc: Nyilas közeli, Kámán, majd N. Williams 37-33. Vida két büntetője jó, Vojvoda triplája is 39-35. Félidő.

9. perc: szegedi tripla, a szerzője Drahos 35-29.

8. perc: Vida közelije remek 32-29.

7. perc: Drahos triplája után megint a Szedeák vezet 30-29.

6. perc: újabb szegedi tripla, Ivosev 25-29. Tanácsé kettőt ér, máris 27-29.

5. perc: Csorvási szed támadólepattanót. Jól játszik.

4. perc: Csorvási triplája 22-24. Kovács Ákosé is ad 22-27.

3. perc: Morgen zsákjába belefújnak. Ez már jó a Paksnak 19-24.

2. perc: Ivosevet faultolják. Jók a büntetők. Williams érzi a triplákat 19-22.

1. perc: Csorvási, eddig él a lehetőséggel 17-16. N. Williams triplájával 17-19.

I. negyed (15-16)

10. perc: Morgen zsákol, kosár plusz fault. Levy szépen 15-16. Negyed vége.

9. perc: Csorvási büntetője is jó 9-11. Tanács kosarával 11-13. Kiss Zsolt második triplja sem jó. Sebaj. Vida betörésből 13-13.

8. perc: megint Levy 6-11. Belejöttünk, Csorvási 8-11. Időt kér a Paks.

7. perc: Levy középtávolija az első kosár akcióból 4-11.

6. perc: N. Williams triplája 2-11.

5. perc: nem nagyon találjuk a gyűrűt.

4. perc: Kovács tripla, már 2-8. Fodor Péter kér időt.

3. perc: egy büntető ott, két Nyilas-büntető itt 2-3.

2. perc: Williams kosarával vezet a Paks 0-2.

1. perc: a Paks hozza el a labdát.

17.59: hamarosan kezdődik az összecsapás, amelynek az első meccs miatt olyan hatalmas tétje nincs. Azért egy jó meccset várhatunk.

Az első meccsen gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás, a paksiak 94–61-re nyertek a Dukics és [namelink name="Molnár Miklós"] nélkül pályára lépő szegediek ellen. Molnár térdsérülése miatt a visszavágón sem játszhat, és bár a hétvégi bajnokit beinjekciózott háttal Dukics elvállalta, nem valószínű, hogy erőltetik a játékát.

– Levy háta rendbe jött, már edzett is a héten, és bár Tanács Ati csípője fáj, ő is játszhat majd. Jó lenne, ha mondjuk negyven ponttal megvernénk a Paksot, de természetesen erre nincs reális esély. Azt azért remélem, hogy visszaszerezzük azt a küzdőszellemet, amely korábban jellemezte a játékunkat – mondta Fodor Péter vezetőedző, aki hozzátette, az eddig kevesebbet szereplő játékosok, így [namelink name="Vida Máté"], [namelink name="Csorvási Levente"] és a visszatérő [namelink name="Nyilas István"] is több játékpercet kapnak majd.