2014.09.28. 22:00

SZEOL SC: ez könnyű győzelem volt

Labdarúgás, Baja - A labdarúgó NB III Közép csoportjának előző játéknapján megszakadt a SZEOL SC győzelmi sorozata, így a szegedi labdarúgócsapat a hétvégén újra a jó útra akart lépni, ezt pedig a Baja otthonában kellett megtennie.

Baja–SZEOL SC 0–4 (0–1)

Baja, 100 néző. Vezette: [namelink name="Sipos Katalin"]  (Éles, Legeza).
Baja: Orbán – Turi, Knap, István, Illés – Princz, Tóth, Szabó, Sibinger – Orsós, Harnos. Vezetőedző: [namelink name="Evanics Zoltán"].
SZEOL SC: Dongó – Kormányos, Dlusztus, Bjedov, Grünvald – Forró – Bata, Puskás, Ngalle, Beretka – Faragó. Vezetőedző: [namelink name="Tóth Ákos"].
Gólszerzők: Ngalle (41.), Puskás (47.), Bata Cs. (53., 70.).
Csere: Sibinger helyett Fehérvári az 59., Tóth h. Kiss a 61., Szabó h. Pump a 61., ill. Bata h. Busa a 72., Ngalle h. Zámbó a 75. és Beretka h. Mihálffy a 85. percben.
Sárga lap: Illés D. a 46., Harnos a 78., ill. Forró A. a 38. percben.

Buzási könnyű sikeren van túl. Fotó: Frank Yvette

Az első félidő végéig úgy tűnt, hogy ez nem lesz könnyű feladat, hiszen a SZEOL hiába próbált támadni, a hazaiak remekül védekeztek, aztán a 41. percben felszabadulhattak a vendégek: Ngalle majd 30 méterről eleresztett bombája a jobb felsőben kötött ki, így előnnyel vonulhattak pihenőre Dlusztusék.

A SZEOL SC a félidő ellenére lendületben maradt, Puskás Csaba 30 méteres szabadrúgásából már a 47. percben megduplázta előnyét a csapat, majd Bata Csongor duplájával minden eldőlt.

Tóth Ákos: – Az első félidő végén szinte a semmiből szereztünk egy bombagólt. Ezután újra megtanultunk futballozni, és nemcsak szépen, hanem eredményesen is játszottunk. Remélem, ezen a hétvégén, a következő hazai meccsünkön is így lesz.

További eredmények: Videoton–Monor 0–1, Gyula–Maglód 1–1, Bölcske–Orosháza 1–0, REAC–Vác 0–3, Kozármisleny–Szentlőrinc 0–0, Szekszárd–Dunaharaszti 3–2, Dabas–ESMTK 2–0.