2014.09.22. 21:01

Keserédes pontszerzés: SZKKSE-MTK 27-27

A női kézilabda NB I újonca, az SZKKSE első olyan bajnokijára készült, amelyen esélye volt a pontszerzése. Egyet szerzett is, de nem tud neki őszintén örülni, hiszen hétgólos előnyben is volt Marosán György csapata.

Papós Tamás

Szeged KKSE– MTK 27–27 (17–13)
Női kézilabda NB I, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Bán Tamás, Szloska Ernő Krisztián.
Szeged KKSE: FUTAKI - Zsilák 1, Albert, LOJPUR 4, Dajka 3, Csubela 1, SZABÓ 6. Csere: Dobó (kapus), Barján 4, MISTRIC 8/1, Lehmann-Dobó, Tóth, Hárs. Vezetőedző: Marosán György.
MTK: Blazek - Varga, Valovics, Ábrahám 1, Barna 3, INES 5, Balog 3/3. Csere: Kókai (kapus), Wolf 3/1, Schmidt 2, Török 4, Kovács, Csuka, SZÁDVÁRI 4, Horváth 2. Vezetőedző: Horváth Attila.
Hétméteres: 1/1, ill. 4/4.
Kiállítás: 2, ill. - perc.

Marosán György: - Negyven percig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, aztán jött egy rövidzárlat. A fővárosiak védekezésváltására rosszul reagáltunk, pedig ebből is készültünk. A következő napokban kicsit pszichológusnak is kell lennem, mert a pontszerzésnek örülhetünk, de ez a végjáték láthatóan letörte a társaságot.

Keserédes pontszerzés: SZKKSE-MTK 27-27 (GALÉRIA)

60. perc: Fővárosi időkérés után 2 másodperccel a vége előtt Gulyást kiállítják. Persze hogy most. Egy szabaddobásra és egy lövésre van idő, szerencsére blokkolják.

59. perc: Marosán György időt kér. Egyre survábbak a fővárosiak, de a bírók ma úgy döntöttek, ma nem adnak kiállítást.

58. perc: Füttykoncert közepette támad hosszasan az MTK, szerencsére nem szerez gólt.

57. perc: Szádvári egyenlít. Ki gondolta volna hétgólos hazai vezetésnél. 27-27

56. perc: Dajka eltalálja a keresztlécet, da a Szeged gyorsan visszaszerzi a labdát, Barján pedig bevágja. 27-25 Wolf a meccs bombáját ereszti el. 27-26

55. perc: Mistric mellé lövi a hetest....

54. perc: A közönség érzi, hogy kell a biztatás, egyre hangosabb a csarnok. Sajnos egy újabb fővárosi lerohanásgól, Szádvári harmadszor eredményes. 26-25

53. perc: Horváth farag a különbségből. 26-24

52. perc: Wolf hetesével 25-23. Mistric bombájával 26-23

51. perc: Ez az! Labdaszerzés után Barján fejezi be higgadtan az akciót. 25-22

50. perc: A büntetőre beálló Dobó sajnos nem tudja védeni Balog hetesét. 24-22

49. perc: Szabó hatodik gólja úgy kellett, mint egy falat kenyér. 24-21

48. perc: Török is lerohanásból. 23-20. Mistric kapufa. Török újra lerohanásból. 23-21. Pedig 7 is volt közte...

47. perc: Mistric távoli löketét blokkolják, majd Horváth kerül ziccerbe lerohanás után, kihasználja a lehetőséget. 23-19

46. perc: Igen sportszerű a meccs, eddig egy kiállítás sem volt. Csak el ne kiabáljuk.

45. perc: Ábrahám gólja után időt kér Marosán György. 23-18

44. perc: Szegény Zsilák ritkán kap jó passzt, pedig ő remekül helyezkedik.

43. perc: Most már Inse sem tudja csak úgy átverni Futakit.

42. perc: Barna lő, Futaki véd. Szádvári lő, sajnos ez már gól. 22-17

41. perc: Horváth Attila korábban már bekiabált egy olyat, hogy: "Mi az, mindenki alszik?". Most pedig időt kér az MTK mestere.

40. perc: Percről percre nő a szegediek önbizalma, Dajka villan ezúttal. 23-16

39. perc: Mistric elhajol, lő, Kókai pedig rossz irányba mozdul. 22-16 Futaki újabb bravúrt mutat be.

38. perc: Szabó remekel a szélen. ötödször eredményes. 21-16

37. perc: Török, majd Szádvári is ziccerből talál be. 20-16

36. perc: Futaki védése a legjobbkor! Mistric és Lojpur remek összejátéka után utóbbi növeli hatgólosra az előnyt. 20-14

35. perc: Barjántól egy csodás csuklómozdulat, test mellett ereszti el  bombát. 19-14

34. perc: Óóóó, de kár ezért. Zsilák megint üresen, de megint rossz az utolsó passz.

33. perc: Barna és Mistric gólpárbaját láthatjuk. 18-14

32. perc: Remek szegedi védekezés után egy kiváló támadás, a szélen Zsilák érezik, de az utolsó passz rossz.

31. perc: Barján lövése megpattan, de újra a Szeged támadhat, Lojpur lövését hárítja Kókai.

30. perc: Barna egyedül áll a labdával, megnézheti hova lövi, de Futaki is arra mozdul. Kapusbravúr a legjobbkor. Török sajnos az utolsó másodpercben mégis farag a különbségből. 17-13

29. perc: Áááá, de kár ezért! Lojpur ziccerben volt, de a fővárosiak cserekapusa, Kókai hárít. A következő hazai támadásnál Mistric már nem kegyelmez. 17-12

28. perc: Hosszas szegedi támadás végén Mistric talál be, negyedszer eredményes. 16-12

27. perc: Török ziccerben, ejtéssel próbálkozik, de Futaki bravrral véd! Marosán György időt kér, fontos percek következnek, jó lenne komoly előnnyel pihenőre vonulni.

26. perc: Kovács hiába érkezett nagy lendülettel, majdnem kettétöri a kapufát.

25. perc: Újra fővárosi hetes, újra Balog, újra gól. 15-12

24. perc: Balog büntetőjével 14-11 Dajka gyönyörű góljával újra négy közte. 15-11

23. perc: Ha végig ilyen keményen védekezik a Szeged, nem lehet gond. Akkor sem, ha Szabó ilyen sűrűn kerül ziccerbe. Negyedik gólját szerzi. 14-10

22. perc: Balog ziccerben, de Futaki bravúrral hárít. A túloldalon Hárs a kapufát találja el.

21. perc: Újra Schmidt. 13-10

20. perc: Dajka nagyszerűen csinál helyet Mistricnek, aki újra életerős lövéssel jelentkezik. 13-8 Schmidt villan a túloldalon. 13-9

19. perc: Az első hetes jön. Mistric bevágja. 12-8

18. perc: Ines ötödször. 11-8

17. perc: Parádé! Mistric beáll, és azonnal a jobb alsóba bombáz. 11-6 Ines törti meg az MTK gólcsendjét. 11-7

16. perc: Így van! A vendégek időkérése után megszerezzük a labdát, Szabó ziccerben, bevágja! 10-6

15. perc: Lojpur is átverekszi magát a falon, majd harmadik gólját szerzi! Ez az! 9-6 Ezek a szegediek percei voltak, Horváth Attila időt is kér.

14. perc: Most a Szegednek van szerencséje, Ines a kapufát találja el, Dajka pedig testi épségét nem kockáztatva belerohan a főváosiak falába, majd védhetetlen lövést ereszt el. 8-6

13. perc: Újabb szegedi pech, Barján lövése is megappatn, így csak kapufa. Szabó viszont a szélről betalál. 7-6

12. perc: Ines bombája a jobb alsóban köt ki. 6-6

11. perc: Csubela lövése sajnos megpattan a blokkon, így lelassul a labda.

9. perc: Ezek a gólváltások percei, most Barján góljára Wolf reagál. 6-5

8. perc: A szélről is jók vagyunk, Zsilák is feliratkozik a góllövőlistára. Barna második góljával válaszol. 5-4

7. perc: Ines is jó formában, de Szabó lerohanásgóljával újra vezetünk. 4-3

6. perc: A másik szerb légiós, Csubela is betalál. Megpattanó lövését lehetetlen volt védeni. 3-2

5. perc: Ines áttöri a hatosfalat, és a lövése is jó. 2-2

4. perc: Lojpur nagy formában. 2-1

3. perc: A szegedi származású Barna lövése is utat talál a kapuba. 1-1

2. perc: Lojpur szerez vezetést a Szegednek! 1-0

1. perc: Kőkemény védekezés mindkét oldalon.

18.55: Erre a mérkőzésre nem látogatott ki annyi néző, mint a Győr és a Fradi elleni meccsre, így is remek hangulatra számíthatunk, hiszen szoros csata várható.

18.50: A csapatok már melegítenek, örömmel látjuk, hogy végre a hazaiak mindhárom légiósa, azaz a szerb Szuzana Csubela és Marija Lojpur, valamint a horvát Danijela Misztric is harcra kész. Ez az első alkalom, hogy az SZKKSE minhárom külföldi játékosa tud játszani bajnokit. Az ellenfelet egy légiós erősíti, a világbajnokságot is megjárt tunéziai Khouildi Ines.

18.45: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol a női kézilabda NB I két pont nélküli csapata, a Szeged KKSE és az MTK csap össze egymással. Szurkoljunk együtt a hazaiaknak! Hajrá, SZKKSE!

Korábban:

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a Szeged KKSE női kézilabdacsapata története eddigi legfontosabb mérkőzése előtt áll. Az NB I újoncaként az első három fordulóban hazánk három legjobb csapata ellen lépett pályára, a kettő legerősebbet, a BL-főtáblára épphogy fel nem jutó Ferencvárost és a legrangosabb sorozat címvédőjét, a Győrt otthon fogadta, ma 19 órakor viszont az MTK lesz a vendége az újszegedi sportcsarnokban. Most tehát már van is esélye a pontszerzésre. Hab a tortán: ez lesz a klub első tévés mérkőzése is, a Duna Tv élőben közvetíti a bajnokit.

– Emiatt nem vagyunk lámpalázasak. Iskolás koromban nagyon ideges lettem, amikor felkészületlenül hívtak ki felelni, de ha tanultam, akkor nyugodt voltam. Ez a helyzet most is. Kilenc napunk volt felkészülni erre a meccsre, a múlt héten rengeteget tréningeztünk, hat videós edzést is tartottunk. A játékosok pedig kézhez kaptak egy MTK-füzetet, lelkiismeretesen készültek belőle – számolt be az elmúlt napok munkájáról [namelink name="Marosán György"] vezetőedző.

Itt még Görbicz Anita (balra) sem tudta megállítani Hárs Adélt. Ilyen lerohanásgólokra is szükség lesz az MTK ellen. Fotó: Karnok Csaba

Az MTK ugyan az SZKKSE- hez hasonlóan pont nélkül áll a tabella végén, de ez megtévesztő. Eddig ugyanis jobb teljesítményt nyújtott a szegedieknél, hiszen a fővárosiak is megküzdöttek már a Fradival és a Győrrel. Mindkét esetben tíz gólon belüli volt a különbség, az SZKKSE ennél súlyosabb vereségeket szenvedett. Itt a lehetőség, hogy Dajkáék bebizonyítsák: ez az adat is csalóka.

– A védekezésünkkel kell megnyerni a meccset! Az ellenfelet ismerve ez egyértelmű, de a játék többi elemére is hangsúlyt fektettünk az elmúlt másfél hétben. A támadójátékunkat próbáltuk kreatívabbá tenni, a tempónkat felgyorsítani és természetesen a kapusteljesítményt javítani. Végre mindhárom légiósunk bevethető lesz, Csubela egy hete teljes értékű munkát végez, de az első sikerhez a nagyszerű közönségünkre is óriási szükség van – buzdította a drukkereket Marosán György, aki nagyon örül annak, hogy kezd formába lendülni [namelink name="Karsai Roberta"] is.

A strandkézilabda-vb-n ezüstérmet szerző játékos a nyáron nem tudott pihenni, így kicsit más a felkészülése. Az irányító most kettős igazolással az NB I/B-s Orosházát is erősíti, a hétvégén nyolc gólt szerzett az SZKKSE tavalyi nagy riválisa, a Vasas ellen.

A szurkolónak fontos információ: a szokás szerint 1000 forintos belépőt 16 órától árusítják az újszegedi sportcsarnok jegypénztárában.