2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

A Vasembernél is keményebbek

16 órát futottak egyfolytában - olykor szakadó esőben és sárban - a T 100-as ultramaratoni futóverseny makói résztvevői. Ábrahám Pál és Gabnai Gábor derekasan helytállt a hegyek között, a Pilisben.
Ábrahám Pál, a Marosmenti Mocorgók oszlopos tagja tavaly lett Iron Man. Közel 4 km úszást, 180 km kerékpározást és 42 km futást kellett ehhez teljesítenie. Írtunk is róla.

Most sportpályafutásának újabb mérföldkövét teljesítette: a T 100-as futóversenyt. Állítja ez keményebb volt, mint az Iron Man. - Igazi embert próbáló verseny volt -mondta. - Éjszaka is futottunk, mentünk esőben, hegyoldalban, fejlámpával világítottunk. 77 kilométernél, este fél kilenckor elértük a holtpontot, de átsegítettük rajta egymást - magyarázta.

A Vasembernél is keményebbek - GALÉRIA

Pál futótársa Gabnai Gábor volt. Sokszor edzenek együtt Makón. A versenyre is együtt készültek. Gábor szerint minden fejben dől el. Elhatározták, hogy bármi is történik a verseny alatt, végig viszik a távot. A 3600 méteres szintkülönbség azért okozott meglepetéseket. - Olyan izomcsoportokat mozgattunk meg, amelyekről nem is tudtunk eddig, hogy léteznek - mesélte Gábor.

A T-100 as versenyen több mint kétszázan indultak, de csak hatvanan teljesítették a 105 kilométeres távot a 17 órás szintidőn belül. Ők kapnak pontot, amelyekkel nemzetközi versenyre nevezhetnek. Gábor és Pál az idén még szeretnének begyűjteni néhány pontot, hogy külföldi versenyeken is indulhassanak. Azt mondták bennük az akarat megvan, rajtuk nem múlik a siker, csak a szponzor kevés. A fiúk támogatókat keresnek céljaik megvalósításához.

• 4. EPERKE 2013. június 04. 20:23
    „Ez nagyon komoly!Gratulálok mindkettőtöknek!”
  • 3. kgbmako 2013. június 01. 19:38