2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 15°C | 25°C Még több cikk.

Izgalmas végjátékkal mentettek pontot a makói kézis lányok

Makó - Remek hangulatban, közel kétszáz néző előtt kezdte meg tavaszi bajnoki szereplését a Contitech-Marosmenti Női Kézilabda Sportegyesület.
Az NB II-es női bajnokság 11. fordulójában az Abonyi KC érkezett az Erdei János Sportcsarnokba. A mérkőzés kezdésénél a szurkolók konfetti esővel, és hangos éljenzéssel köszöntötték a játékosokat. A két egyesület legutóbbi összecsapásán a hagymavárosiaknak sikerült két pontot elhozni Abonyból, ám most a vendégek kapták el jobban a mérkőzés fonalát. A makóiak pontatlan játékának köszönhetően a 13. percben már 7-2-re vezettek. A félidő végére összekapta magát a hazai csapat, így csupán kétgólos hátrányban volt a félidőben (12-14).

Izgalmas végjátékkal mentettek pontot a makói kézis lányok - GALÉRIA

A második játékrészt valamivel összeszedettebben kezdték a makóiak, felváltva dobta góljait a két csapat. Fél perccel a mérkőzés lefújása előtt, 24-25-ös állásnál egy durva szabálytalanság miatt hétméterest ítéltek a játékvezetők a Makó javára, amit Erdei biztos kézzel értékesített. A találkozó így 25-25-ös döntetlennel zárult.

Jegyzőkönyv:

Contitech-MNKSE - Abony 25-25 (12-14)
NB/II. női kézilabda mérkőzés 11. forduló Makó 250 néző Vezette: Hirth, Őry.

MNKSE: Dani- Sárkány 1, Kovács 2, ERDEI 14/6, Kürti 3, KOZSERÁN B. 3, Lovistyék.
Csere: Kozserán K, Cseh (kapusok), Szebehelyi , Fodor 1, Matyi 1, Práger.

Baunok Bernadett: A mérkőzés 15. percében 5 gólos hátránynál ébredtünk fel a téli álmainkból. Ennyi előnyt nem szabad adni a rutinos játékosokból álló címvédőnek.

Következő mérkőzésüket a lányok szombaton, a Túrkeve otthonában vívják majd.

Merre található Kukutyin?

Elmehet Kukutyinba zabot hegyezni - mondjuk olyan embernek, akivel nem törődünk. Nem is gondolnánk, pedig igaz: a Kukutyin helynév létező településre utal.