2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Magabiztosan nyert a Makó

A labdarúgó NB II 17. fordulójában ott folytatta a Makó FC, ahol egy héttel ezelőtt befejezte, ugyanis a budafoki győzelmét hazai pályán ismételte meg.
Fotó: Frank Yvette
Takács Zoltán edző arra panaszkodott, hogy három játékosát kénytelen nélkülözni, de bízik a fiatal tehetségekben, s igaza lett, hiszen már az első percben két makói helyzet adódott az ellenfél kapuja előtt. Előbb Schreiber sarokra tartó lövését védte a vendég kapus, majd Hadár ügyetlenkedett el egy ordító ziccert. Ezután egy kicsit magára engedte ellenfelét a hazai gárda, vérszemet kaptak a vendégek, de igazi gólhelyzetet nem tudtak teremteni. Ezután ismét rákapcsolt a Makó, a 21. percben Schreiber még nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, de egy perccel később Bány már a balösszekötő helyéről továbbította a labdát a középen felfutó Hadár elé, aki nagy nyugalommal belsővel tessékelte azt a vendégek kapujába, 1–0.

Támadásban maradtak a hazaiak, a 28. percben Schreiber viharzott el a jobb oldalon, befelé cselezve pontos labdát küldött Bánynak, aki óriási helyzetben fölé lőtt. A félidő hajrájában a Makó ismét magára engedte a Baktalórántházát, de a vendégek tudománya a házigazdák kapuja előterében mindig elfogyott.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Baktalórántháza 2–0 (1–0)
Makó, 700 néző. Vezette: Iványi (dr. Vári, Medovarszki).
Makó: Czirbus 6 – Magyar 6, Mórocz 6, Bakos Á. 6 – Kulacsik 6, Varga R. 6, Turján 6, Kis K. 6, Bány 8 – Hadár 7, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán.
Baktalórántháza: Petranics – Szenes, Deák, Bodnár – Kozma A., Karkusz, Kozma J., Rákóczi, Pálvögyi – Fekete, Török. Edző: Kovács János.
Gólszerzők: Hadár a 22., Kulacsik a 64. percben.
Csere: Kozma A. helyett Németh, Pálvölgyi h. Illés a 60., Schreiber h. Faragó (–) a 72., Kozma J. h. Andrejcsák a 73., Bakos Á. h. Árva (–) a 87. percben.
Sárga lap: Török a 33., Bány a 45., Varga az 50., Szenes a 70. percben.

Jobban kezdték a második játékrészt a vendégek, de veszélyt nem jelentettek sorozatos támadásaik. Meg is jegyezte az egyik drukker: „Eléggé falusi csapatnak tűnik ez az ellenfél". Öt perc után ismét makói helyzeteket jegyezhettünk fel, s ismét Bány volt a főszereplő. Előbb a bal sarokra tartó labdáját védte a kapus, majd nem sokkal később kapáslövése hagyta el a játékteret. A lüktető Maros-parti taktika ismét eredménnyel járt, hiszen a vendégek vérszemet kapva nem készültek fel annyira az ellentámadásra, s így született meg a hazaiak második találata, a 64. percben: Bány a vendégek térfelének közepétől nagyszerűen indította Kulacsikot, aki észrevette, hogy a kapus messze kint tartózkodik kapuja előterében, és a portás fölött ívelte a labdát a hálóba, 2–0. A 72. percben élete első NB II-es mérkőzését játszhatta a 16 és fél éves Faragó, aki hét perccel később majdnem gólt is rúgott, de lövésébe az utolsó pillanatban Bodnár közbelépett.

Takács Zoltán: – Időnként jó játékkal jó csapatot sikerült legyőznünk.

További eredmények: Vác–Soroksár 1–0, Vecsés– Budafok 2–1, Szolnok–Bőcs 1–1, Nyíregyháza–Kazincbarcika 1–1, Kecskemét–ESMTK 1–0, Jászapáti–Orosháza 0–0.

1. Vác 17 13 3 1 41 – 16 42
2. Nyíregyháza 17 8 4 5 30 – 18 28
3. Jászapáti 17 9 1 7 30 – 20 28
4. Soroksár 16 8 4 4 23 – 17 28
5. Bőcs 17 8 4 5 24 – 20 28
6. Szolnok 17 6 9 2 27 – 14 27
7. Baktalórántháza 17 7 5 5 27 – 16 26
8. Kazincbarcika 17 7 4 6 31 – 27 25