Semjén Zsolt 350-400ezer új magyar polgárról(és persze szavazóról) beszélt,ha így haladunk be is fog jönni a számításuk,hisz 85 % a jobboldalra szavazna.Nélkülük már 9,5 millióan sem lennénk.Orbán meg lassan többet van Erdélyben meg Kárpátalján mint itthon.Támogatást oszt,tanácsokat ad,ajánlásokat fogalmaz meg stb....,ez így nem lesz jó!A román miniszterelnök is beszólt neki emiatt,hiszen folyamatosan provokálja a román kormányt,neki semmi sem szent.
A határon túliak nagy része persze a rokonság és a könnyebb munkavállalás miatt kéri a honosítást.Előbbivel nincs baj,az utóbbi miatt vannak fenntartásaim,itt a déli megyékben egyre magasabb a munkanélküliség,persze a nyugati országrészben ez nem feltűnő.
Isten mentsen attól.hogy a határon túliak döntsenek el egy választást!Régebben nem izgatta őket annyira a magyar helyzet,de Orbán sikeresen szembeállította őket egymással is,és feltüzelte őket.
Pedig ők egy másik országban születtek,elsősorban annak az országnak a polgárai.
Remélem… Tovább olvasom »
Rosszabb vagy mint egy tsz pártitkár.
deszkás!
A felvetett témák közül az egyikkel nem foglalkozol a másikkal kapcsolatban meg csak maszatolsz jó szokásod szerint! Persze ezek után nem is csodálom, hogy lezártnak tartod a vitát... :D
Pedig milyen karakteres véleményed volt még két órája az egészről! A nyilvánosság elöl eltitkolt nem létező adatokról, "komoly háttérszámításokat" is végezve próbáltad "leleplezni" az kormányt... persze ez az ellenzéknek fel sem tűnik, de te pár perc alatt kiszámítottad lerántva a leplet erről az összeesküvésről is... :DDD
És még elő se álltál a legütősebb indokoddal, miszerint azért van igazad másokkal szemben szinte mindenbe, mert te tudod mennyi ember fagyott meg 1990-ig :)
scott1 2012.07.30. 13:59
" Értem szóval te azt követeled, hogy egy határon túli magyarnak és egy itt élő magyarnak ugyan azok legyenek a jogai?" - baromira nem érted!
Legyenek azonosak a jogai de a kötelességei is!
Vao. Szóval. Idéznél mikor kit hülyéztem? Nem a talajvíz állt,belvíz. Bocs. És mikor az önkormi feladata? Akkor nem ez volt a törvény,hanem a tulajdonosok feladata volt kicsi bogár. Azóta a Fidesz tette az önkormányzatok feladatává képviselőid indítványára. És AKKOR csak a Deszken állt a víz? Az egész országba. EGYÉBKÉNT NEM KELLET VOLNA BETEMETNI AZ ÁRKOKAT MERT AZ IS A MELIORIZÁLÁS MÁSIK FŐ RÉSZE. VOLT. Most eccerűbb a szárazságért-belvízért kárpótolni mint a ma is korszerűnek számító megoldást használni de ti úgy vagytok vele mint Bőssel-komcs találmány. Az alagcsövezést nem is mondom mert azt vagy eszik vagy isszák. :)))) Nem olvashattál tőlem a meliorizációról á nem azt se tudod... Hány szoci is van MÉG önkormi? Az államtitkárságnak meg elhiszed az a te bajod. Mint írtam bele lehet kötni. Részemről a vitát lezártam NEM hülyézéssel mint azt állítod.
1. Ne számolgass fantomadatokkal, főleg úgy ne, hogy még a százresre tehető nyugdíjasoknak is beiskolázási támogatást számolsz... :DDD
"az államtitkárságnak a külhoni magyarokat érintő 2012-es támogatási kerete a fejezeti kezelésű előirányzatokon összességében 965,1 millió forint, szemben a 2010-es 632,5 millió forinttal."
http://www.delmagyar.hu/belfold_hirek/jelentosen_nott_a_hatarontuliak_oktatasi_tamogatasa/2279458/
2. Sokkal szerényebben? :D Amikor te voltál az aki itt a fórumon követelte a kormány lemondását amikor Deszken és Szeged környékén állt a földeken talajvíz, majd amikor levezettük neked, hogy ezért az adott önkormányzat a felelős akkor "eltekintettél" a baloldali vezetésű településeken a felelősségre vonástól... :)
Amikor te voltál az aki lehülyéztél mindenkit, mert azt mertük írni, hogy tényleges program nélkül nem, hogy Lázárt nem veri meg az mszp-sed Vásárhelyen, de még a jobbikos jelöltet se, persze azután, hogy még a zöldbalos is megverte... … Tovább olvasom »
Cáfold ne anyázz. Köszönöm.
Ne törődj vele az enyém.
46. deszkás 2012.07.30. 14:31 Nálad nagy a baj.
SCOTT1 ! A támogatásról NINCSenek nyilvános adatok. Ami elérhető köszönőviszonyba sincs a valósággal. Megbeszéltük? Magadnak bebeszélted legfeljebb. De számoljunk: a 300 000 kettős állampolgár csak egy -egy iskolázottal számolva :27 000 000 Euró= 6 milliárd 855 millió forinttal. Persze ebbe is bele lehet kötni hogy nem igaz de FŐpártlótok Zsolt 500 000 számol. A kérdésem:miért lehet neki(k) több? Találkoztam idejönnek-kel,fogalma se volt milyen gyógyszert adhat. (Kigyó patika) Nem is igazán értettem mit mond úgy törte magyar. "Többszázezer"? Wazze ezt a komcsik mondták és mindenki lehurrogta. Vagy mégis igaz? Úgyhogy ha kérhetném sokkal szerényebben.
hirdetés
