2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Téli kupa: törökök verekedtek a pályán

Makó - A negyeddöntőkre és az elődöntőkre készülhetnek a XIII. Makói Téli Kupa csapatai. A harmadik és a negyedik játéknapon is izgalmas meccsek, remek gólok születtek, bár a tornát némileg beárnyékolja, hogy a Duna Döner játékosai sportszerűtlenül viselkedtek, ki lettek zárva.
Példátlan jelenetekkel kezdődött a vasárnap a XIII. Téli Kupán: a korábban elhalasztott Dublin Music Pub Mezőhegyes–Duna Döner találkozót pótolták, ám ez csak 20 percig tartott. A Duna Döner török játékosai elvesztették a fejüket, kisebb verekedés alakult ki a pályán, így a játékvezető véget vetett a találkozónak. A Duna Dönert azonnal kizárták a küzdelmekből, későbbi ellenfelei 3-0-s gólkülönbséggel megkapták a három pontot. A mezőhegyesiek a feljelentés jogával nem éltek.

Téli Kupa: a negyeddöntők következnek.
Videó: Makói VTV.

Szerencsére nem csak ettől volt hangos a sportcsarnok. A Jéger Söröző Lángszórós Alakulat – MNK meccs talán a torna legjobb összecsapása volt: a ,,hazaiak" két gólos hátrányból álltak fel és úgy nyertek, eddig ilyen fordítás nem történt az idei tornán. A Posta és a Dublin 100 %-osan jutott tovább, a Magyarcsanád – Recreativo rangadón pedig minden néző lerágta a körmét az izgalomtól: az utolsó percben egy megpattanó labda indult el a Recreativo kapuja felé, - többen gólt kiáltottak a pályán és a lelátón egyaránt,- azonban a játékvezető sípja néma maradt, sőt az ellentámadásból majdnem gól született. A végeredmény 1-1 maradt, a közönség és a magyarcsanádiak nagy bánatára.

Déli Apró – Szetáp-Mix 2-1

A 35- és a 45 év felettieknél csoportmeccsek döntenek a végső sorrendről. Előbbieknél jelenleg az Autós Panzió az első, második a Dundi United, harmadik a Rendőrség. Utóbbiaknál a Phoenix Csatalovak vezetnek, második a Déli Apró, a dobogó harmadik foka a Szetáp-Mixé.

A nyílt kategóriában a három csoportból összesen 12 gárda jutott tovább a negyeddöntőkbe, melyeknek párosítása a következő:

Dublin Music Pub Mezőhegyes – Fantomok
Manna-Ház Söröző – MUFC U17
Posta – MUFC U19
Forever KSK – Autós Panzió
Déligyümölcs – Kék Fény
Földeáki TC – Contitech

A negyeddöntőket január 19-én rendezik, 10 órától kezdődően az Erdei János Városi Sportcsarnokban.

• 3. HunyadiMan 2013. január 15. 11:35
    „A MUFC U17 6 meccsen 19 pontot gyűjtött? Ügyesek :D”
  • 2. pog 2013. január 15. 08:49
    „Szerintem örökre ki kellene zárni a téli kupa sorozatból a törököket.. itt kívánom megjegyezni, hogy a büfé működése vendéglátói hozzá állása kritikán aluli ....a vendégek még ott vannak ,de a büfé bezár, ha akar még fogyasztani vagy sem..”
  • 1. Pierre_Quatre 2013. január 14. 18:12
    „A VTV felvételén a beolvasó srác hangja h: "duna DÖRNER 9-1" :DD valaki túl sok Új Színházzal kapcsolatos cikket olvasott, úgy érzem...”