14 ponttal kapott ki a Szedeák Pakson

A Naturtex-SZTE-Szedeák 14 ponttal kapott ki a listavezető paksiak otthonában. A legeredményesebb szegedi Jonathan Levy volt.
Atomerőmű–Naturtex-SZTE-Szedeák 79-65 (20-12, 16-16, 18-20, 25-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Paks, 500 néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Minár.
Atomerőmű: Vaughn 5/3, MCGRUDER 20/3, KÖRTÉLYESI 17/3, SZABÓ ZS. 17/3, JONES 6. Csere: Eilingsfeld 2, Baki 3/3, Kovács Á. 5/3, Markovics 2, Kerpel-Fronius 2. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 10/6, LEVY 19/6, Horváth Á. 10/6, Williams 12, Csorvási M. 8. Csere: Vida, Kiss Zs. 3/3, Csorvási L. 3. Vezetőedző: Nikola Lazics.

A vendégek teljes kerettel, a hazaiak a sérült Medve Máté, és Tóth Ádám nélkül kezdték a mérkőzést. Jól kezdte az ASE a meccset, a palánk alatti küzdelemből rendre a piros-kékek kerültek ki győztesen, a 3 percben Nikola Lazics időt kért. 8-0 után megkezdte a felzárkózást a Szeged, Csorvási Milán révén két pontra csökkentették a hátrányukat. Nem késett a válasz, Szabó közelije után újra 8 pontra nőtt a paksi előny. Mind a két oldalon nagyon ragaszkodtak a kezdő ötöshöz, egészen a nyolcadik percig nem lépett pályára csere játékos. A negyed utolsó pontjait Eilingsfeld gyötörte be a palánk alól, két másodperccel a vége előtt - írja a meccsről a bb1.hu szakportál.

Kiss Zsolt triplájával indult a második játékrész, Baki révén rögtön érkezett rá a válasz. Kovács Ákos is dobott egy hármast, amire Csorvási Levente 2+1-e érkezett, a 15. percben 28-20 állt az eredményjelzőn. Növelte előnyét az ASE, Markovics szlalomozott át a szegediek között, majd Kovács Ákos tette ugyanezt, 34-20-nál vendég időkérés következett. Használtak a tanácsok a kék-fehéreknél, a hátralévő 1,5 percben Csorvási Milán és Jereminov révén nyolc pontot helyeztek el az ASE kosarában, a hazaiak válasza Kerpel-Fronius 2 értékesített büntetője volt.

Horváth Ákos először egy eladott labdát vitt ziccerig, majd értékesített egy büntetőt, és máris öt pontra csökkentette csapata hátrányát. A hazaiak Körtélyesi és Vaughn révén elléptek, de Levy belőtte magát, és 4 pontra csökkentette csapata hátrányát. Hullámzóvá vált a játék, hiába lépett el az ASE, 10 pontos előnyét újra eladta. McGruder zsákolásával ért véget a harmadik felvonás.

Továbbra sem tudott megnyugtató előnyt szerezni a Paks, a 34. percben Williams révén 3 pontra jött fel a Szeged. Ezután azonban McGruder percei következtek, 12 pontot szerzett bő három perc alatt, hárompontosa után 17-re nőtt az Atom előnye. Levy nem állt le a pontgyártással, de a másik oldalon Körtélyesi is betalált kétszer, így Williams már csak kozmetikázni tudott a végén.

Nikola Lazics: - A Paks végig vezetett a mérkőzés során, egyedül a negyedik negyedben tudtunk felzárkózni rájuk. Jobb csapat az ASE, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Felemás szentesi érzések a kettős derbin

A Hungerit női együttese háromgólos győzelmet aratott a Szeged ellen, míg a Valdor férfi csapata nyolcgólos vereséget szenvedett a Szolnoktól. Tovább olvasom