2018. 11. 18. vasárnap - Jenő 0°C | 7°C Még több cikk.

18 gólos MOL-PICK Szeged győzelem

A harmadik helyet szerezte meg Ukrajnában, a Dnyipro Kupán a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata, miután 18 góllal, 42-24-re verte az SKA Minszk együttesét.
MOL-PICK Szeged-SKA Minszk 42-24 (18-13)
Dnyipro Kupa, 3. forduló, Zaporizzsja, 500 néző. Vezette: Guszko, Repkin (fehéroroszok).
MOL-PICK Szeged: Sego - Pedro, Maqueda 4, Bombac 2, Gaber 2, Bodó 5, Källman 2. Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Balogh 3, Sigurmannsson 9/6, Bánhidi 3, Zsitnyikov 4, Kasparek 7, Sunajko 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Minszk: Kishou - Vailudau 4, Doncov 2, Bokhan 2, Kadkevics 2,  Brouka, Krivenka 1. Csere: Jurcha (kapus), Nikulenkau 3, Harbuz 6/4, Aliokhin 1, Sotnik, Ushal 2, Zsila 1.
Kiállítás: 10, ill. 6 perc.
Hétméteres: 6/6, ill. 4/4

60. perc: Zsila, 42-24. Nincs tovább! 42-24-re nyert a MOL-PICK Szeged, így bronzérmes a Dnyipro Kupán.
59. perc: Mirko Alilovic! Lábbal, ez is tiszta helyzet volt. Kasparek most gólpassz, Gaber, 42-23.
58. perc: Kasparek, önbizalmat meríthet ebből: 41-23.
57. perc: Alilovic ziccert fog, Zsila beállóból akart gólt szerezni.
56. perc: Kicsit akadozott a wifi, 39-23 ide. Nálunk Kasparek lőtt 2 gólt. Minszki 2 perc. Sunajko repül, a pipába, 40-23.
52. perc: Remek védekezés, labdaszerzés. Bombac átlövésből, 37-21.
51. perc: Zsitnyikov harcol ki hetest, Sigurmannsson, 36-21.
50. perc: Eladja a labdát a Szeged, Harbuz, 35-21.
49. perc: SKA hetes, Gaber 2 perc. Harbuz, 35-20.
48. perc: Bodó harcol ki hetest. Sigurmannsson, 35-19.
47. perc: Alilovic lábbal, marad az ellenfélnél, Zsitnyikov 2 perc. Vailudau  a szélről, 34-19
46. perc: Eladja a labdát a Minszk. Zsila 2 perc. Kasparek beindult, 34-18.
45. perc: Sunajko is bent. Harbuz, 32-18. Kasparek, a kapus kezével együtt, 33-18. Gaber 2 perc.
44. perc: Alilovic, most lábbal. Kasparek a hosszúbe vágja, 32-17.
43. perc: Újabb alilovic védés, Gaber, 31-17. Labdaszerzés, Sigumannsson ziccert ront.
42. perc: Kasparek a pipába, 29-17. Alilovic, mint Grosics. Zsitnyikov-gyors, nagyon gyors, 30-17.
41. perc: Újabb fehérorosz időkérés. Doncov a kezek között, 28-17.
40. perc: Újabb labdaszerzés. Zsitnyikov, kapussal együtt, 28-16.
39. perc: Alilovic véd. Bombac, micsoda gól, estében, svédcsavar, Szegeden mindenki állva tapsolna, itt csak tapsolnak, 27-16.
38. perc: Ushal ismét, 25-16. Bánhidi, nem bírnak vele, 26-16.
37. perc: Pedro és Bokhan 2-2 perc. Ushal, 24-15. Balogh a szélről, a rövidbe, 25-15.
36. perc: Jöhet e Szeged, Maqueda, 24-14. Kisebb verekedés bent Bokhan tarolja le a gól után a spanyolt.
35. perc: Nikulenkau  betörésből, 22-14. Maqueda egy remek figura után, 23-14.
34. perc: Időt kér az SKA. Pedro indít, Sigurmannsson, 22-13.
33. perc: Blazevic csen el egy labdát, Maqueda, 21-13.
32. perc: Minszki kapufa. Zsitnyikov, 20-13.
31. perc: A Minszk kezdi a második félidőt. Pedro szerzett labdát, Sigurmannsson, A kegyetlen! 19-13.

30. perc: Bánhidi hetest harcol ki, Sigurmannsson, 18-13. Ez a félidő.
29. perc: Labdaszerzés.
28. perc: Blazevic szerzett labdát, Källman mellé. Blazevic parádés blokk, Bánhidi, 17-13.
27. perc: Zsitnyikov vágja be, 16-13. Sego véd, de marad az ellenfélnél.
26. perc: Balogh kapufa, Vailudau  újból az üres kapuba, 15-13.
25. perc: Vailudau mellé a szélről. Eladjuk, most Vailudau az üres kapuba, 15-12.
24. perc: Radkevics sokkal fölé. Sigrumannsson teker,, 15-11. Időt kér a Minszk. Maqueda kap 2 percet.
23. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sigurmannsson, 14-11.
22. perc: Blazevic szerzett labdát, Maqueda bevágja, 13-10. Bokhan beállóból, 13-11.
21. perc: Sego, Bombac-Bodó-Bánhidi, 12-10.
20. perc: Bodó betörésből, 11-10.

Bodó (9-esben) parádésen játszott az első félidőben. Fotó: Süli Róbert

19. perc: Sego véd.
18. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Sigurmannsson, 10-10.
17. perc: Nikulenkau talpról, 9-10.
16. perc: Belemenés lenne, ha nem két fehérorosz spori vezetné a meccset, Krivenka, 8-9. Källman, 9-9.
15. perc: Nikulenkau  villan, 7-8. Balogh minden mérgét beleadta, 8-8.
14. perc: Jön a negyedik Bodó-gól, 7-7.
13. perc: Källman a vonalra lép. Doncov egy remek csel után, 6-7.
12. perc: Bokhan beállóból, 6-6.
11. perc: Kadkevics a szélről, 5-5. Gaber harcol ki hetes. Sigurmannsson, 6-5.
10. perc: Doncov fölé. Balogh a pipába, 5-4.
9. perc: Sego véd, de marad a Minsznknél.
8. perc: Remek szegedi védekezés, labdaszerzés. Pedro kap remek labdát, telibe a kapust.
7. perc: Bodó, eddig elemében, 4-4.
6. perc: Kadkevics gyorsan válaszol, 3-3. Labdavesztés, Vailudau, 3-4.
5. perc: Harbuz, 2-2. Bodó, okosan, 3-2.
4. perc: Balogh lő, véd a kapus. Újabb SKA hetes.
3. perc: Rossz passz. Doncov mellé.
2. perc: Labdaszerzés. Källman, 2-0. Minszki hetes. Harbuz, 2-1.
1. perc:  Bodó góllal kezdődik a meccs.

14.42: Joan Canellas bekerült a jegyzőkönyvbe, de a spanyol világbajnok kisebb sérülés miatt nem játszik.

13.45: 16 játékos alkotja majd a keretet. Nagy Martin kapus és Nik Henigman gyomorpanaszokkal küzd, így mindketten kihagyják a találkozót, nem is jöttek el a meccsre, a szállodában maradtak.
Nagy Martin (jobboldalt) betegség miatt nem játszik.

Két vereséggel kezdte szereplését az urkán Dnyipro Kupán a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapat. Előbb a lengyel Kielce (28-25), majd a házi gazda Motor Zaporizzsja (28-26) győzte le a magyar csapatot.

Juan Carlos Pastor a csapat honlapjának értékelt.

Pastor mester jóval többet várt eddig. Fotó: Süli Róbert

Legyőzte a Motor a Szegedet

Hiába vezetett a második félidőben 4 góllal is a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata, végül a… Tovább olvasom