2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

20 meccs a Szeol-pályán

Szombaton 9 órától a futball játssza majd a főszerepet a Felső Tisza-parti stadionban (egykori Szeol-pálya) a II. Szegedi Klubcsapatok Kupáján. A Délmagyarország ötlete alapján létrejött viadalon 11 csapat csatázik. A címvédő az SZVSE-Gyálarét együttese.
Három pályán 20 meccset láthatnak a futballbarátok szombaton 9 órától a Felső Tisza-parti stadionban teljesen ingyenesen, a II. Szegedi Klubcsapatok Kupáján. Egy éve nagy sikert és meglepetést hozott a premier, hiszen a megyei I. osztályban vitézkedő SZVSE-Gyálarét lett a győztes.

Szegeden jelenleg 13 csapat létezik, ebből 11 elfogadta a meghívást. Mindnyájan nagyon készülnek, hiszen az országban egyedülálló ez az esemény, egyik városban sincs ilyen nagyszabású nagypályás kupa.
A nézők is izgatottan várják a megmérettetést, hiszen az újonnan alakult NB III-as csapat, a KITE-Szeged is most mutatja meg magát igazán a drukkereknek, és a megyei III. osztályban szereplő Baktó-Petőfitelepnek szintén ez az esemény lesz a premier.

A szervezők készülnek, a 100 éves Délmagyarország, a Szegedi Sport és Fürdők Kft., a Csongrád megyei Labdarúgó-szövetség, a Saller, a Soproni Sörünnep, a mórahalmi Szent Erzsébet Gyógyfürdő és a Varga Pince ajándékokkal, díjakkal kedveskedik majd a résztvevőknek. Iványi Aurél önkormányzati képviselő jóvoltából pedig minden csapat egy meccslabdát kap ajándékba.

Az SZVSE-Gyálarét címvédőként szerepel a Szegedi Klubcsapatok Kupáján. Fotó: Segesvári Csaba
Az SZVSE-Gyálarét címvédőként szerepel a Szegedi Klubcsapatok Kupáján.
Fotó: Segesvári Csaba

És akkor a meccsek. 9 órakor három pályán kezdődik meg a küzdelem. A centeren a tavalyi kupa visszavágója következik az FK 1899 Szeged és az Universitas között – a főiskolások nyertek egy éve 2–0-ra –, a műfüvön bemutatkozik a Baktó-Petőfitelep, a megyei I. osztályba felkerült, a torna legpatinásabb csapata (1913-ban alapították), az UTC lesz az ellenfél. Biztos, hogy népes szurkolótábor figyeli majd a „pockos" névre elkeresztelt pályát, a KITE-Szeged a torna rangadóját vívja majd a Tápéval. Azzal a csapattal, amelynek a kispadján az a Kozma Zoltán ül, aki egy éve az SZVSE-Gyálaréttel megnyerte a kupát.

10 órakor két meccs jön sorban, a centeren a Szőregi Rákóczi Kocsis Lajos egykori csapatával, az IKV-Alsóvárossal mérkőzik, míg a műfüvön a Tisza Volán a Déli Apróval csap össze. 11 órától előbb az alsó ág, majd ezután a felső ág küzdelmei következnek. A hármas döntő 14 órakor kezdődik a centeren.

A II. Szegedi Klubcsapatok Kupáját a futballbarátok ingyen tekinthetik meg.

A program

A II. Szegedi Klubcsapatok Kupája programja, Felső Tisza-parti stadion, szombat, 9 óra: Universitas (A)–FK 1899 Szeged (B, centerpálya), Baktó-Petőfitelep (C)–UTC (D, műfű), KITE-Szeged (E)–Tápé (F, pockos). 10 óra: Szőreg (G)–IKV-Alsóváros (H, centerpálya), Tisza Volán (I)–Déli Apró (J, műfű). 11 óra, alsóház: 5. vesztes–2. vesztes (centerpálya), 4. vesztes–3. vesztes (a legjobb vesztes pihen), 12 óra: felsőház, az 1–6. helyért: SZVSE-Gyálarét–A/B győztese (centerpálya), C/D győztes–E/F győztes (műfű), G/H győztes–I/J vesztes (pockos). 13 óra: a 10. helyért (centerpálya), 4–6. helyért/1 (műfű), 7–9. helyért/1 (pockos). 13.40: 4–6. helyért/2 (műfű), 7–9. helyért (pockos), 14.20: 4–6. helyért/3 (műfű), 7–9. helyért/3 (pockos). 14 órától: hármas döntő (centerpálya). 16 óra: eredményhirdetés.

• 1. szegediultra 2010. augusztus 06. 06:32
    „Holnap mindenki szeolra!!! HAJRÁ FK HOLNAP!!!! :)”

Négygólos Pick-siker az edzőmeccsen

Második edzőmeccsén 24–20-as győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Algéria… Tovább olvasom