25-24-re nyert a Pick Szeged a Fradi ellen

Nem mindennapi izgalmak közepette 25-24-re diadalmaskodott a Ferencváros otthonában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank kézilabdaligában.
FTC-Pick Szeged 24-25 (12-12)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Budapest, Népliget, 500 néző. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
FTC: Paul - Bendó 2, Kos 2, Buday 4, Mazák 3, Kelecsevics 5, Németh 1. Csere: Perger (kapus), dr. Czina, Tóth 1, Wieszt 5, Török, Bakos 1. Edző: Vladan Matics.
Pick Szeged: Tatai - Stranovsky 2, Katzirz 5, Sulc 6/3, Bajorhegyi, Zubai 2, Vadkerti. Csere: Mikler (kapus), Lékai 5, Törő 3/1, Baláz, Butenko 2, Beocsanin. Edző: Skaliczki László.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresből: ill. 4/4.

60. perc: Wieszt, 24-25. Paaszív, elveszik a labdát, Kékesék Katzirzot kiállítják 2 percre. Időntuli szabaddobás. Fölé. Nyertünk, 25-24-re.

59. perc: Időt kér a Szeged. lveszíti a labdát a Szeged.

58. perc: Lékai ziccer, 23-25. Tatai iszonyat nagy védés.

57. perc: Lékai hetest harcol ki. Sulc, 23-24. Tatai véd, a labda marad a Fradinál. Időt kér az FTC.

56. perc: Lékai eladja. Tatai véd.

55. perc: Sulc, mellé.

54. perc: Tatai véd, Buday, 23-23.

53. perc: Meghalt megint az eredményjelző. Kelecsevics mellé. Sulc kapufa.

52. perc: Szegedi hetes. Sulc, 22-23.

51. perc:
Czina 2 perc. Sulc, Paul véd. Wieszt, 22-22.

50. perc:
Mazák, 21-22.

49. perc: Paul véd. Tatai véd. Sulc, 20-22.

48. perc:
Nincs szegedi gól. Kelecsevics, 20-21.

47. perc:
Lékai, Paul véd. Mazák, 19-21.

46. perc:
Nincs gól

45. perc: Tatai véd. Lékai talpról, 17-21. Hazai emberelőny. Bakos, 18-21.

44. perc:
Katzirz, 17-20.

43. perc: Kelecsevics, 16-18. Lékai, a pipába, 16-19. Mazák, 17-19.

42. perc:
Tatai bravúr.

41. perc: Stranovsky, mellé. Tatai véd.

40. perc: Újból a kapitány, Katzirz, 14-18. Buday, 15-18.

39. perc:
Katzirz, 14-17. Újból remek védekezés.

38. perc: Butenko középre. Bendó, belemenés.

37. perc: Hazai kapufa. Törő belép. Tatai véd.

36. perc: Tatai újból a kapuban. Butenko, iszonyat nagy gól, 14-16.

35. perc:
Buday, 14-15.

34. perc:
Mienk a labda! Jó védekezés. Sulc, 13-15. Labdát szerzünk, majd eladjuk.

33. perc: Butenko passzol, Törő, 13-14.

32. perc:
Kelecsevics, szerencsével, 13-13. Butenko fejbe lövi Pault.

31. perc: A Pick kezd. "Meghalt" az eredményjelző. Sulc brutálisan nagy gól, 12-13.

Félidő.

30. perc: Időt kér az FTC. Marad a 12-12.

29. perc: Kelecsevics, 12-11. Szegedi hetes. Katzirz harcolta ki. Sulc, 12-12.

28. perc: Labdát szerzünk, Butenkót rántják le, Bakos 2 perc. Butenk, belemenés.

27. perc: Eladja a labdát a Fradi. Hazai sánc, marad nálunk a labda. Katzirz talpról, 11-11.

26. perc: Butenko, remek, 11-10.

25. perc: Butenko ziccer, Paul véd. Stranovsky 2 perc. Mikler véd.

24. perc: Paul véd. Mikler parádés védése.

23. perc: Kos, 11-9.

22. perc: Sulc 2 perc. Bendó, 10-9. Butenko lépi el.

21. perc: Szegedi hetes. Törő, 9-9.

20. perc: Mikler véd, Törő, 9-8.

19. perc: Időt kér a Pick. Paul véd.

18. perc: Zubai 2 perc. Bendó mellé.

17. perc: Baláz, gyengém, Paul kitenyereli. Mikler, első védés.

16. perc: Wieszt szárnyal, 8-7. Lékai, Paul nyer. Tóth büntet, 9-7.

15. perc:
Paul véd, Zubai vágja be, 7-7.

14. perc:
Wieszt a szélről, 7-6. Vezet a Fradi. Vadkerti megsérül, a bokája.

13. perc: Mikler a kapuban. Katzirz eladja a labdát.

12. perc: Kelecsevics fölé. Vadkerti gyengén ejt. Kelecsevics büntet, 6-6.

11. perc: Sulcot blokkolják. Katzirz, remek gól, 5-6.

10. perc:
Bajorhegyi sárgul be. Kos, 5-5.

9. perc:
Lékai-bomba, 4-5.

8. perc: Jó a blokk. Wieszt, 3-4. Németh ejt, 4-4.

7. perc: Eladjuk a labdát.

6. perc: Zubai gyötri be, 2-3. Kos 2 perc. Stranovsky ziccer, 2-4. Bendó is 2 perc.

5. perc: Bendó a szélről, 2-2. Lékai helyzetben, újabb hetes marad el...

4. perc: Stranovsky ziccer, 1-2.

3. perc: Buday, 1-1. azák 2 perc. Katzirz fölé, elmarad a a hetes.

2. perc: Vadkerti szélről, mellé. Lékai, 0-1.

1 perc: A Fradi kezd. Zubai 2 perc. Kos lövését védi Tatai.

Túl a szuperrangadón – 36–35-re nyert Szegeden a Veszprém – sokáig nem nyalogathatja a sebeit a Pick férfi kézilabdacsapata. Holnap 18.45-kor – a Sport Klub ismét élőben közvetíti a meccset – a fővárosban, a Ferencváros otthonában lép pályára a kétszeres magyar bajnok Tisza-parti alakulat.

Újabb rangadó. A nyáron a zöld-fehérek alaposan megerősödtek, az egykori szegedi tréner, Vladan Matics csapatába igazolt az az Igor Kos és Buday Dániel, akik egykor a Pickben is szerepeltek. Mellettük a szlovák válogatott kapus Paul – a Veszprém adta kölcsön az FTC-nek –, a szintén egykori szegedi, Bendó és Kelecsevics számít meghatározó játékosnak.
Megijedni azonban nem szabad. Az MKB Veszprém elleni meccsen a szegediek bizonyították, hogy komoly, Európában jegyzett csapat ellen is van esélyük a győzelemre. A Fradi pedig nem Veszprém kategória, még ha jó játékosok is alkotják a keretét.

Maros Baláz és a Pick Szeged a Veszprém elleni meccs után Maticséknál vendégszerepel.  Fotó: Schmidt Andrea
Maros Baláz és a Pick Szeged a Veszprém elleni meccs után Maticséknál vendégszerepel. Fotó: Schmidt Andrea

Szerencsére a rangadót komolyabb sérülés nélkül megúszta Skaliczki László együttese, amely tegnap tréningezett először. Herbert Gábor továbbra is külön edz, a válogatott játékos, ha minden jól alakul, a november 28-i (vasárnap), az orosz Csehovszki Medvegyi elleni hazai meccsen térhet vissza.

• 17. ashmore 2010. november 12. 15:22
    „Csak ismételni tudom magam(bár tudom mindjárt lehurrognak egy páran).Nekem Vadkerti meg Butenko nem nb1.Azért meg valakit ne tartsunk szegeden, mert már régen itt játszik.Ez olyan mint Dombi Tibi a Lokiban!!!”
  • 16. ruslan 2010. november 11. 20:28
    „T. "dobi"!
    A kezi.hu forumára is szurkolók irnak, mint ide.
    Javaslom, h olvasd el újra, h én mit írtam ide...
    A tudósításból "kimaradt egy fontos momentum..."
    Szólj, ha ez nem így van, és én rosszul olvasom az ujságot, és a netet.
    Természetesen feneket annak nyalsz akinek akarsz, ígény és ízlés szerint... :-)
    Minden csapat körül - legyen ez foci, kosár, vagy bármi más-, vannak fenéknyalók (ez lehet újságíró, vezérszurkoló, marketinges, bárki...) az alól a Pick sem kivétel szerintem...
    Maximum a mérték és az igény más... :-)

u.i.: az általad említett mértékadó netes oldalról meg csak annyit, h még a tegnapi meccs kapcsán levő cikkhez sem tudtak egy Fradi Matics képet tenni, hanem a válogatott képét tették be...”
  • 15. dobi 2010. november 11. 20:12
    „ruslan! Javaslom, hogy az utolsó percről olvasd el a kezi.hu fórumát. ahová tényleg az élcsapatok hozzáértő szurkolói írnak... és akkor megtudhatod hogy mi is a vélemény az általad elmondottakról... ha a csapat és a dm se felel meg Neked akkor ne kövesd a picket és ne járj ide fikázni... :) ilyen eccerű... bocs most akkor én szerinted nyaltam a picknek és a sülirobinak... :)”
  • 14. laca74 2010. november 11. 13:14
    „Ruslan! Tökéletesen fogalmaztad meg és egyetértek DM szánalmas sportújságirói(?) munkájával kapcsolatban, de aki egy kicsit is szereti a sportot az pontosan látja hogy szakmailag alkalmatlanok akik a sport oldalt igazgatják..nem hiszem el hogy nincs jobb ezeknél. Objektivitás szót max szótárból ismerik,viszont a fenéknyalás(idéztem) az évek óta megy..de hát mindent a munkáért ugye? Ettöl ez a csapat sokkal inkább szerethetöbb mint az elözö zsoldos agyondicsért banda... Ja! ki lehetett kozmetikázni egy darabig a nézöszámot az elmúlt években,de a szurkolót nem lehet becsapni”
  • 13. ruslan 2010. november 11. 11:31
    „Örölök, h ilyen meccsek is vannak, mint a tegnapi, mert ez segíti az egész magyar kézilabdát!
    Egyet viszont nem értek!!
    Az újságírónak nem az a feladata, h objektívan tájékoztasson?!!
    A DM nyomtatott verzójának végén több csúsztatás is van, valamint innen és az újságból is kimaradt egy fonos momentum.
    A vége előtt 5 másodperccel gól lőtt a Fradi, amit érvénytelenítettek a bírók, nem állították meg az órát..., és így jött az időn túli szabaddobás.
    A Pick, és az újság attól jobb lesz, ha feneket nyalunk, és torzítunk?!
    Nem hinném , hogy a tájékoztatás akkor jó, ha egyoldalúan kedvező a csapatra nézve...
    Persze lehet, h kötelező így írni a pénzért, és az utazásokért cserébe...
    Így viszon nagy a baj...”
  • 12. tintasbarns 2010. november 11. 06:53
    „Egyre kiábrándítóbb a Pick játéka.”
  • 11. pákásznák 2010. november 11. 00:32
    „jó. hogy értékes gyözelmet arattunk a jó fradi ellen. Perger--Bendó, Budai D., Budai F., Kos, Czina.......edzö: Matics. Kis Szeged, hajtsatok a bronzéremért, meg lehet!”
  • 10. theodora 2010. november 10. 21:17
    „Szegeden most is normális csapat van !!”
  • 9. postboy 2010. november 10. 21:11
    „Győrben nincs NBI-s férfi kézilabdacsapat?!
    Húúú, mikor még normális csapat volt Szegeden akkor kettő busszal mentünk oda...”
  • 8. CID. 2010. november 10. 21:01
    „b+ reggel be akartam irni hogy eggyel nyer a Pick :)”
  • 7. CID. 2010. november 10. 21:00
    „jo volt a védekezés
    csak 24-et kaptunk !
    A támadásban szort el sokat sulz-amellett hogy sok golt is dobott.”
  • 6. coli 2010. november 10. 20:52
    „Hajrá szeged!!!! Ez megérthető de jobb lett volna többek nyerni,de megvan a 2 pont ez a lényeg!A veszprém kivette az erönket!hajrá szeged! hajrá!!!”
  • 5. atosh 2010. november 10. 20:41
    „Nagy szerencsétek volt, remélem Szegeden már végre mi nyerünk! Csak a Fradi! Hajrá!”
  • 4. zehn 2010. november 10. 20:34
    „Tompa volt a csapat, de talán ez most érthető. Lényeg a győzelem. Sokkal jobbak vagyunk a fradinál,de ez ma nem mutatkozott meg. Butenkót meg felejtsük már el,nem ide való játékos.”
  • 3. Buksi 2010. november 10. 20:29
    „Bravo Fradi, szép munka Matke. Skala többet dolgozni a védelemel.....”
  • 2. PickSzeged007 2010. november 10. 20:26
    „Na, nehezen, de csak megvan... Ez a lényeg, a 2 pont.”
  • 1. PickSzeged007 2010. november 10. 20:12
    „Gyerünk már!!! HAJRÁ PICK!!!”

Taylor&Nash: nem jelentett akadályt a Kecskemét

Ahogy azt előre borítékolni lehetett, a Taylor&Nash Universitas Szeged könnyed játékkal magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét elleni OB I-es női vízilabda-mérkőzésen. Tovább olvasom