2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

26-23-ra nyert a Pick Kristianstadban!

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 19 órakor Svédországban, Kristianstadban lép pályára az EHF-kupa C csoportjának második fordulójában. A delmagyar.hu a meccsről egyedüli médiumként élő szöveges tudósításban számol majd be. A félidőben 13-12-re vezet a Pick.
IFK Kristianstad (svéd)-Pick Szeged 23-26 (12-13)
EHF-kupa, C csoport, 2. forduló, Kristianstad Aréna, 4077 néző. Vezette: Santos, Fonseca (portugálok).
IFK Kristianstad: Beutler - Karlsson 1, Cederholm 2, Gudmundsson 3, Lindskog, Olsson 6, Jepson 5. Csere: Lucau (kapus), Lindgren, Madsen 1, Pettersson 3, Lagergren 2/1. Vezetőedző: Ola Lindgren.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 3, Prce 5, Ilyés, Zubai, Källman 5, Larholm 2/2. Csere:  Balogh 6, Ancsin 1, Mindegía, Vranjes 3, Vadkerti 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 4/2.

60. perc: Jepson, 23-26. Nyert a Pick Szeged. Larsson még 2 perc. Ez igen!

59. perc: Támadgatunk. Ilyés fölé.

58. perc: Mikler véd, majd eladja a Pick. Prce blokk. Ez már a miénk!!!!

57. perc: Prce, Beutler, Pettersson, 22-25. Vadkerti ejt, csodásat, 22-26.

56. perc: Ilyés 2 perc. Rálépnek a svédek a vonalra. Miénk a labda.

55. perc: Gudmundsson, 21-24. Laszica, Beutler kezei között, 21-25.

54. perc: Källman, Beutler véd, majd Mikler ziccert fog. Källmant ápolni kell. Zubai és Jepson 2-2 perc. Balogh Zsolt csel, gól!!! 20-24.

53. perc: Lagergren emelkedik, 20-23.

52. perc: Mikler, Zubai szedi össze. Zubai újabb hetest harcol ki. Lucau jön ismét, illetve Larholm. A pipába, 19-23.

51. perc: Zubai hetest harcol ki. Cederholm 2 perc. Balogh, kihagyja.

50. perc: Mindegía, Beutler véd. Remek szegedi blokk, Vadkerti szerzi meg.

49. perc: Nincs szerencsénk, Olsson, kapufa, Mikler hátáról ment be, 19-22.

48. perc: Madsen saját játékosát találja el. A Pické a labda. Balogh!!!! 18-22.

47. perc: Mikler, szélső védés! Källman, 18-21. Hazai időkérés.

46. perc: Laszica ziccert ront, kapufára lő.

45. perc: Tutira játszott helyzet, Balogh, 17-19. Cederholm, 18-19.  Källman, 18-20.

44. perc: Lagergren, 17-18.

43. perc: Mindegía megver mindenkit, fölé. Zubai labdát szerzett, Källman ziccert ront. Hazai hetes!

42. perc: Vranjes blokk. Jepson a szélről, 16-18.

41. perc: Elveszik a svédektől a labdát. Källman, most remekül, 15-18.

40. perc: Madsen, szegedi blokk, marad az IFK-nál. Sarok.

39. perc: Jepson 2 perc. Källman, eltalálja Beutlert.

38. perc: Kemény csata, Mikler vetődve. Laszica megszerzi.

37. perc: Kitalálják? Prce, 15-17.

36. perc: Zubai fordul, nincs hetes, csak szabad. Prce büntetett, 14-16. Gudmundsson 2 perc. Madsen, 15-16.

35. perc: Mikler! Miénk!

34. perc: Mikler lábbal, marad az IFK-nál. Gudmundsson talpról 14-14. Prce remek csel, 14-15.

33. perc: Mikler vetődve, Laszica repülve, 13-14.

32. perc: Mikler véd, Jepson összeszedi, 13-13. Érdekes két játékvezetői fújás. Hazai lába. Semmi, Källman labdát szerzett, ellene fújnak...

31. perc: A Pick kezdi a 2. félidőt. Prce ellépi.

Félidő.

30. perc: Olsson, szerencsés gól, 12-12. Vranjesé az utolsó szó, 12-13. Vezetünk a félidőben!

29. perc: Remek szegedi sánc. Szép! Balogh, pattintva, 11-12.

28. perc: Újabb remek Mikler védés. Prce átadás, Vranjes fordul, Beutler lábbal véd. Időt kérnek a svédek.

27. perc: Pettersson beállóból 11-11. Mindegía eladja.

26. perc: Időt kért a Pick Szeged! Källman eladja, Mikler ziccert véd. Prce villan! Vezet a Pick, 10-11.

25. perc: Mikler!! Mindegía-Prce-Vranjes, 10-10. Jepson, mellé.

24. perc: Jepson, Mikler véd, átcsorog alatta, a portugál megadja, 10-8. Balogh válasz, 10-9.

23. perc: Prce ugrik, Vranjes, 9-8.

22. perc: Vrnajes hiába vetődik, már lent lába. Pettersson, 9-7. Vonal volt...

21. perc: Jepson a szélről, 8-7.

20. perc: Mikler, Madsen bombáját védi. Balogh, Beutler is nagyot véd, Källman 2 perc.

19. perc: Ilyés szerzett labdát. Källman, ennyi: 7-7.

18. perc: Mikler a kapufára tolja. Laszica, okosan, 7-6.

17. perc: Zubai kapufa, Källman visszaszerzi, Prce bepattintja, 7-5.

16. perc: Balogh hetest harcol ki. Larholm, kihagyja. Gudmundsson, 7-4.

15. perc: Olsson, Mikler lábai között, 5-4, Ancsin, Beutler véd. Olsson villog, most eldőlve, 6-4.

14. perc: Zubai hetes harcol ki. Larholm, 4-4.

13. perc: Szegedi szurkolók a lelátón. Olsson, nagy gól, 4-3.

12. perc: Cederholm sokkal fölé. Ancsin, 3-3.

11. perc: Larhom, belemenés. Rengeteg a hiba. Larholm ziccer, Beutler bravúr. Kár, nagyon kár!

10. perc: Ancsin, blokkolják. Jó védekezés, labdaszerzés.

9. perc: Elveszik a svédektől, Zubai kapufa, de marad nálunk.

8. perc: Nem jut a lanbda Baloghoz, majd 2 percet kap a Pick-játékos. Ilyés szerzett labdát. Bravó! Lépést fújnak...

7. perc: Karlsson a szélrő, 3-2.

6. perc: Ilyés húzza le, Källman, 2-1. Mikler véd, remek volt előtte a szegedi blokk. Balogh betörésből, 2-2.

5. perc: Olsson, Mikler lábai között, 2-0.

4. perc: Larholm, mellé.

3. perc: Ilyés, nem jut el Zubaihoz. Cederholm, 1-0. Megpattant.

2. perc: Előbb Beutler, majd Mikler véd. Balogh rossz átadás, Mikler ziccert véd.

1. perc: A hazaiak kezdenek. Remek szegedi védekezés.

18.58: Tényleg 4 ezren a lelátón.

18.57: Itt lelehet kapcsolni a fényt. Ennyi. Lézer show!

18.56: A két Jonas vastapsot kap a nézőktől.

18.50: Az első taps. A hazaiak bemennek az öltözőbe, a Pick már ott.

18.49: A Kristianstad Arénát három éve, a világbajnokságra építették. Szuper. Egyelőre félig tele a lelátó. Egyetlen taps sem hangzott még fel, a helyi szpíker pedig már hangol.

18.48: Két éven keresztül ezüstérmes volt a Kristianstad a svéd bajnokságban. Most az élen áll. A kisváros idén 400. születénsapját ünnepli, és nagyon szeretnék megnyeri a bajnokságot.

18.37: A hazaiak legismertebb játékosa a kapus, Dan Beutler, aki 9 évet védett Flensburgban, majd két évet Hamburgban, amellyel BL-győztes lett. A Pick ellen a 201-2011-es szezonban játszott, akkor a legjobb 16 között találkozott a két csapat, és mindkétszer a Flensburg nyert 27-26 (Szegeden) 33-20.

Melegítünk.
Melegítünk.

18.30: A nagy kivetítőn több mai meccset is kiírtak. Többek között a Csürgöi-Hannover találkozót. Ez valójában a Csurgó-Hannover meccs.

18.27: Már a portugál játékvezetők is kint. Melegítenek. Marko Krivokapicsot ismerősként üdvözölték, a Pick másodedzője éveket játszott Madeira-szigetén.

18.25: Már mindkét csapat melegít. Egyelőre kevesen a lelátón.

18.14: A helyi újságok - 36 ezres városról beszélünk (!) - több oldalon foglalkoznak a meccsel. Természetesen kiemelt figyelmet kapott a két szegedi svéd fiú, a két Jonas, Källman és Larholm. Utóbbival az egyik napilap két oldalas interjút közölt. Azért nem mindenben tökéletesek a svédek, a régi keretet hozták le, amelyben még Fero Sulc szerepel, míg Prce és Källman nincs benne.

18.08: Nem éppen pörgős zenék szólnak az Arénában. Lassan "felvágjuk" az ereinket a svéd lassúk hallatán. Mindkét csapat az öltözőben. A Pick Szeged kékben lesz!

18.05: A Pick Szeged kézilabdacsapata győzelemmel kezdte a szereplését az EHF-kupa csoportkörében, a francia Nantes ellen 28-27-re nyertek a Pastor-fiúk. A svédek Eperjesen 37-30-ra kaptak ki. Most nagyon fogadkoznak, szeretnének javítani. A szlovákiai meccsen a szélsőik gyengélkedtek, míg a Tatran éppen a szélről volt erős.

18.03: A meccset két portugál játékvezető vezeti, Duarte Santos és Ricardo Fonseca.

A két keret a következő:

IFK Kristianstad: Beutler, Lindgren, Olsson, Karlsson, Lagergren, Larsson, Lucau, Gudmundsson, Jepson, Petterson, Cederholm, Madsen, Nilsson, Lindskog, Cosmo, Svensson.

Pick Szeged: Mindegía, Vadkerti, Källman, Larholm, Gidai, Tatai, Prce, Mikler, Zubai, Ilyés, Balogh, Czina, Laszica, Vranjes, Ancsin.

17.48: Már az Arénában a csapat. Egyelőre csak néhány ember a lelátón. Szól a zene. Négyezer nézőt várnak a helyiek. Mivel a svéd válogatott a téli olimpián játszik, ezért nem lesz tele a csodaszép létesítmény.

Mikler Roland nyilatkoztott a csapat Facebook-oldalán.

Mikler nyilatkozata.

9.10: Mivel késő este van a meccs, így a csapat most ébredezik, 9.30-tól reggeli következik. Az eső elállt, felhős idő van, de néhány helyen már szakadozik a felhő. Viszont hideg van, nem úgy mint Szegeden. Itt most 1 fokot mutatott a hőmérő, délután is csak kettőre melegszik fel az idő. A reggeli után közös séta is szerepel a programban.

Kedd este Süli László masszőrnél Zubai Szabolcs, Czina József és Jonas Larholm jelentkezett gyúrásra, szerencsére mindenki egészséges, csak kisebb sérülések jelentkeztek a játékosoknál, de ez a meccs előtt elmúlik. A Pick Szeged magyar válogatott játékosai kellemes emlékeket őriznek a csarnokról, két éve a vébén a lengyel válogatott ellen 2011. január 28-án a 7. helyért lejátszott meccsen 31-28-ra nyert. A találkozón Ilyés Ferenc hat gólt szerzett.

8.18: jó reggelt mindenkinek! Ma meccs Kristianstadban, amit kizárólag a delmagyar.hu tudósít!

Kedd,
22.45: Az edzés pörgős, másfél órás volt. A laza bemelegítés után lövőgyakorlatok és taktikai variációk szerepeltek a programban. A keretet a Mikler, Tatai, Laszica, Gidai, Ancsin, Balogh, Larholm, Mindegía, Prce, Ilyés, Czina, Vranjes, Zubai, Vadkerti, Källman alkotja.

Pastor edzést tart Svédországban.

Mindenképpen jó hír, hogy Ancsin Gábor teljes intenzitással edzett, a térde egyre jobb állapotban van. Az edzés végén a két svéd játékossal, Larholmmal és Källmannal is interjút készítettek a helyi újságírók. A csapat szerda délelőtt sétál a belvárosban - a szálloda közvetlenül ott van -, majd videóelemzés is szerepel a programban. A meccs az IFK Kristianstad ellen 19 órakor kezdődik.

16.28: A találkozóról a delmagyar.hu online tudósításban számol be.továbbra is minden rendben Kristianstadban, jelenleg pihenőn a csapat. Volt egy "liftmentés", a régi szálloda felvonójába szorult be néhány Pick-játékos, de Zubai Szabiékat kimentették. Aki a szálló hátsó részéré kapott szobát, az az alábbi képet látja, aki a másik oldalt, az Kristianstad szebbik részét.

Kilátás a szállodából.

15.40: Vadkertiék 15.25-kor érkeztek meg a szállásra, már a kristianstadi hotelben vannak. A svéd kisvárosban esős, borongós az idő, a 35 ezres településen egy régebbi építésű szállodában lett elszállásolva a csapat. Miután elfoglalták a szobákat, vacsorázni mentek a játékosok.

13.19: tíz perccel a vártnál korábban érkezett meg a csapat gépe a dániai Koppenhágába. Minden rendben az úton, a legtöbben olvastak, néhányan zenét hallagattak a repülőn. Körülbelül 140 kilométer vár most a csapatra, amit busszal tesznek meg Kristianstad felé. Ebből közel nyolc kilométert a két országot összekötő Öresund-hídon haladnak, ami Koppenhágát köti össze a svédországi Malmővel, és ami 7845 méteres hosszúságával Európa leghosszabb közúti-vasúti hídja.

Az Öresund-híd.

10.17: megérkezett a Pick Szeged Budapestre, a Liszt Ferenc Repülőtérre. A csapat jelenleg "várakozó állásponton" van, 11.30-kor indul a repülő a dániai Koppenhágába.

7.30: Indulás Szegedről a Liszt Ferenc reptérre. 11.30: Indulás Koppenhágába. 13.20: Landolás a dán fővárosban. 15.45: Érkezés Kristianstadba, a First Hotelbe. 16: Ebéd. 19: Edzés. 21: Vacsora. Ez lesz a mai nap programja a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának. A magyar együttes szerdán 19 órakor immár második EHF-kupa-csoportmeccsét vívja, az említett svéd város együttesével. Már hetekkel ezelőtt írtunk arról, hogy erőltetett menet elé néz Juan Carlos Pastor együttese, hiszen szerda–hétvége ritmusban játszik.

Várhatóan telt ház, ötezer néző előtt lép pályára szerdán a Pick Szeged a Svédország déli részén található Kristianstadban. Fotó: DM/DV

A Pick jó rajtot vett, 28–27-re nyert a francia Nantes ellen. Ez nem mondható el a svéd bajnokság listavezetőjéről, hiszen Eperjesen a Tatran ellen 37–30- ra kikaptak. Minden bizonnyal telt ház lesz a csodaszép Kristianstad Arénában, így 5000 néző buzdítja majd a helyi kedvenceket. Igazi téli időjárás fogadja majd a Szegedet, kisebb hóesés, és az esti és reggeli órákban fagy várható a tengerhez közeli kisvárosban.

A mélyben

Kristianstad Svédország legmélyebben fekvő városa: a tengerszint alatt található 2,41 méterrel. A város egyes részeit gátak és vízátemelők védik az elöntéstől. Nem világváros a Dél-Svédországban található település, ahol 36 ezren élnek. Kristianstadot 1614-ben alapította IV. Keresztély dán király. A település az 1658-as Roskildei béke értelmében Svédországhoz került.

Rossz hír, hogy Alen Blazevic nem játszhat, a horvát válogatott védőspecialista a francia csapat elleni meccs hajrájában szenvedett két centiméteres combizomszakadást, amely miatt várhatóan 12–14 napot hagy ki. A bosnyák válogatott Vladimir Vranjes piros lapot kapott a nyitómeccsen, ám az EHF döntése értelmében pályára léphet Svédországban.

– Sohasem szabad azzal foglalkozni, hogy mi volt, így a Nantes elleni meccs már a múlt. Persze az elkövetett hibákat ki kell elemezni, de a pozitívumokat is fel kell használnunk a svédek ellen. Pastor mester alaposan kielemez minden ellenfelet, így nem érhet bennünket meglepetés. A lényeg, hogy minél kevesebb hibát kövessünk el. Már a sorsolás előtt nyilatkoztam, hogy a továbbjutáshoz idegenben is nyernünk kell. Itt az első állomás. Komoly feladat, de a csapat képes rá. Tisztában vagyunk azzal, hogy a Kristianstad nem véletlenül áll az élen hazája bajnokságában, és a Lugit előzi meg, amely szombaton szintén az EHF-kupában a német Hannover otthonában diadalmaskodott. Én nagyon bízom a rutinunkban, az egységünkben, mert ez győzelemre vezethet – nyilatkozta Vadkerti Attila, a Pick Szeged csapatkapitánya.

A Pick a szezonban 25 meccset játszott, ebből 24-et megnyert. A sikerszéria remek, hiszen zsinórban érték el ezt a győzelmi mutatót. Ha sikerülne az újabb győzelem, az lenne a jubileumi 25.

Balogh Zsoltékra nehéz feladat vár. Fotó: Karnok Csaba

A delmagyar.hu a svédországi túráról Útinapló formájában számol be, és egyedüli hazai médiumként online tudósítja a meccset a helyszínről, a csapat Facebook-oldala pedig fotókkal és videókkal jelentkezik. Szerdai lapunkban a helyszíni tudósítás mellett hosszabb interjút olvashatnak a svéd válogatott Jonas Larholmmal, aki az idényben eddig 131 gólt (magyar bajnokság, BL, EHF-kupa, mk) szerzett, és a Pick legeredményesebb kézilabdása.

Labdarúgás: Vásárhelyen a szakma

Régen volt Csongrád megyében olyan komoly futballszakmai konferencia, mint amilyet február 16-án (vasárnap) rendeznek Hódmezővásárhelyen, a városháza dísztermében. Tovább olvasom