2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

2 meccs, 2 szegedi női vízilabdás győzelem

Két meccset is játszott pénteken a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata a fővárosban. A Lakó tanítványok mindkét találkozójukat megnyerték, és továbbra is veretlenek az 5-7. helyért tartó rájátszásban.

Újpest-Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 5-12 (2-1, 0-3, 2-4, 1-4)
Vodafone női vízilabda OB I, rájátszás az 5-8. helyért. Budapest.
Szeged: Tóth E. – Árkossy 4, Lengyel Dorottya 1, Dalmády P., Lengyel Dominika 4, Tóth P. 2, Miklós 1. Csere: Lázár, Vidovics, Lengyel Anett, Vecsei. Vezetőedző: Lakó Gábor.
Az Újpest gólszerzői: Kiss 2, Varga, Kumi, Kuna.
Emberlőny – gól: 3/0, ill. 7/1
Ömtéteres – gól: 1/1, ill. 3/2

Honvéd ELTE-Polo-Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 6-7 (2-2, 1-0, 2-3, 1-2) Vodafone női vízilabda OB I, rájátszás az 5-8. helyért. Budapest.
Szeged: Tóth E. - Lengyel Dorottya, Miklós 1, Dalmády P. 3, Dalmády Sz. 1, Lengyel Dominkia, Tóth P. Csere: Árkossy 1, Lengyel Anett. Vezetőedző: Lakó Gábor.
A Honvéd gólszerzői: Leimeter 3, Szapuová, Kövesdi, Domrádi.
Emerelőny - gól: 6/0, ill. 4/0
Ötméteres - gól: -, ill. -

Két meccset is játszott pénteken a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata a fővárosban. A Lakó-tanítványok mindkét találkozójukat megnyerték, és továbbra is veretlenek az 5–7. helyért tartó rájátszásban.

Az első meccsen az Újpest ellen volt magabiztosabb a szegedi együttes, Lakó Gábor csapata ezt a találkozót simán nyerte, különösen Lengyel Dominika volt elemében, aki négyszer is a fővárosi kapuba talált. A három negyed remeklése volt a magabiztos 12–5-ös siker.
Nem sok ideje maradt a szusszanásra az egyetemi vendégcsapatnak, 30 perc múlva újabb bajnoki következett. Ekkor a Honvéd volt a rivális. Ez a találkozó sokkal nehezebb volt. Még 6–5-re a budapestiek vezettek, azonban jött Dalmády Petra, aki előbb egyenlített, majd 1 perc 18 másodperccel a vége előtt a győztes találatot is megszerezte, így 7–6-ra sikerült diadalmaskodni.

A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem eddig négy meccset játszott az 5–7. helyért zajló rájátszásban, és mind a négy bajnokiját megnyerte, így ha a május 15-i szegedi fordulóban az eddig nyeretlen UVSE ellen nyer a Lakó-csapat, akkor az ötödik helyet szerzi meg a Vodafone OB I. 2012–2013-as szezonjában.

Lakó Gábor: – Azért nem könnyű két meccset egymás után játszani, és még ott van az utazás is. Elégedett vagyok, és örülök annak, hogy az első döcögősebb meccs után a rangadót is sikerült megnyernünk, így nagy lépést tettünk az ötödik hely eléréséért.

Az állás
1. Szeged 4 4 0 0 44 – 30 12
2. H.Polo 4 2 0 2 38 – 28 6
3. UVSE 4 0 0 4 23 – 47 0

CIB Bank Kikelet-kupa

Immár ötödik alkalommal rendezik meg a CIB Bank Kikelet-kupa utánpótlás labdarúgótornát. Tovább olvasom