2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

30-22-re nyert Tatabányán a MOL-Pick Szeged

16-11-es félidő után 30-22-re nyert a Tatabánya otthonában a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A vendégek a 15. perctől uralták a találkozót.
Grundfos Tatabánya KC-MOL-Pick Szeged 22-30 (11-16)
Férfi kézilabda NB I, 10. forduló. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
Tatabánya: Paul - Harsányi 3/1, Diaz 3, Juhász, Mazák 1, Bodó 8, Törő 3. Csere: Babasafari (kapus), Katzirz 1, Dénes, Boskovics, Mousavi 3, Pásztor, Bartók, Perics. Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics 2/1, Zubai, Ilyés 4, Blazevic, Källman 5. Csere: Bombac 7/3, Balogh 7/1, Parrondo 2, Vranjes 3, Vadkerti, Ancsin. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/1, ill. 6/5.

Juan Carlos Pastor: - Örülök a győzelemnek, hiszen egy kemény menetelés végén szereztük ezt meg. Köszönjük a lelkes közönségünk támogatását, ők is kellettek ehhez a sikerhez.

A meccs elején, és az 50. perc környékén volt csak izgalmas a meccs, a MOL-Pick Szeged végig uralta a találkozót, és végül magabiztos győzelmet aratott.

60. perc: Prodanovics hetesével ér véget a meccs, 22-30.

59. perc: Balogh szerzett labdát, értékesíti a ziccert, 22-29. Hazai hetes. WYSU! Véd.

58. perc: Bombac talpról, 22-28.

57. perc: Bodó lő, Wysu véd.

56. perc: Källman blokk, Diaz fejbe találta kézzel, nem volt szándékos. A MOL-Pické a labda. Källman parádés zunder, 22-27.

55. perc: Időt kér a Bányász.

54. perc: Mousavi 2 perc. Zubait rántja el. Ilyés a pipába, 22-26.

53. perc
: Bombac, 22-25. Miénk a labda, Mousavi belép.

A drukkerek.

52. perc: Källman hetest harcol ki. Ápolni kell a svéd szélsőt.

51. perc: Több szegedi blokk. Mousavi bepréseli, 22-24.

50. perc: Källman repül, 21-24.

49. perc:
Bodó bevágja, pedig már fent volt a játékvezetők keze, 21-23. Időt kér a Szeged.

48. perc: Bombac belemenés.

47. perc: Bodó küld el mindenkit, 20-23.

46. perc: Újabb eladott labda, Katzirz, 19-22. Ilyés talpról, borul a kapu, 19-23.

45. perc: Diaz betörésből, 18-22.

44. perc: Eladja a Szeged, robog Törő, 17-21. Balogh remek csel, 17-22. Blazevic 2 perc.

43. perc: Bodó, brutálisan nagy gól, 16-21.

42. perc: Eladják a hazaiak, majd a Szeged. Kár érte!

41. perc: Harsányi, 15-20. Remek játék után Bombac, 15-21.

40. perc:
Ancsin a szélről, Paul véd, de hetes. Balogh, kapufa.

39. perc: Balogh emelkedik, 14-20. Vranjes a kezdés után labdát szerzett.

38. perc: Hazai kínai, Törő mellé.

37. perc: Bodó, 14-19. Eladja a labdát a Pick.

36. perc: Bombac betörésből, 13-19.

35. perc: Remek szegedi védekezés után, Wysu. Eladja a labdát a Szeged. Diaz átlövésből, 13-18.

34. perc: Vadkerti hetest harcol ki. Balogh, 12-18.

33. perc: Ilyés, iszonyat nagy gól, 11-17. Törő a szélről, 12-17.

32. perc: Egy remek Wysu védés.

31. perc: A MOL-Pick Szeged kezdi a második félidőt. Bombac, sokkal fölé. Zubai kap 2 percet.

A meccs elején főként Bodó Richárd góljainak köszönhetően vezetett a Bányász, azonban a 15. perctől a MOL-Pick ritmust váltott, és magabiztosan vezet. Hátradőlni viszont nem szabad, még kemény percek várnak a vendégekre.

Mindegía civilben.

30. perc: Bombac, Paul kezei között, 11-16. Wyszomirski véd nagyot. Ez a félidő.

29. perc: Vranjes fordul le, parádésan, 10-15. Mousavi, 11-15. Vranjes 2 perc.

28. perc: Diaz, 10-14.

27. perc: Hazai belemenés, Parrondo harcol ki hetest. Bombac felavatja Babasafarit. 9-14.

26. perc: Eladja a labdát Harsányi, Vranjes, 9-13.

25. perc: Mousavi üti ki Bombacot, 2 perc. Källman kap remek labdát, belebombázza Paulba. Labdaszerzés, Vranjes robog, bevágja, 9-12.

24. perc: Törő a szélről, 9-11. Vranjes szabálytalan zárás, hazai belemenés.

23. perc: Bodó sokkal fölé, Balog viszont bevágja, 8-11.

22. perc:
Bartók, mellé. Källman bevágja, 8-10.

21. perc: Blazevic lő, blokkolják.

20. perc: Elveszik a labdát a Picktől. Parrondo szerzett labdát.

19. perc: Mousavi ejt, 8-9.

18. perc: Szegedi labdaszerzés, Parrondo repül, remek gól, 7-9.

17. perc: Időt kérnek a hazaiak. Wysu ismét. Bombac átadás, Parrondo gól, 7-8.

16. perc: Paul véd, Zubai szedi össze, Källman bevágja, 7-7. Harsányi 2 perc.

15. perc: Szegedi labdaszerzés.

14. perc: Balogh hetest harcol ki. Bombac, okosan, 7-6.

13. perc: Bodó, 4. gólja, 7-5.

12. perc: Labdát szerzünk, majd eladjuk. Mazák, Wysu lábbal, de marad a Bányásznál. Wysu kézzel, Zubai eladja, visszaszerezzük, Prodanovics bevágja, 6-5.

11. perc: Szabálytalan zárás után Prodanovics ziccer, ront...

10. perc: Källman a kínai után, Paul véd, Prodanovics mellé. Hetes lett volna...

9. perc: Prodanovics szerzett labdát. Balogh eladja, Harsányi ziccer, 6-4.

8. perc:
Bombac parádés labda, Balogh vágja be, 5-4.

7. perc: Prodanovics kap remek labdát, Poul véd, majd Wysu is. Källman emelkedik, 4-3. Bodó tört be, 5-3.

6. perc: Harsányi a felsőbe, 4-2.

5. perc: Diaz hetest harcol ki.

4. perc: Wyszomirski is bemutatott egy bravúrt. Bodó, a lengyel kapus lábai között, 3-1. Balogh-válasz, 3-2.

3. perc: Ilyés lő, Paul könnyedén véd.

2. perc: Mazák remek labdát kap, 2-1.

1. perc: A hazaiak kezdenek, Bodó, 1-0. Ilyés, hatalmas bomba, 1-1.

Melegítünk.
Melegítünk.

20: "Kupagyőztes!" - zengi a tatabányai közönség, amikor a MOL-Pick Szeged bevonul a pályára. Sportszerű gesztus! Taps jár érte!

19.53: Közel 80 szegedi drukker a lelátón, lassan tele a csarnok.

19.44: Már kint melegít mindkét csapat, a két mester, Juan Carlos Pastor és Vladan Matics a kispadok előtt beszélget.

19.20: Szegedi oldalon két hiányzó, Mindegía és Robledo. A hazaiaknál Harsányi kisebb sérüléssel bajlódik, de a keretben.

19.08: Üdvözlünk mindenkit Tatabányáról. A csapat 14.30-kor indult Szegedről, és szerencsésen megérkezett. Jelenleg az utolsó taktikai értekezlet zajlik. Egy közel 20 fős szegedi szurkolótábor már a lelátón.

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata eddig nyolc meccset játszott az NB I-ben, és nyolc meccset meg is nyert. A szombat esti (20 óra) ellenfél, a Grundfos Tatabánya hat bajnokin öt sikert és egy vereséget könyvelhetett el. A Bányász 26–23-ra kikapott a Balatonfüred otthonában. Az biztos, hogy a szegedieknél a két spanyol légiós, Niko Mindegía és Antonio García Robledo sérülés miatt nem tud játszani.

Juan Carlos Pastor már megtalálta Dean Bombac helyettesét, ha pihentetni kell a remek formában játszó szlovén játékost, ám egyelőre maradjon titok, hogy ki az, aki kőkeményen gyakorolt ezen a poszton. Fontos információ, hogy a meccsről egyedül a delmagyar.hu jelentkezik szöveges online tudósítással. Kőkemény csata lesz, hiszen a hazaiak mestere az a Vladan Matics, aki kedvenc volt játékosként, majd edzőként is Szegeden. A keretben több volt Pick-játékos található: Katzirz Dávid, Törő Szabolcs és Bartók Donát. A Tatabányában Harsányi Gergely sérülés miatt nem léphet pályára.

Katzirz Dávid (a labdával) itt még a Pick mezében, ám ma már a tatabányai sikerért küzd. Fotó: Schmidt Andrea

– Nagyon erős a volt csapatom, így reálisan látjuk a helyzetet, nem mi vagyunk az esélyesek, jobb a MOL-Pick Szeged! Örülök annak, hogy ilyen jól játszanak a fiúk, remek formában van Juan Carlos Pastor együttese. Persze hogy figyelem az eredményeket, és szurkolok a szegedi együttesnek, hiszen szerettem ott játszani, örök emlék marad számomra a Pickben való szereplés. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy Vladan Matics az edzőnk, aki egy ilyen meccsre alaposan felpörget bennünket, így szoros, kiélezett csatára szeretnénk kényszeríteni az ellenfelünket. Szerencsére jó formában vagyok én is, egészséges vagyok – kezdte a beszélgetést Katzirz Dávid.

A Tatabánya nagy nehézségek árán jutott tovább az EHF- kupában a luxemburgi Esch ellen. Csak egyetlen góllal (50–49) bizonyultak jobbnak összesítésben.

– Kaptunk egy felvételt az Eschről, de valójában ez semmit sem ért. Sok-sok délszláv játékosuk volt, akik igazán megerősítették a luxemburgiakat. Alaposan megizzadtunk. Lassították a játékot, kőkeményen ütöttek, így nagyon koncentrálnunk kellett, nehogy kiessünk. Kemény meccs volt, de a lényeg a továbbjutás. Ma is szeretnénk megnehezíteni a Szeged dolgát – fejezte be Katzirz.

Olasz Anna: a motivációja mindent legyőz

Az Európa-bajnoki ezüstérem miatt is fantasztikus szezonjára élete első világkupa-győzelmével tett pontot Olasz Anna, a Haász SZUE nyílt vízi úszója. Tovább olvasom