2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

30 perc alatt 20 szegedi gól

Ötödik meccsét is magabiztosan nyerte a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor együttese az újonc Győr otthonában 11–10-es félidő után 31–19-re győzött.
ETO-SZESE–Pick Szeged 19–31 (10–11)
Férfi kézilabda NB I, 5. forduló, Győr, 1500 néző. Vezette: Bóna, Miskei.
ETO: GREGOR – Terenyi 1, Szabó A. 2, MOTA 5/1, Rivnyák 1, Gál 2, Hernández 1. Csere: Somogyi (kapus), Rosta, Németh 2, Gebhardt 3, Halász 1, Kalmár, Tóth 1. Edző: Magi Serra.
Pick Szeged: MIKLER – Parrondo 2, Balogh 2 (1), MINDEGÍA 6, Zubai 2, Ilyés, Vadkerti 2. Csere: TATAI, Tóth (kapusok), BLAZEVIC, Larholm 4/4, Sulc 4, Vranjes 1, ANCSIN 6, Kekezovics 1, Gidai 1. Edző: Juan Carlos Pastor.

Győrben immár nemcsak a női meccsek miatt van kézilabdaláz, hanem immár a férfi révén is. Hosszú-hosszú idő után jutott vissza a férfi kézilabda NB I-be a patinás ETO, amelynek a kispadján szintén spanyol tréner ül.

31:19-re győzött a Szeged az ETO otthonában. Fotó: Bertleff András (galéria)

TETSZETT
Nézzük az első jó dolgot, a második félidőt: erről annyit, hogy így kell játszania egy jó csapatnak.

Ancsin Gábor hét lövést küldött a kapura, ebből hat gól lett. Döntő érdemeket szerzett az átlövő a magabiztos győzelemből. Visszatérve a hetedik lövésre, ez a kapufán csattant, majd Ancsin futott vissza elsőként védekezni, aminek egy labdaszerzés volt a jutalma.

NEM TETSZETT

Döcögősen kezdett a Pick Szeged. Ezt a játékosok is elismerték, hogy sehogyan sem tudták felvenni a megfelelő ritmust. Ez most az újoncnál belefért, hiszen nem lett belőle gond. De Csurgón vagy Tatabányán megbosszulhatja magát, hiszen az említett két csapat jóval erősebb, mint a Győr.

A népes publikum legnagyobb örömére remekül kezdett a Győr, a 20. percig vezetett. Ekkor sikerült a Picknek egyenlítenie, majd Larholm révén egy perc múlva már a vezetést is átvennie. A hajrában a Frantisek Sulc-bombáknak köszönhetően sikerült két góllal meglépni a Picknek, azonban Németh a félidő lejárta előtt Mikler kapujában talált, így meglepően szoros volt az eredmény, csak 11–10 volt a Tisza-partiaknak.

A második játékrész elején gyorsan a tudtára adta a hazaiaknak a kétszeres magyar bajnok, hogy az újoncnak nem lehet esélye, hiszen Ancsin Gábor bődületesen nagy góljainak, illetve Tatai Péter remek védéseinek köszönhetően fokozatosan nőtt a különbség. Hiába kért kétszer is időt a második játékrészben Magi Serra vezetőedző, ez sem tudott hatni, a remek ritmusban kézilabdázó Pick ekkor már úgy játszott, ahogyan minden szegedi szurkoló elvárja. A hajrában meglett a „közte tíz", sőt az utolsó percben Gidai, majd az utolsó másodpercben Vranjes is gólt szerzett, így a meccs fölényes, 31–19-es szegedi győzelemmel zárult.

A Pick Szeged szerdán 17.45-kor a Balatonfüred együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

További eredmények: Orosháza–MKB MVM-Veszprém 24–34, PLER–Gyöngyös 21–22, Cegléd–Mezőkövesd 28–21, Balatonfüred–Csurgó 26–31.

• 1. pog 2013. szeptember 23. 08:29
    „ez aztán az eredmény...jó lenne ha ez a fergeteges széria a nemzetközi porondon is folytatódna...”

Megye II.: nehéz hazai siker Mindszenten

A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának rangadóján az eddig százszázalékos Mindszent a Csanytelek együttesét fogadta. Tovább olvasom