2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

39-31-re nyert a Pick Szeged Pécsett

Második mérkőzését is megnyerte a Budapest Bank férfi kézilabdaligában a Pick Szeged együttes. Skaliczki László csapata 20-13-as félidő után 39-31-re nyert Pécsett.
VarioAutó Pécs-Pick Szeged 31-39 (13-20)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Herceg, Wiedemann.
Pécs: Hudák - Papp 1, Grünfelder 5, Frey 11 (3), Szögi 2, Kurbely 4, Vajda 1. Csere: Bősz (kapus), Szepesi 3 (1), Győri, Király, Lévay 1, Vollár 1, Bujtár 2 (1), Milovits. Vezetőedző: Németh Attila.
Pick Szeged: Tatai - Nagy 1, Zubai 2, Vadkerti 5, Czina, Sulc, Lékai 7. Csere: Tóth (kapus), Ancsin 7, Buday 7 (4), Törő 2, Prodanovics 4, Pribanic 4, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresből: 8/6, ill., 7/4.

Németh Attila: – A végére szerettem volna, ha kicsit szorosabb az eredmény, a rutintalanságunk miatt voltak hullámvölgyek a játékunkban.

Skaliczki László: – A védekezésünk hagyott kívánnivalót maga után, de támadásban voltak szép megoldásaink.

60. perc: Nincs több gól, 31-39. Kár az utolsó 10 percért.

59. perc:
Ancsin, 31-38. Törő, 31-39.

58. perc: Szepesi, 30-36. Pribanic hetest harcol ki+kiállítást, Grünfelder, 3. két perce. Buday, zunder, 30-37. Kurbely, 31-37.

57. perc: Frey, 29-35. Buday, 29-36.

56. perc: Tatai véd. Ancsin ellépi.

55. perc:
Ziccerben jobban sikerül, Pribanic, 28-35.

54. perc: Frey, 10. gólja, 28-34. Grünfelder 2 perc+szegedi hetes. Prodanovics kihagyja.

53. perc:
Hudák véd, Frey a felsőbe, 27-34. Időt kér Skaliczki edző. Szegedi hetes, Király 2 perc. Buday kihagyja.

52. perc:
Elveszik a landát tőlünk. Szepesi a szélről, 26-34. Tatai vissza áll.

51. perc: Grünfelder, 24-24, Ancsin 2 perc. Hudák véd, Grünfelder, nagyon akar, 25-34.

50. perc: Lékai középre, könnyű zsákmány. Prodanovics, 23-34.

49. perc: Kurbely, 23-33.

48. perc: Pribanic robog, 22-33.

47. perc: Törő a vonalra lép.

46. perc: Frey, 22-32.

45. perc: Ancsin lő, Hudák véd. Hazai hetes, a nyolcadik. Szepesi, 21-31.
Lékai, 21-32.

44. perc: Ha Prodanovics ziccerbe kerül, akkor mehet a Pécs kezdeni, 19-31. Hazai időkérés. Grünfelder, szép gól, 20-31.

43. perc: Frey, 19-29. Lékai, 19-30.

42. perc: Vadkerti beállóból, 18-29. Bajorhegyi 2 perc. Nem volt az...

41. perc:
Vadkerti a felsőbe, 18-28. Labdát szerzünk.

40. perc: Hazai hetes. Tóth Misi megfogja. Marad a kapuban.

39. perc: Buday, Kurbely, 18-26 Prodanovics fésül, 18-27.

38. perc: Hudák könnyedén véd, Bujtár ejt, 17-25.

37. perc: Vadkerti cikázik, 15-25, Szögi, 16-25.

36. perc:  Lévay+Vadkerti, 14-24. 5 percig nem kaptunk gólt. Zubai 2 perc+pécsi hetes. Bujtár, 15-24.

35. perc: Tatai védés. Hudák is ezt teszi.

34. perc: Lékai, 13-22. Prodanovics, csel a levegőben, 13-23.

33. perc: Bajorhegyi 2 perc.

32. perc: Buday, Hudák mellett, 13-21.

31. perc: Tatai védés, Zubai hetest harcol ki.

Félidő.

30. perc: Pick-időkérés. Lékai, csuda-gól, 13-20. Hazai hetes, 1
másodperc. Frey. Tatai megfogja. Bravó. Félidő

29. perc: Pribanic 2 perc. Hazai hetes. Frey, 13-19.

28. perc: Hazai hetes. Frey. 12-18. Ancsin kapussal együtt, 12-19.

27. perc:  Vollár, 11-18. Nagy, mellé a szélről.

26. perc: Pribanic, 10-18.

25. perc: Pribanic, 10-17. Vollár 2 perc.

24. perc: Labdát szerez a Pick, majd eladja.

23. perc: Ancsin ötödik gólja, 10-16.

22. perc: Hazai időkérés. Frey, 10-15.

21. perc: Tati védés, Lékai gól, 9-15.

20. perc: Grünfelder 2 perc. Papp ziccer, 9-13. Buday válasz, 9-14.

19. perc: Nem kaptunk gólt emberhátrányban, Törő, 8-13.

18. perc: Tatai véd, Szepesi próbálkozott. LÉKAI!!! Egész pályáról, 8-12.

17. perc: Vadkerti 2 perc.  Ancsin 2 perc. Kettős emberhátrányban a Pick.

16. perc: Hudák véd, Szögi gól, 8-10. Ancsin Hudák kezével együtt, 8-11.

15. perc: Szakad a háló, Ancsin, 6-9. Zubai, ziccer, 6-10. Grünfelder, 7-10.

14. perc:  Ancsin, Grünfelder, 6-8.

13. perc: Labdát szerzünk, eladjuk. Hazai hetes. Frey, 5-7.

12. perc: Ancsin balátlövőben, hetest harcol ki. Buday, 4-7.

11. perc: Hudák újból véd. Jó védekezés, a Pické a labda.

10. perc: Hudák véd. Grünfelder fordul be, 4-6.

9. perc: Frey fölé.

8. perc: Vadkerti csent el egy labdát, 3-6.

7. perc: Vajda a szélről, Ancsin kapufa, 3-4. Labdaszerzés, Zubai, Hudák
mellett, 3-5.

6. perc: Nagy repül, Frey lerántja. Frey 2 perc+szegedi hetes. Buday, 2-4.

5. perc: Szegedi ziccer, Lékai magabiztos, 2-2. Vajda mellé. Nagy Norbi, okosa, 2-3.

4. perc: Labdszerzés, Sulcot ziccerben rántják le hetes+Papp 2 perc. Sulc kihagyja.

3. perc: Ancsin-bomba, 2-1.

2. perc: Frey átlövésből, 2-0.

1. perc: Kurbely, 1-0. Eladott szegedi labda.

18.05: Még tart a bemutatás.

17.59: A hazaiak mestere az a Németh Attila, aki a Pick Szegeben is játszott.

17.56: Négy perccel a kezdés előtt kaptunk jegyzőkönyvet, ez legyen a legnagyobb problémánk, lassan kezdődik a meccs. Nincs Pécs hangulat, azaz női kosárlabda hangulat.

17.37: Pirosban lesz a Pick, a hazaiak sárgában. A meccset a Szeged VTV pénteken felvételről adja, 10 órakor, és 21 órakor.

17.35: A hazaiak legismertebb játékosa Frey Tamás és Hudák kapus, mindketten az elmúlt szezonban Csurgón szerepeltek.

17.34: Mindkét csapat már melegít.

17.30: Simán nyert a junior csapat is. Bárány Zsolt fiai 43-29-re diadalmaskodtak.

16.42: Pécs-Pick Szeged, az NB I-es junior-bajnokságban, a félidőben: 16-22.

16.35: Grünfelder Péter köszönti a Pick-játékosait, a beállós kölcsönben szerepel a Baranya megyei csapatban. "Grüni" Nagy Norberttel és Törő Szabival nézi a két csapat junior találkozóját, amelyen Bárány Zsolt tanítványai jól játszanak, és az első félidő 25. percében 18-14-re vezetnek.

16.30: Már a Lauber Dezső sportcsarnokban a Pick Szeged. 13 órakor indult az újszegedi sportcsarnok, egy rövid pihenőt tartott Bátaszéknél a társaság. A keret a Gyöngyös elleni meccshez hasonló lesz, Mikler és Beocsanin visszatérése még várat magára. Mindkét játékos elkísérte a csapatot.

Csütörtökön 18 órakor a Budapest Bank férfi kézilabdaligában Pécsett lép pályára a Pick Szeged együttese.

Skaliczki László fiai győztes rajtot vettek a bajnokságban a Gyöngyös ellen, míg a Baranya megyei alakulat két vereséggel nyitott. Mindkétszer a bajnoki címvédő MKB Veszprém győzte le őket, méghozzá meggyőző fölénnyel.

Sok jóra most sem számíthat a nyáron alaposan megfiatalodott Pécs, amely nincs egy súlycsoportban a Pickkel. Hazai oldalon ismerős névre bukkanhatnak a kézilabdabarátok, hiszen Grünfelder Péter kölcsönben szerepel a Mecsekalján, a fiatal beállós tavaly még a Szegedben szerepelt.

Jó hír, hogy Dusan Beocsanin és a kapus, Mikler Roland egyre jobb állapotban van, a szerb átlövő a tréningeken bátrabban lő, és egyre több mindent tud a társakkal gyakorolni.

A Pick a mai bajnoki után szombaton 17 órakor ismét a Péccsel csatázik, ekkor hazai pályán csap össze egymással a két együttes. Az erőviszonyokat tekintve mindkét találkozón a magabiztos, fölényes győzelem várható el Ancsinéktól. A szombati, újszegedi sportcsarnokban lejátszandó bajnokira 1000 forint lesz a belépő.

A mai összecsapásról a delmagyar.hu online közvetítésben számol be.

• 5. W666W 2011. szeptember 09. 03:49
    „Sajnos csak az itteni tudósításra lehet hagyatkozni, DE HOGYAN LEHET 18 !!!!!!!! GÓLT KAPNI A MÁSODIK FÉLIDÖBEN EGY PÉCSTÖL ????????
    Az elsö félidö alapján max 25-26 kapott gólra számítana az ember így azért eléggé "almás" ez az eredmény..Na itt ennek a csapatnak az egetverö hibája már évek óta..Képtelenek egy "agyonnyert" meccset úgy lehozni hogy az tényleg az is maradjon..Egy plusz 7-es elsö félidö után jött egy plusz 1-es :-((((((((”
  • 4. zehn 2011. szeptember 08. 19:50
    „Gratulálok a győzelemhez,de egy másodosztályú szintű csapat ne dobjon már 31 et egy Pick Szegednek!”
  • 3. kacsaboy82 2011. szeptember 08. 19:43
    „Herbert nélkül ilyen gyenge a védelem, sajnos egy Pécs 31 gólt dob nekünk.”
  • 2. W666W 2011. szeptember 08. 19:05
    „Na erre mondom ÉN azt hogy fölényes magabiztos vezetés..Nem a Gyöngyös elleni szenvedés..Ha így folytatják akár meglehet a 10-12 fa is közte..EZ igen gratula az elsö félidöhöz”
  • 1. Larsson 2011. szeptember 08. 18:34
    „Hajrá PICK, csak így tovább, tilos eladni a vezetést!!! :)”

Legrand-kupa: imponáló szentesi siker az OSC ellen

Magabiztos és gólgazdag győzelemmel kezdett a Bodrogi Bau Szentesi CS&K férfi vízilabdacsapata a… Tovább olvasom