2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

40-15-re nyert a MOL-Pick Komlón

Az első 10 percig volt szoros a meccs, ezután beindult a MOL-Pick-henger. A félidőben 21-8-ra vezet az EHF-kupagyőztes, majd 40-15-re nyert az újonc Komló otthonában.

Sport36-Komló-MOL-Pick Szeged 15-40 (8-21)
Férfi kézilabda NB I, 2. forduló, Komló, Sportközpont, 800 néző. Vezette: Bán, Szloska.
Komló: Selymes - Oszlár, Péter Szabó 4/3, Szögi 5, Szöllősi 1, Marcsek, Wéber 2/2. Csere: Granic, Kiss (kapusok), Kun 1, Hadzsiomerovics 1, Rahimic, Győri, Radjenovics 1. Vezetőedző: , Farkas Attila.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 5/3, Ancsin 1, Bombac 2/1, Zubai 5, Ilyés 1, Vadkerti 5. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh 3/1, Robledo 2, Vranjes 7, Parrondo 3, Blazevic 1, Sztojanov 3, Fekete 2.   Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 2, ill. 8 perc.
Hétméteres: 8/5, ill. 5/5.

Juan Carlos Pastor: - Nekünk arra volt jó ez a meccs, hogy továbbra is gyakoroljunk. Öröm volt, hogy a fiatalok is játszhattak. Nekünk a védekzést kell tökélesíteni. Ez a meccs erre is jó volt.

60. perc: Hazai hetes. Wyszomirski véd. Ez a vége.
59. perc: Fekete Bálint emelkedik, 15-40.
58. perc: Támadgat a Komló. Hazai kapufa.
57. perc: Hazai hetes. Wéber, 15-38. Fekete Bálint szép gólja, 15-39.
56. perc: Újabb Wyszomirski védés. Szép szegedi akció, Vranjes, hetedik gólja, 13-38. Időt kér a Komló.
55. perc: Fekete jó labdát ad Vranjesnke, 13-37.
54. perc: Újabb komlói hetes, Wéber, 14-36.
53. perc: Parrondo ziccer, 12-36.
52. perc: Hazai hetes. Radjenovics, Wyszomirski véd. 51. perc: Labdát szerzett a MOL-Pick. Vranjes a hazai kapus lábai között, 12-35.
50. perc: Blazevic, micsoda gól, 12-33. Kun ejt, kapufa, Sztojanov, 12-34.
49. perc: Kun, szép gól, 13-32.
48. perc: Blazevic az irányítója a Szegednek. Robledo tör be, 12-32.
47. perc: Eladja a labdát a Komló, Balogh ziccer, 12-31. Időt kérnek a hazaiak. Újabb könnyed Wyszomirski védés.
46. perc: Szegedi hetes, Prodanovics nem kegyelmezett, 12-30.
45. perc: Labdaszerzés, Sztojanov, 12-29. Újabb remek védés Wyszomirski védés.
44. perc: Wyszomirski a szélről véd, Zubai, 12-28.
43. perc: Balogh jó csel, Granic véd.
42. perc: Szöllősi sokkal fölé.
41. perc: Wyszomirski szépen, majd eladja a labdát a Pick.  Újabb Wyszomirski védés, Prodanovics bevágja a ziccert, 12-26. Szögi megy bele Robledóba, Prodanovics, 12-27.

40. perc:
Ilyés szépen passzol, Zubai fordul, 12-25. Wyszomirski véd, majd Granic.
39. perc: Ancsin, Granic véd. Radjenovics, 12-24.
38. perc: Zubai ziccer ront. Szögi fordul be, 11-24.
37. perc: Wyszomirski véd, marad a Komlónál a labda. Szép hazai támadás, Hadzsiomerovics, 10-24.
36. perc: Labdaszerzés, vadkerti ejt, 9-24.
35. perc: Zubai hetest harcol ki. Prodanovics az alsó sarokba, 9-23. Wyszomirski véd, majd rosszul indít.
34. perc: Vadkerti repül, meglökik, semmi, hazai kapufa.
33. perc: Ilyés, blokkolják, de Zubai kap jó labdát, 8-22. Szögi, 9-22. Ilyés 2 perc.
32. perc: Újabb Wyszomirski védés. Három védéssel nyit, bravó!
31. perc: A Komló kezd, de emberhátrányban. Hazai hetes. Péter Szabó, megfogja, Kun ziccer, ezt is védi a lengyel kapus.

30. perc: Sierra, Vranjes, majd Parrondo, 8-21. Ez a félidő.
29. perc: Sierráról ki sem pattan. Vranjes hetest+2 percet harcol ki. Bombac, 8-20.
28. perc: Sierra ismét a szélről véd, ez a 10. hárítása. Sztojanov a szélről, 8-19.
27. perc: Péter Szabó sokkal fölé. Balogh-villan, 8-18.
26. perc:  Szöllősi belemenés, Vranjes üresen, 8-17.
25.  perc: Sierra ismét! Parrondo eltalálja Granicot.
24. perc: Sierra könnyedén védett. Eladja a labdát a Pick.
23. perc: Robledo a háta mögött passzol vadkertinek, 8-16. Bombac kap 2 percet.
22. perc: Sierra parádésan, visszavetődött a labdára, Vranjes, 7-15. Szögi szép gól a felsőbe, 8-15.
21. perc: Vadkerti hetest harcol ki. Balogh Zsolt, 7-14.
20. perc: Sierra remekül véd szélről.
19. perc: Blazevic kap 2 percet. Időt kér a Komló. Sierra könnyedén véd lábbal. Bombac nagy labda, Vranjes, 7-13.
18. perc: Péter Szabó talpról, 7-11. Robledo gyorsan válaszol, 7-12.
17. perc: Oszlár sokkal fölé, Parrondo, 6-11.
16. perc: Sierra véd. Ilyés ziccert ront. Sierra hiába véd, hetes, Szöllősi harcolta ki. Péter Szabó, 6-9. Vranjes első labdaérintés, befordul, 6-10.
15. perc: Eladja a labdát a Komló. Egy remek akció után, Vadkerti repül, szép gól, 5-9.
14. perc: Bombac fordul be, a felős sarokba, 5-8.
13. perc: Szöllősi mellé. Zubai gyors lerohanás után, 4-7. Szöllősi talpról, 5-7.
12. perc: Vadkerti ziccerben, 4-6.
11. perc: Ancsin-bomba, Selmyes véd. Marad a Picknél. Bombac telibe a kapufát. Marad ismét a Picknél a labda. Selmyes ismét véd.
10. perc: Szögi, darabokban a Pick védelme, 4-5.
9. perc: Ancsin tör be, Selmyes véd.
8. perc: Kapufa, majd Sierra véd lábbal. Vadkerti is ront.
Szögi Sierra lábai között, 3-5.
7. perc: Baloghot blokkolják, Sierra ezután kétszer véd, majd eladja a labdát a Pick.
6. perc: Zubai harcol ki hetest, Szögi belül védekezett. Prodanovics, 2-5. Kun sokkal fölé.
5. perc: Ancsin kap 2 percet, a hazaiak még hetest is. Péter Szabó, 2-4.
4. perc: Zubai remekül szedi össze, bevágja, 1-4.
3. perc: Eladja a labdát a Komló.
2. perc: Ilyés talpról, 1-2. Sierra véd. Labdaszerzés, Bombac átadás, Vadkeri ejt, 1-3.
1. perc: A Szeged kezd. Ancsin-bomba, 30 másodperc után, 0-1. Hazai hetes. Péter Szabó, 1-1.

2008-ben 25-22-re, 2007-ben 27-22-re, míg 2006-ban 31-17-re nyert a Pick Komlón.

A hazai csapatban egy szegedi kötődésű kézilabdás, Kun Attila az előző szezonban még az NB I/B-s Pick Szegedet erősítette.

Üdvözlünk mindenkit, 19 órakor kezdődik a két csapat számára a férfi kézilabda NB I második fordulója. A MOL-Pick Szeged győzelemmel, míg a hazaiak vereséggel kezdték a szezont. A papírforma sima szegedi győzelmet ígér.

Ma 19 órakor Komlón lép pályára a MOL-Pick Szeged, a férfi kézilabda NB I 2. fordulójában. A Baranya megyei együttes újonc, hosszú idő után került vissza a legjobbak közé.

Az első fordulóban a szegediek fölényes, 43-28-as győzelmet arattak a Cegléd felett, míg a házigazdák a Csurgótól kaptak ki 30-22-re.

A meccset a Duna televízió élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig szöveges online tudósításban számol be.

Újból szurkolói fotózás Szegeden

A Délmagyarország napilap és a MOL-Pick Szeged együttese közel egy éve nagy sikerrel szervezte a szurkolói fotózást. Közel 250 drukker ment el a Móra Ferenc Múzeum elé, és készített egy nagy, közös fotót, amely ezután megjelent az újságban.

Lapunk és az EHF-kupa- győztes csapat idén is megszervezi a közös fotózást. Szeptember 20-án (szombat) 16.30-kor kerül sor erre, a helyszín ismét a múzeum előtti lépcső lesz. A szervezők arra kérik a szurkolókat, hogy lehetőleg kékben érkezzenek.

A MOL-Pick Szeged is nagyon készül, egy meglepetéssel szolgál majd a sportbarátoknak, így mindenképpen izgalmas lesz a közös fotózás. A nagy szurkolói kép a szeptember 27-i újságban, a Motor Zaporozsje elleni BL-meccs beharangozójaként jelenik majd meg.

Repkedtek a csúcsok: Márton Anita, Bogdán Annabella és Seres András is remekelt

Kiváló eredményeket értek el a Csongrád megyei klubok sportolói a szegedi Tisza-kupa atlétikai versenyen. Tovább olvasom