2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

8-6-ra kapott csak ki a Beton

A férfi vízilabda LEN-kupa döntőjének első mérkőzésen a görög Panioniosz 8-6-ra nyert a Szeged Beton ellen. A kétgólos hátrány az április 22. Tisza-parti visszavágón ledolgozható.
Panioniosz (görög)--Szeged Beton VE 8-6 (2-1, 3-2, 1-1, 2-2)

Férfi vízilabda LEN-kupa, döntő, 1. mérkőzés. Athén, 1500 néző. Vezette: Stampalija (horvát), Taylan (török).
Panioniosz: REPPASZ -- Miralisz 1, TOMAKOSZ 2, Murikisz, KOKKINAKISZ 1, Mazisz 1, Papadogkonasz. Csere: Zamantakisz 1, Vlontakisz 1, Berisztianosz, Lotszakisz 1. Edző: Ludisz Konsztantinosz.
Szeged: BAKSA -- Vejzagics, WESZELOVSZKY 2, Komlósi, Milos Korolija, VARGA T. 4, Török. Csere: Mihajlo Korolija, Juhász Zs., Lehmann, Varga P., Molnár. Edző: Kásás Zoltán.
Gól -- emberelőnyből: 8/3, ill. 7/2.
Ötméteresből: 1/0, ill. 2/2.

8. perc: Magyar előny. Varga Csuvi fölé lő. Hazai időkérés. Miden jó ha vége jó: 2 másodperccel a vége előtt, Weszelovszky ejt, 8-6. Két gól nem hátrány. VÉGE! Visszavágó április 22-én Szegeden.

7. perc: Énekelnek a görögök: Thomakosz, 8-5.

6. perc: Baksa parádés indítás. Török úszik, ráncigálják, lenyomják. kontra fault... Török előnyben újból a kapufát találja el. Ez már pech.

5. perc: Weszelovszky a legjobbkor! Bomba gól: 7-5.

4. perc: Nincs gól. Sajnos. A másik oldalon viszont igen: Liotsakisz , 7-4.

3. perc: Előnybe kerülünk, időt kér Kásás-mester. Ötös gyanús volt a szabálytalanság.

2. perc: Nincs gól. Lehmann jobb felső sarokba  tartó lövését szögletre tolja Reppas. A sarokdobás után Weszelovszky kétszer is próbálkozhat egymás után, mind a kétszer Reppas a végállomás.

IV. negyed, 1. perc:  Nem a mienk a labda. Jó védekezés.

8. perc: Komlósi ellen büntetőt fújnak. A csapatkapitány, Thomakosz végzi el, de Baksa Laci védi a bal alsóba tartó labdát! Emberelőnyben támadhatunk, Lehmann azonban kihagyja. Marad a 6-4.

7. perc: Töröknek nincs szerencséje a görögök ellen: újabb kapufa. Sőt, újabb hazai előny, lejt a medence, Tzamantakisz, 6-4.

6. perc: Varga Tamás. Inkább: VARGA TAMÁS - büntetőből - 5-4.

5. perc: Időt kérnek a hazaiak.

4. perc: Nem megy a Szegednek. Támadásban Varga Tamáson kivül senki sem veszélyes. Szerencsére a görögök is bealudtak.

3. perc: Nincs gól egyik oldalon sem.

2. perc: Varga Tamás adja be a középen helyezkedő Milos Korolijának, de a védők szerelik. Kontra fault Mourikisz ellen.

III. negyed, 1 . perc: Nem a mienk a labda. Oda az előny. Kimarad a görög helyzet.

8. perc: Mihajlo Korolija fölé, Kokkinakisz bombáját védi Baksa Laci. Tudják: végy egy jó kapust! Maziszt kiállítják (ki is pontozódik)! Félidő, 5-3.

7. perc: Nagy a nyomás a Szegeden. A játékvezetők szórják a kiállításokat, szerencsére Baksa és a védelem jól zár. Török  - labdát szerzett - ejt a kapufára.

6. perc: Nincs gól egyik oldalon sem.

5. perc: Nem sokáig örülünk: Vlontakisz hüti le a magyar kedélyeket, 5-3.

4. perc: Varga Tamás a hős! Emberelőnyből, 4-3.

3. perc: A görögök rendesen elkapják a fonalat, Miralisz, 4-2.

2. perc: Thomakisz  a kezek között, 3-1. Varga Tamás elemében - a hosszúba vágja a labdát -, gyors szegedi válasz 3-2.

II. negyed, 1. perc: A hazaiak hozzák el a labdát. Kokkinakisz mellé bombáz. Tartsa meg a jó szokását!

8. perc: Mihajlo Korolija és Varga Tamás lő fölé. Vége az első negyednek: 2-1.

7. perc: Lejár a támadóidőnk.

6. perc: Újból vezetnek a görögök: Kokkinakisz talál be középről, 2-1.

5. perc: Baksa-parádé. Fórban a Panioniosz, először Kokkinakisz húzását piszkálja a lécre Baksa, majd szögletre ment. Kiegészül a Beton. Újabb hazai előny. Mihajlo Korolija megy ki, megússzuk.

4. perc: Varga Tamás ötméteresből egyenlít, 1-1

3. perc: Weszelovszky 7 méterről lő fölé. Vezetnek a hazaiak előnyben voltak -: Thomakosz talál a kapuba, 1-0.

2. perc: Baksa bravúr. egy közeli lövést véd a válogatott kapus. Bravó!

I. negyed, 1. perc: A hazaiak hozzák el a labdát. Labdát szerez a Szeged, ezután azonban Komlósi kezéből kicsúszik a játékszer.

Elkezdődött a LEN-kupa döntő első találkozója.

18.40: Lassan teli a lelátó. Piros-kékbe öltözött szurkolók hangolnak.

18.30: A Panioniosz kerete: Reppas - Miralisz, Mazisz, Kokkinakisz, Thomakosz, Tzamantakisz, Liotsakisz, Papadogkonasz, Mourikisz, Beristianosz, Vlontakisz, Kaposisz, Flegkasz (kapus)

18.20: A szegediek kerete: Baksa - Vejzagics, Lehmann, Varga P., Juhász, Milos Korolja, Varga T., Komlósi, Molnár P., Weszelovszky, Török B., Mihajlo Korolja, Németh Zsolt (kapus)

18 óra: A csapat megkezdte a bemelegítést. Eldőlt, hogy a keretből Éles Vilmos maradt ki.

Még véletlenül sem az esélytelenek nyugalmával, az eddigi menetelésük feljogosítja arra a játékosokat, vezetőket, a szakmai stáb tagjait, hogy merjenek merészet álmodni.

A Szeged Beton együttese magyar idő szerint 19 órakor ugrik medencébe a görög Panioniosz ellen. Tíz szegedi szurkoló utazott el a görög fővárosba, és a drukkerek már feldíszítették a Beton szálláshelyét, lufikat, kis plakátokat ragasztottak fel a lift falára.

• 2. Yucca 2009. április 08. 21:43
    „Úgy is van! Ha olyan lesz az itthoni játék és hangulat, mint a Kazany ellen, kupagyőztesek leszünk!
    Hajrá Fiúk!!!!”
  • 1. ageza4 2009. április 08. 20:16
    „Szép volt!A 2 gól nem sok!!!!Kár a kapufákért!(majd itthon bemennek:D)”

Szeged Beton: Athén, a remény fővárosa

Magyar idő szerint ma este 7 órakor Athénban a Panioniosz ellen a LEN-kupa-finálé „odavágóján"… Tovább olvasom