2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

A harmadik negyedben hengerelt a Szeged! Szeviép-Baja 89-53

Harmadik negyedbeli remeklésével nyerte meg soros bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.

Szeviép-Szeged-Baja 89-53 (25-15, 17-19, 32-5, 15-14)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bálint, Földvári.
Szeviép: CIGLAR 14, Laczi 8, Horváth Zs. 12/3, ZSERZSERUNOVA 16, Russai 1. Csere: SIPAVICIUTE 23/3, LENGYEL 11/9, Vincze 4, Tóth, Kmézics. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Baja: Kühn, Szepsi 8/6, Katona 8, Szabó 9, BUDIMIR 13. Csere: Gorjanácz, Theodorán 7, Járai, Kovács 8. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Bencze Tamás: - A második negyedben kicsit akadozott a védekezésünk, ám a szünetben megbeszéltük a hibákat. A két centerünk nagyszerű napot fogott ki, ám a kiegészítő emberek közül nem mindenki élt a kapott lehetőséggel.

IV. negyed (89-53)

10. perc: Kmézics Dia is kap néhány percet, meg is küzd egy labdáért. Talán csak azt sajnálhatjuk, hogy most sem lesz meg a száz pont a Szeviépnek. De ez legyen a legnagyobb problémánk. 89-53 a vége.

9. perc: úgy tűnik, Németh Bernadett ezúttal teljes pihenőt kapott, Fürész Emővel a padról nézi végig a meccset.

Szeviép-Baja 89-53

8. perc: nem gond a ziccer, Laczi dobja be 89-51.

7. perc: egymás után négy szegedi kísérlet pattan le a gyűrűről 85-51.

6. perc: Laczi kosarával 85-47.

5. perc: Horváth Zsuzsa ül le a padra, a bokáját kell kezelni.

4. perc: Szepsit hagyjuk egyedül 78-43.

3. perc: Lengyel, ha kell, kúszik is a labdáért, kár, hogy ezért nem járt pont.

2. perc: Budimir dobása szédül be 78-41.

1. perc: Sipaviciute könnyedén 76-39.

III. negyed (74-39)

10. perc: imponáló Szeviép-fölény, 74-39 a negyed vége.

9. perc: Lengyel Dalma sokat van pályán, most is jók a büntetői 72-39.

7. perc: tovább nő a szegedi előny, Ciglar kap nagy tapsot, mielőtt leül a kispadra 65-36.

Horváth Zsuzsi is szórja a kosarakat.
Fotó: Frank Yvette

5. perc: Ciglar legalább ötödik kosarát szerzi indulás után, magányosan 58-34.

4. perc: összeomlott a bajai védekezés, Sipaviciute használja ki 56-34.

3. perc: Lengyel Dalmát hagyják egyedül, be is vágja a triplát 52-34. "Áramot vezessél, ne meccset" - jön a javaslat a nézőtérről a sporiknak.

2. perc: Ciglar és Sipaviciute is hozzátesz kettőt 49-34.

1. perc: Horváth Zsuzsa három pontjával indul a félidő 45-34.

II. negyed (42-34)

10. perc: nem túl népszerű a két játékvezető, mindkét oldalon vitatják a döntéseiket. Ciglar büntetőivel és Sipaviciute duplájával ér véget a félidő, a vártnál szorosabb Szeviép-vezetéssel 42-34.

9. perc: Budimir eredményes 38-30.

8. perc: a sporik is lendületben: az egyik bíró elesve még a reklámtáblát is lebontja csúszás közben.

7. perc: Theodorán hármasával 33-23. Gyengélkedett a szegedi védelem, Kovács Dóra használta ki 36-26.

6. perc: Bencze Tamás lathatóan pihenteti kulcsembereit, Tóth Cecília is pályára lép.

5. perc: Kovács Dóra büntetőből hozza közelebb a vendégeket 33-20.

4. perc: Iva Ciglar két bajai közül lopja el a guruló labdát, kosár a jutalma 33-17.

Tóth Cecíília is lehetőséget kapott.

3. perc: beindult: megint Sipavicute egy szép lefordulás után 31-15.

2. perc:
a litván légiós rögtön kosárrral kezd 27-15.

1. perc: Sipaviciute, Lengyel és Vincze a pályán.

I. negyed (25-15)

10. perc: Zserzserunova vállal el egy hármast, kétő pont lett belőle. Megnyugtató előny a negyed végén 25-15.

9. perc: újabb könnyű kosár, a szerzője Zserzserunova 21-19.

7. perc: az apró termetű horvát eredményes ismét 15-8.

6. perc: Ciglar és Laczi gyors kosarával viszaáll a rend 13-8.

5. perc: bár a játékos a szegediek egyik kedvence, elég baj az nekünk, hogy a lelátón találhatjuk: Katzirz Dávid a tegnapi Eb-kiesés után már az újszegedi sportcsarnokban szorít a Szeviépnek.

4. perc: megint az ukrán, ezúttal búntetőből 6-6.

3. perc: Zserzserunova kosarával jön közelebb a Szeged 4-6.

2. perc: eddig tartott Bencze Tamás türelme, időkérés.

1. perc: bajai kosarakkal indul a meccs, Budimir virgonckodik 0-6.

17.55: Fürész Emőke is eljött a Szeviép mai meccsére. Jó látni, hogy a csapatkapitány sétálgat, igaz, észrevehető, hogy nemrég műtött jobb térdére még nagyon vigyáz.

A női kosárlabda NB I A csoportjában Németh Bernadették a tabella 10. pozíciójában található Baját fogadják az újszegedi sportcsarnokban szombaton 18 órától.

Az Euroliga-kalandot letudó szegedieknél nem szerepelhet a műtéte után lábadozó csapatkapitány, Fürész Emőke, ám nélküle is a Szeviép az esélyese az összecsapásnak – a 6. fordulóban, idegenben 90–49-re győzték le mai ellenfelüket.

Ciglar akcióban. Fotó: Schmidt Andrea

A Baja legismertebb tagja az a Peresztegi Nagy Ákos edző, aki korábban ült a Szeviép kispadján is.

Kosárlabda: megint kikapott a Kecskemét

Továbbra is szenved a bajnokságban a Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata: az Ivkovics-gárda… Tovább olvasom