2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 31°C Még több cikk.

Makó FC: kihagyott tizenegyes és döntetlen

Kellemetlen ellenféllel találkozott a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC: az Erdei Ferenc téri sporttelepre a Vecsés látogatott. A végeredmény: 1-1.

Makó FC-Vecsés FC 1-1 (0-1)

A vége 1-1, amelynek a Vecsés inkább örülhet, hiszen több hazai kapufa mellett egy 11-es is kimaradt.

90+2. perc: Magyar Gy előbb szabadrúgásból, majd fejjel sem tudta bevenni a kaput.

85. perc: Varga R. h. Csamangó, Bojtor h. Piros szállt be.

81. perc: Rakonczai helyett Béres állt be.

76. perc: Ponczok helyett Erdei S. a pályán.

65. perc: előbb Fülöp T., majd Puskás tüzelt laposan, mindkétszer oldalra tolta Horváth D. az esőtől vizes füvön megcsúszó labdát.

61. perc: Retek helyett Faragó B. érkezett.

58. perc: Máj helyett Kiss K. jött.

56. perc:  Máj kezezett a 16-oson belül, sárga és 11-es. Magyar Gy. lőtte - erőből fölé.

54. perc: Vasas hazaadását Horváth D. rosszul találta, Schreiber pedig kihasználta a hibát, 1-1.

54. perc: 1-1.

47. perc:  Magyar Gy. lövése után kezet reklamálnak a hazaiak, miközben Schreiber a mögépattanót a kapufára ollózta.

46. perc: folytatás.

Nincs hosszabbítás egy másodperc sem, a félidőben a Vecsés 1-0-ra vezet.

43. perc: Horváth G. középre fejelt ki egy Schreiber felé szálló indítást, Puskás jó negyven méterről rárúgta, a labda a bal oldali kapufáról kipattant.

36. perc: Bojtor nem először kapott jó labdát, Magyar Gy. ellen megnyerte a párharcot, bár szerencsével maradt előtte a labda, majd estében 10 méterről Czirbus alatt lőtt a hálóba, 0-1.

36. perc: 0-1.

33. perc: szöglet után került Magyar Gy. elé a labda a hosszún, aki félfordulattal lőtt, amely húsz centivel szállt fölé.

32. perc: a szurkolókat két kérdés aggasztja: lesz-e vihar, illetve mi lenne, ha Détári játszana?

21. perc: Puskás egy röviden megoldott szabadrúgás után 26-28 méterről lőtt, négy métert tévedett.

19. perc: ezúttal is Bojtor került a jobb oldalon Kónya mögé, emelt, de a labda fölészállt a viharos szélben.

17. perc: Bojtor lépett ki Kónya mellett, egy kicsit hosszan szöktette a labdát, amelybe Czirbus belepaskolt, a visszaérő Tóth I. pedig bedobásra mentette a veszélyes akciót.

15. perc: a lendületes első öt perc után egyelőre csendes a meccs.

4. perc: Puskás Cs. hosszú indítása után Schreiber a védők mögött, a 16-os közelében átvette a ladát, Vasas beérte, a makói pedig szorognatott helyzetben fölélőtt.

1. perc: nemcsak a villám, az első vendéghelyzet is megérkezett: Bojtor jobbról középre adott, Horváth D. pedig a labdát a földre bólintotta hét méterről, amely végül mellépattant.

Makó: Czirbus - Rakonczai, Tóth I., Magyar Gy., Kónya - Retek, Varga R., Nagy A., Puskás - Fülöp T. - Schreiber. Edző: Kolozsvári János.
Vecsés: Horváth G. - Máj, Hungler, Vasas, Fritz - Könczey, Zana, Lannert, Horváth D. - Bojtor, Ponczok. Klubigazgató: Détári Lajos.

Mindkét csapatnak huszonnyolc pontja van, a Makó azzal előzi meg ellenfelét, hogy több győzelmet aratott.

– A Diósgyőr jó csapat, mi meg gyenge napot fogtunk ki az előző fordulóban. Maga a mérkőzés óriási élmény volt, a vereség már nem annyira. Ilyen hangulatú találkozó számomra már nem sok adatik meg a pályafutásomban – mondta Varga Róbert (33), a Makó FC középpályása.

– A Vecsés ellen egygólos győzelmet várok, amely akár lehet pici, apró találat is. Ez, valamint a Bőcs elleni találkozó rendkívül fontos, ha ezeken jót nyújtunk, a bennmaradás biztos. A mai ellenfelünk az idősebb és a fiatalabb játékosok keveréke, ezt a csapatot kell most nekünk valahogy felülmúlni. A hangulatunkkal semmi probléma nincs, veszekedés vagy klikkesedés sosem volt jellemző ránk. Talán a fiatalabbaknak jobban kellene vinni azt a bizonyos szekeret, mert amíg bírom, húzom én is az igát, és az erőm maximumát nyújtom, de már nem vagyok fiatal.
A Makó–Vecsés mérkőzés ma 17 órakor kezdődik az Erdei Ferenc téri sportelepen.

• 5. Tisza 2011. május 02. 18:12
    „Köszönöm válaszodat, és örülök, hogy tuti lesz csongrád megyei csapat jövőre is legalább a másodosztályban!”
  • 4. sustalover 2011. május 01. 21:41
    „Nem csak mi,hanem rajtunk kivül még 5csapat maradt le a listáról:a Bkv-elöre,Sztk-erima,Vecsés,Kaposvölgye,H.böszörmény.Egyszerüen ki lettek felejtve.Az nb2.hun utána lehet nézni,le van irva minden
    Jópár nb3-as sincs felsorolva,pl Tököl aki listavezetö és tudatosan készül az osztályváltásra”
  • 3. Tisza 2011. május 01. 21:08
    „Ha megengeged, én most inkább veletek foglalkoznék.
    Fejtsd bővebben légy szives, hogy miért nem vagytok rajta az MLSZ listáján?
    Véletlenül lefelejtettek benneteket?”
  • 2. sustalover 2011. május 01. 10:24
    „Biztosan bentmaradunk és a licensszel is minden rendben.De Te inkább foglalkozz a két nb3-as középcsapatoddal Szegeden”
  • 1. Tisza 2011. április 30. 17:23
    „A biztos bennmaradáshoz kell még egy NB II-es licenc is vagy nem?
    Ezzel hogy áll a Makó?”

Labdarúgó megyei III. o. - Dobogón a Domaszék

A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban a 26. fordulót rendezték meg. Tovább olvasom