2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

A-Híd: megvan a bronzérem!

Hatalmas csatában a bronzcsata második mérkőzését idegenben is megnyerte az A-Híd Szeged a Vasas ellen, így 2:0-s összesítéssel a Tisza-partiak végeztek a Vodafone OB I harmadik helyén.

Vasas–A-Híd Szeged 8–9 (2–1, 1–2, 2–2, 3–4)
Férfi Vodafone vízilabda OB I, párharc a 3. helyért, 2. mérkőzés. Budapest, Komjádi uszoda, 400 néző. Vezette: Vogel, Füzesi.

Vasas: Nagy V. – Brguljan 1, Katonás 1, Vámos 1, OELER 3, Steinmetz Á., Takács B. 1. Csere: Csapó M. 1, Fazekas, Angyal, Hőna, Manhercz, Barabás. Edző: Földi Imre.
A-Híd Szeged: Baksa – Kunac, Kiss Cs., KAYES 5, Hegedüs, Younger 1, TÖRÖK B. 2. Csere: Molnár T. 1, Decker Á., Varga P., Somogyi. Edző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 12/5.
Ötméteresből: 2/1, ill. 2/1.
Kipontozódott: Hőna, ill. Juhász Zs.
Kiállítva cserével: Nagy V.

Hatalmas csatában a bronzcsata második mérkőzését idegenben is 9–8-ra nyerte az A-Híd Szeged a Vasas ellen, így 2:0-s összesítéssel a Tisza-partiak végeztek a Vodafone OB I harmadik helyén.

Fantasztikus – csak ezzel a szóval lehet illetni az A-Híd Szeged új-zélandi légiósát, Joseph Kayest. A center a Vasas elleni bronzcsata második mérkőzésén szinte a vállán vitte csapatát: szerzett öt gólt, kiharcolt számtalan kiállítást – nem bírtak vele a Vasas játékosai.

Állj, Vasas! Török Béla (13) két gólja közül a második volt a fontosabb, hiszen bronzérmet ért. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

A meccs jól indult: ahogy Szegeden, úgy a Komjádiban is Török Béla hozta el a labdát az első ráúszásnál – majd az összes többinél is. Sőt alig harminc másodpercen belül Kayes centergóljával meg is szerezte a vezetést az A-Híd. Ám Brguljan révén a hazaiak a második akciójukat góllal zárták. A meccs abban is hasonlított az első bronztalálkozóhoz, hogy kimaradt egy szegedi büntető, ezúttal Kiss Cs. nem tudta értékesíteni a Kayes elleni szabálytalanság után járó ötméterest. Oeler nem hibázott – már a Vasasnál volt az előny, 2–1.

A záró periódusig könnyen összefoglalható a meccs: a félideji 3–3 után a Szeged elhúzott 5–3-ra – egyszer, ekkor volt két gól különbség a két együttes között –, majd a hazai csapat három percen belül egyenlített. Aztán felváltva estek a gólok egészen 8–7-ig, illetve az utolsó percig. Ekkor kettős emberelőnybe került a Szeged – mindkettőt a már említett Kayes harcolta ki –, Younger belőtte, majd labdaszerzés után újabb szegedi előny és időkérés jött. Méhes Jenő, a hazai szakosztály-igazgató nem hagyta szó nélkül a bírók ténykedését, piros lapot kapott. A meccs másik szegedi hőse, Török B. nyolc másodperccel a vége előtt belőtte az előnyt (9–8 ide, ahogy Szegeden is volt), így a vendégek örülhettek a bronzéremnek, miközben a Vasas válogatott kapusa, Nagy Viktor szólt oda a játékvezetőknek – cserével végleg kiállt.

Vincze Balázs: – Amit az elődöntő után meg lehetett tenni, azt megtettük, de ez sem tölt el elégedettséggel. Két meccs alatt nyertük meg a bronzot, ám a szezonban összességében több volt.

• 12. Zotya100 2013. május 19. 11:22
    „11. -- Figyelő, Nálad a pont!”
  • 11. Figyelő 2013. május 18. 16:56
    „Nagyon ildomos lenne ha a város vezetése elvonná a pénzt az állítólagos "kézilabdacsapattól" és odaadná a vízilabdásoknak, és minden energiájával egy uszoda építését szorgalmazná!

A vízilabdások építették Szeged város hírnevét, a kézilabdások meg folyamatosan rombolják!”
  • 10. laca74 2013. május 18. 14:38
    „Egyben kellene tartani a csapatot mert van bennük sokkal-sokkal több is.”
  • 9. szeke 2013. május 18. 12:19
    „A cikk írója figyelmébe: A Vasas edzőjét Nem Földi Imrének hívják...”
  • 8. theseus 2013. május 18. 10:35
    „Gratulálok! A bronz is szépen csillog a magyar bajnokságban, az első négy között csak nüanszok döntenek. A BL-szerepléssel együtt szerintem így is a Szeged szerepelt a legjobban a szezonban. Egy BL-negyeddöntő és egy bronzérem szerintem ér annyit, mint egy BL-nyolcaddöntő és egy bajnoki arany. A BL-indulás így is megvan.
    Esetleg még egy-két jó igazolás kellene a még jobb szereplésért, pl. a BL négyes döntőhöz, de az is majdnem sikerült. Remélem marad a mester és a csapat is, az ígért lelátókat meg megcsinálják mielőbb, hogy ne kelljen Vásárhelyre utazni.”
  • 7. Figyelő 2013. május 18. 09:30
    „Ez az eredmény is dicséretes, figyelembe véve a körülményeket!
    A város vezetése és országgyűlési képviselői arra is képtelenek, hogy kilobbizzanak a városnak, vízilabda csapatának egy modern uszodát!
    Egy díszburkolás árából felépülhetett volna egy sportuszoda!
    Undorító a szegedi politikusok sport iránti közönye, beleértve a jelenlegi kormánypárt politikusait is!”
  • 6. Pengemester 2013. május 18. 08:43
    „http://www.waterpolo.hu/meccsadatok/180/meccs_20425.html Az ellenőrök osztályzataiból kitűnik, hogy nem ez volt a Vogel-Füzesi páros nagy napja, amiből szerencsére a Szeged jött ki jól. Azért tessék átnyálazni az utolsó másfél perc eseményeit, és elgondolkodni azon, hogy a DM pártatlan tudósításai szerint az összes bíró azért vizsgázott le, hogy alkalmasint a Szegednek ártsanak.
    Vagy pedig jusson mindenkinek eszébe, hogy pár éve az öreg Fecsó Kayes esetleges magyar gyökereit kutatta a honosítás reményében...nagyon úgy fest, igaza lett!
    Lucia te meg add be a pályázatod, ha Vincze Balázs netán a Jadran Split edzője lesz, de ígérd meg, <moderálva>.”
  • 5. kreatív 2013. május 18. 07:45