2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

A-Híd Szeged-Szentes 14-7

Magabiztos győzelemmel kezdte a rájátszást az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a Valdor-Szentes ellen. A negyeddöntő első mérkőzésén 14-7-re nyert a Vincze-csapat, folytatás szombat délelőtt 11 órakor Szentesen.
A-Híd Szeged-Valdor-Szentes 14-7 (2-0, 6-2, 4-2, 2-3)

Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás 1-8. helyért, 1. forduló.
Újszegedi sportuszoda, 300 néz, vezeti: Bors László, Vojvoda István.
A-Híd Szeged VE: Molnár D. - Kiss 2, Younger 1, Decker 1, Kayes 3, Somogyi 1, Molnár T. 3. Csere: Juhász 1, Hegedüs G. 1, Török 1, Vincez M., Márkus, Varga P. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Valdor-Szentes: Horváth A. -  Józsa, Tóth P., Németh, Bálint, Tóth Z. 3, Szabó I. Z.. Csere: Pellei, Regős 1, Hegedüs B. 1, Weszelovszki 1, Nagy M. 1, Szabó I. L. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Emberelőnyből - gól: 9/4, ill. 7/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Meccsfilm: 1-0, 2-0 (első negyed). 3-0, 4-0, 5-0, 5-1, 6-1, 7-1, 7-2, 8-2 (második negyed). 9-2, 10-2, 11-2, 11-3, 12-3, 12-4 (harmadik negyed). 13-4, 14-4, 14-5, 14-6, 14-7.
A 2 győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Szeged javára.

Vincze Balázs: - Két napja még BL-meccset játszottunk, amelyet nem úgy fejeztünk be, ahogyan szerettük volna. Most élvezetes, és eredményes játékot produkáltunk.

Lukács Dénes: - Nincs egy súlycsoportban a két csapat, ez tudtuk, így tisztesen helytálltunk a bajnoki címre is esélyes Szeged otthonában.

A-Híd Szeged-Szentes 14-7. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)
IV. negyed
8. perc: Labdát szerzett a Szentes. Tóth Zoltán a pipába, 14-7. Ez a vége.
7. perc: Újabb szentesi kiállítás, az előnyt elrontja a Szeged. Molnrá Dávid fogja az ejtést.
6. perc: A Szentes kerül most előnybe, Hegedüs Bence iszonyt gólt dobott, 14-6.
5. perc: Tóth Zoltán váltja gólra, 14-5. Szegedi előny, Vincze kapufa.
4. perc: Szentesi előny, Hegedüs Gábor lehúzza. Lejár a szegedi támadó idő. Szentesi előny.
3. perc: A kapitány. Molnár Tamás harmadik gólja, 14-4.
2. perc: Nincs szentesi lövés. Kayes tarthatatlan, 13-4, brutális nagy gól volt.
1. perc: Kayes kapufa. Jó szegedi, majd szentesi védekezés.

III. negyed
8. perc: Szentesi előny, Regős végre betalál, 12-4. A Szentesé a labda, de nincs támadás.
7. perc: Joseph Kayes ráz le mindenkit magáról, 11-2. Tóth Zoltán, 11-3. Younger értékesíti az előnyt, 12-3.
6. perc: Szegedi blokk, de marad a Szentesnél a labda. Szentesi előny. Molnár Dávid jól zárja a szöget, véd.
5. perc: Könnyű szegedi labdaszerzés. Molnár Tamás vágja be a rövidbe, 10-2.
4. perc: Molnár Dávid magabiztosan. Eladja a labdát a Szeged.
3. perc: Átjátszhatatlan a szegedi védelem. Szentesi kiállítás, majd szegedi időkérés. Megszárad a levegőben a labda, Kayes, 9-2.
2. perc: Szegedi előny, Molnár kapufa. Németh Dániel is telibe találja a felső lécet, majd Horváth Alex véd.
1. perc: Pellei hatalmas kapufát lő.

II. negyed
8. perc:  Szegedi előny. Somogyi kegyetlenül bevarja, 8-2. Nagy fölé, majd Molnár is. A félidőben 8-2.
7. perc: Somogyi lő, Horváth Alex remekül véd. Nagy Márton értékesíti a ziccert, 7-2.
6. perc: Újabb szegedi blokk. Molnár Tamás is beköszön, 7-1.
5. perc: Eladja a labdát a Szeged. Varga Péter ötméterest harcol ki, Török,   6-1.
4. perc: Vincze Márk kapufa. Szegedi előny. Decker közelről pöcköl, 5-0. Szentesi ötméteres. Pellei harcolta ki. Weszelovszki magabiztosan, 5-1.
3. perc: Lejár a szentesi támadó idő, Juhász megúszik, remek gól, 4-0. Újabb szentesi előny. Molnár Dávid véd.
2. perc: Szentesi előny, gyorsan eladják a labdát. Ezt teszi a Szeged is.
1. perc: 40 másodperc telik el, Hegedüs góllal indítja a 2. negyedet, 3-0.

I. negyed
8. perc: Juhász cseni el a labdát. Molnár a kapufára ejt. Szentesi előny, 18 másodperc még, időt kér Lukács Dénes. Nincs gól, 2-0 az első negyed után.
7. perc: Szegedi labdaszerzés, majd előny. Kiss Csaba könyörtelen, 2-0.
6. perc: Újabb remek szegedi védekezés. Remek szentesi, majd remek szegedi védekezés. Török harcol ki kiállítást. Török csúnyán fölé.
5. perc: Elveszíti a labdát a Szeged. Kayes kiállytást harcol ki, majd ötméterest. Kiss, magabiztosan, 1-0.
4. perc: Elveszik a Szentestől a labdát, Molnár lő, Horváth Alex véd. Somogyi blokkol.
3. perc: Kiss-gól, de a játékvezetők nem adják meg.
2. perc: Szegedi előny, Molnár fölé. Szentesi előny, szegedi labdaszerzés.
1. perc: Elveszíti a Szeged a labdát, a Szentes fölé lő.

18.56: Decker Ádám 300. OB I-es meccsét játssza, Juhász György technikai igazgató köszönti a meccs előtt.

18.48: Eddig 321 gól a szegedi termés. Ebből Molnár Tamás 61-et vállalt.

18.44: A két mester (Vincze Balázs és Lukács Dénes) a medence parton beszélget.

18.42: 27. bajnoki meccsét vívja a Szeged a 2012-2013-as szezonban. Az eddig mérleg: 24 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség. A mai lehet a 25. jubileumi győzelem a Vodafone OB I-ben.

18.40: Az alapszakaszban két sima szegedi siker született. Az újszegedi sportuszodában 13-8-ra, Szentesen 15-8-ra nyert az A-Híd.

18.31: A párharc 2 győzelemig tart. A második meccset szombat délelőtt 11 órakor rendezik Szentesen.

18.30: A szegedi keretből Szivós Márton és Aljosa Kunac marad ki. Helyettük a fiatalok, Vincze és Márkus került be a keretbe.

– Talán élete gólját szerezte a Crvena zvezda ellen, de ez biztos sovány vigasz. Egyet aludva a vereségre hogyan látja a BL-negyeddöntő első felvonását?

– Mindig is jól mentek nekem az ejtések. Tényleg szép találat volt, de nem nevezném életem góljának, és az eredmény miatt nem is ér sokat a szememben. Nem kellett aludni a meccsre, utána éjfélig beszélgettünk a többiekkel, addigra körvonalazódtak a legfőbb problémák.

– Éspedig?

– A szerbek nem jobban, csak pontosabban játszottak, ami lényeges különbség. Kidolgoztuk a remek helyzeteket, azok alapján három góllal is nyerhettünk volna a végén. Egy-két mérkőzés van egy idényben, amikor ennyire nem jön ki a lépés a ziccereknél, ez ilyen volt, de reméljük, az utolsó is a szezonban. A védekezésünk az elkerülhető gólok ellenére is biztató volt, ez erőt ad a visszavágóra és a bajnoki rájátszásra.

Juhászék (szemben) ma a Szentes ellen játszanak. Fotó: Frank Yvette

– Utóbbit rohamtempóban kezdik. Pénteken 19 órakor Szegeden, majd szombaton 11 órakor Szentesen játszanak a két győzelemig tartó párharcban. Hogyan tekintenek erre a párosításra?

– Jól is jön, hogy a munkába temetkezhetünk. Be kell osztanunk az energiánkat egy ilyen gyors meccssorozatban, de koncentrálnunk is kell, mert a bajnoki döntő mindenekelőtt elsőséget élvez, az alapszakasz-győzelem pedig csak egy lépés volt, nem a cél. Nem fér bele még egy olyan rossz széria, amit a Crvena zvezda ellen mutattunk be, szeretnénk is bebizonyítani, hogy nem lehet minket megtörni. Mentálisan erős társaságot alkotunk, ennek a Szentes ellen is látszania kell.

Lukács öröme

– Örülök, hogy a Szegeddel játszhatunk, mert ez azt jelenti, hogy az alapszakaszt a 8. helyen zártuk – mondta Lukács Dénes, a Valdor-Szentesi VK vezetőedzője –, és annak is örülök, hogy az élen Csongrád megyei együttes végzett. Természetesen az A-Híd a párharc esélyese, nekünk nagyszerű alkalom lesz valószínűleg a Debrecen és a következő ellenféllel szembeni felkészülésre, gyakorolhatunk. Nem titkolt célunk ugyanis, hogy az alapszakaszbelinél legalább egy hellyel előrébb végezzünk majd a bajnokságban. Vagyis nem a Szeged az első számú riválisunk – és el kell ismerni, mi sem nekik –, de szeretnénk jól pólózni és tisztességgel helytállni a pénteki és a szombati meccseken.

Sakk GP - Lékó kikapott Topalovtól

Lékó Péter kikapott a bolgár Veszelin Topalovtól a sakk Grand Prix-sorozat svájci tornájának… Tovább olvasom