2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 6°C | 9°C Még több cikk.

A-Híd Szeged VE-Debrecen 11-6, egy remek utolsó negyeddel

Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata ma 18 órakor a héten vezetőedzőjétől megvált Debrecent fogadja az újszegedi sportuszodában. Az utolsó negyed remek játékával a Szeged magabiztos 11-6-os győzelmet aratott

A-Híd Szeged VE - Debrecen 11-6 (2-2, 3-2, 2-2, 4-0)

Vodafone férfi vízilabda OB I 17. forduló, újszegedi sportuszoda, 500 néző, vezette: Marjay Zsolt, Petik András.

A-Híd Szeged VE: Baksa- Decker 2, Kunac, Varga P., Kayes 1, Kiss, Hegedüs, Szivós 3, dr. Molnár T. 3, Juhász, Younger 1, Somogyi, Török 1, Molnár D. (kapus). Vezetőedző: dr. Vincze Balázs.

Debrecen: Mitrovics - Palotás, Kállay, Macsi, Giorgetti 1, Fekete, Smitula, Somlai 1, Misic 2, Süveges 1, Letica 1, Halek, Zubra, Nébald.

Emberelőnyből - gól: 9/4, ill. 9/3.

Ötméteresből: 4/3, ill. 1/1.

Parádézás: A-Híd Szeged-Debrecen 11-6. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A Debrecen az utolsó negyedik jól tartotta magát, azonban a végig nagyot küzdő A-Híd Szeged VE az utolsó nyolc percben esélyt sem hagyott, így magabiztos 11-6-os győzelmet könyvelhetett el, és továbbra is veretlen a bajnokságban.

IV. negyed
8. perc: Mitrovics véd. Vége, 11-6-ra nyert az A-Híd Szeged VE!
7. perc: Somogyi remek, Decker-gól, 11-6. Játszik a Szeged! Újabb szegedi labdaszerzés.
6. perc: Baksa véd.
5. perc: Palotás távolról, sokkal fölé. Kiss-csavar, Mitrovics véd. A-Híd előny, időt kér Vincze mester. Szivós, szakad a háló, 10-6.
4. perc: Kiss ziccer, Mitrovics!
3. perc: Parádés akció, Molnár, bevágja, 9-6. Szegedi kiállítás, vendég időkérés.
2. perc: A hetedik szegedi előny. Molnár büntetőt harcol ki. Molnár: 8-6. Szegedi labdaszerzés. Debreceni kiállítás.
1. perc: Török hozta el a labdát. Rossz Kiss bejátszása. Remek hazai védekezés.

III. negyed
8. perc: Somogyi fölé lő. 7-6 a harmadik negyed után
7. perc: Szegedi labdaszerzés, Decker kapufa.
6. perc: Jó szegedi védekezés, Molnár T. ziccer, Mitrovics véd. Süveges előnyből, 6-6. Kemény meccs, nagy csata. Török büntetőből, 7-6.
5. perc: Remek szegedi védekezés. Szivós közelről, kapufa.
4. perc: A vendégek kerülnek előnybe. Időt is kérnek. Megúszta a Szeged. Labdát szereznek a vendégek.
3. perc: Kayes fordul be, büntető. Szivós, Mitrovics véd. Szivós javít, bevágja egy megúszás után, 6-5.
2. perc: Hazai előny. Kayes húzza kapura, Mitrovics nyer. Misic fordul be, 5-5.
1. perc: Török hozza el a labdát. Jó debreceni védekezés. Süveges lő, kapufa.

II. negyed
8. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől. Remek szegedi védekezés, a féldiőben 5-4-re vezet az A-Híd.
7. perc: Kayes fordul le, remek taláalat, 5-3. Misic előnyből, 5-4.
6. perc: Hiába játszik előnyben a Szeged, Mitrovics kétszer is véd. Szegedi labdaszerzés.
5. perc: Latica értékesíti a meccsen az első emberelőnyt, 4-3.
4. perc: Somogyi-bomba, Mitrovics bravúr. Letica sokkal mellé. Molnár ötméterest harcol ki. Szivós, hibátlan, 4-2.
3. perc: Kunac lő, blokk. Könnyed szegedi labdaszerzés. Kallayt állítják ki. 3. szegedi előny.
2. perc: Kunacot küldik ki. Baksa véd.
1. perc: A Debrecené a labda, azonban remek szegedi védekezés. Előnybe kerül a hazai csapat. Lejár a büntetés, azonban Molnár zseniális mozdulattal a kapuba pöcköl, 3-2. 40. gólja a bajnokságban.

I. negyed
8. perc: Halek lő, Baksa pofozta fölé. Szivóst küldik ki, majd labdát szerzünk. Juhász lő, Mitrovics véd. 2-2 a negyed.
7. perc: Mitrovics véd, marad a Szegednél a labda.
6. perc: Debreceni kapufa. Süveges lövését védi Baksa. Süveges ötméterest harcol ki. Giorgetti, 2-2.
5. perc: Labdát szerzett az A-Híd. Kayes ad zseniális labdát Deckernek, a válogatott játékos értékesíti a helyzetet.
4. perc: Előnybe kerülünk. Younger vágja be, már lejárt a büntetése a Debrecennek, 1-1.
3. perc: Szegedi lövés, debreceni blokk. Baksa megint, iszonyat nagyot védett, Kiss kezéből kiesik labda, Somlai ziccer, 0-1.
2. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől. Kisst küldik ki. Megúsztuk.
1. perc: Török hozta el a labdát. Labdát szerzett a Debrecen. Baksa véd hatalmasat.

Üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportuszodából. Rangadó. A listavezető A-Híd Szeged VE az ötödik helyen álló Debrecent fogadja. A szegediek eddig 15 meccsen 14 győzelmet és egy döntetlent könyvelhettek el, a Debrecen mutatója 15 meccsen 10 győzelem 1 döntetlen és 4 vereség. A debrecenieknél az egykori szegedi kapitány, Varga Tamás nem játszik, csak edző lesz a meccsen. A hazai oldalon mindenki egészséges.

Nem ez az első alkalom, amikor az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapatából négy játékos meghívást kap a válogatottba, de Benedek Tibor vezetése alatt először fordul elő. Erre gyorsan sor került, hiszen a Decker Ádám, Szivós Márton, Török Béla trióval elégedett volt a szövetségi kapitány, a jövő heti Volvo-kupára szánt 18 fős keretbe pedig Somogyi Balázs is bekerült.

– Korábban többször is kaptam hasonló lehetőséget, de eddig nem tudtam bemutatkozni a válogatottban. A mostani meghívóra nem is számítottam, nagyon örültem neki. Megpróbálok élni vele, bizonyítani az edzéseken, hogy végre a legjobbak között játszhassak – mondta Somogyi Balázs, akinek remek formájára talán a volt kapitány hívta fel a jelenlegi figyelmét, hiszen Kemény Dénes a helyszínen látta a szerdai, Nagyvárad elleni produkcióját és két gólját a Bajnokok Ligájában.

A szentesi származású lövőt tehát nem kell motiválni a ma 18 órakor kezdődő, Debrecen elleni rangadó előtt, de a többieket sem, hiszen az újszegedi sportuszodában a hazaiak szeretnék megőrizni bajnoki veretlenségüket. A listavezető helyzetét talán könnyítheti, hogy a cívisvárosiak vezetőedzőjét, Gyöngyösi Andrást csütörtökön menesztették.

– Nem szeretnénk foglalkozni ezzel a körülménnyel, nem is érdemes, hiszen az sem biztos, hogy rossz hatással lesz az ellenfélre, amely remek játékosállománnyal rendelkezik, ezt ősszel ellenünk is bizonyították. Éppen ezért nem is a Nagyvárad elleni védekezési hibákra, hanem a soros ellenfélre koncentráltunk a felkészülésnél. Ha azt nyújtjuk, amit tudunk, és csak a saját játékunkra koncentrálunk, akkor meglesz a győzelem – árulta el Somogyi Balázs.

• 7. tatam 2013. február 11. 07:51
    „Azért illő volna a Debrecen edzőjét is nevén nevezni! Ő Varga Csucsu Tamás!:-)”
  • 6. Lucia 2013. február 09. 22:34
    „3.
    Abszolút sima meccs volt! Én egy percig sem izgultam!
    Úgy látszik, ez az A-Híd Szeged új taktikája: kiválaszt egy negyedet, amikor tönkre veri az ellenfelet. A többiben meg játszadoznak! Nem baj, így szép!
    Hajrá Szeged!”
  • 5. tomidzsí 2013. február 09. 22:09
    „1. b.laura 2013.02.09. 18:20

A Tiszapart tv adja, szerintem holnap este a meccset.”
  • 4. Zotya100 2013. február 09. 19:59
    „Szokás szerint a végét nyomtuk meg, nem tudom, miért, de újabban ezzel "sokkoljuk" a szurkolókat. Persze lényeg a győzelem, gratula Fiúk!”
  • 3. bambulla 2013. február 09. 18:55
    „ez nem izgalmas ???
    nem olyan sima”
  • 2. Lucia 2013. február 09. 18:36
    „1.
    Mert sima, papírforma, hazai győzelem várható!
    Majd a Vasas meccset közvetítik! Ott lehet izgulni. Itt nem.
    Hajrá Szeged!!”
  • 1. b.laura 2013. február 09. 18:20
    „Miért nem adják a tvben ?:(”

Megyei foci: kilencet rúgott a Makó, gól nélkül a Szeged 2011

Kohajda újabb mesterhármasával nyert a Makó NB III-as labdarúgócsapata a Szarvas ellen. Tovább olvasom