2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

A bajnoki szezonban először kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák

Harmadik bajnoki mérkőzésén az első vereségét szenvedte el a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely Pécsett Csirics nélkül kapott ki nyolc ponttal.
Pécs–Naturtex-SZTE-Szedeák 75–67 (18–13, 16–23, 20–14, 21–17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 3. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Tőzsér D.,
Ádám J., Fodor A.
Pécs: Durham 29/9, Supola 5, Antoni 3/3, Budimir 18/6, Sarlija 8. Csere: Simon 12/6, Bíró, Demeter, Harazin, Dukic. Edző: Csirke Ferenc.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 13, Fortune, Kovács Á. 13/3, Juhos 16, Sulovics 19. Csere: Wirth 5/3, Vágvölgyi 1. Edző: Andjelko Mandics.

Kapitánya, Andrija Csirics nélkül utazott el a férfi kosárlabda NB I A csoportjának harmadik fordulójában Pécsre a Naturtex-SZTE-Szedeák. A játékos kisebb sérüléssel bajlódott, ezért nem tartott az együttessel.
Marko Boltics.... Fotó: Kuklis István
Marko Boltics 13 pontot szerzett. Fotó: Kuklis István

A hiányát az első húsz percben nem igazán érezte meg a szegedi együttes, amely két győztes mérkőzés után érkezett meg a harmadik bajnokira. Az első negyedet ugyan megnyerte a Pécs, de a nagyszünetben a kiváló második tíz percnek köszönhetően a vendégek vezettek két ponttal (34–36), bár a szegedi Boltics már három személyi hibánál járt ekkor.

A folytatásban hol az egyik, hol a másik együttes vezetett, viszont a Pécs produkált egy 7–0-s szakaszt, aminek köszönhetően négy ponttal (54–50) már ők vezettek.

A hajrában a Pécs 71–61-re is elment, és még felzárkózott a Szeged hat pontra, de a Durham vezette mecsekiek megőrizték az előnyüket.

Andjelko Mandics: – Bár kikaptunk, elégedett vagyok a csapat munkájával. A vereség mindössze azon a két percen múlt, amelyben több hibát követtünk el, és ezt kihasználva a Pécs elhúzott hét ponttal. Végig igyekeztünk és próbáltunk közelebb férkőzni, egyenlíteni, ám sajnos ez most nem sikerült.

Lejárt Bernd Storck ideje

A többség azt mondja, távozzon, miközben akad, aki nem védve őt, de azt mondja: abból főz, amije van. Tovább olvasom