2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

A bajnokságra hangolnak a focicsapatok

A hétvégén több edzőmérkőzést is rendeztek Csongrád megyében, gőzerővel készülnek a csapatok az augusztusi bajnoki rajtra.
A Tisza Volán NB III Alföld csoportjában szereplő együttese 3×35 percet játszott a Kecskemét II. ellen, és vereséget szenvedett.

Tisza Volán SC–Kecskeméti TE II. 3–4 (0–1, 1–1)
Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Felső Tisza-parti stadion.

Tisza Volán SC Szeged: Dongó – Pénzváltó, Dargó, Vida, Szabó A., Kéri, Mucsi, Fülöp, Beretka, Faragó, Bozovics. Játszottak még: Szabó, László, Lajkó, Huszár, Farkas, Veréb.

A szegedi gólszerzők: Faragó (2), Veréb.

A HFC NB III-as és megyei I. osztályú csapatai is pályára léptek hazai pályán a hétvégi felkészülési mérkőzéseken. Az NB III-asok összeállításánál Kandó Róbert nem számolhatott fél csapatra való játékosával, hiszen Szűcs Róbert, Huszár Lajos, Mucsi Dénes, Marton Bence, Kökény Tamás és Sós Bence is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik. Az edző így a Dorozsma elleni felkészülési találkozót a próbajátékon lévők (Bálint Dávid – Grosics akadémia, Máthó Attila és Piti László – Szabadkígyós, Horváth Máté – Tótkomlós) tesztelésének szentelte. Az átigazolási időszakban alaposan megerősödött, így a megyei I. osztály egyik bajnokesélyesévé előlépett dorozsmaiak az első félidőben jól tartották magukat.

A szünet után a nyolcat cserélő hazaiak nagy fölénybe kerültek az elfáradó vendégek ellen, de a kihagyott helyzeteik miatt csak a magabiztos győzelemhez volt elegendő a játékuk.

HFC–Kiskundorozsmai ESK 4–1 (2–1)
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Bán és Varga Z.

HFC: Kovács K. (Halász) – Csizmadia (Török Á.), Sipos (Antal), Bálint D., Brizik-Bodrogi (Koncz A.) – Máthó, Potloka (Koncz K.), Domonkos (Papp Z.), Varga M. (Horváth M.) – Nuszpán, Piti (Krasznics). Edző: Kandó Róbert.

Dorozsma: Korom (Cserháti) – Simon Sz., Mórocz, Kreizler, Bálint T. (Szélpál) – Péter S., Bazsó F., Fődi, Marjanucz – Koncz M., Völgyi R. Edző: Ottlik Sándor.

Gólszerzők: Nuszpán (2) és Krasznics (2), ill. Koncz M.

A döntően saját nevelésű fiatalok alkotta megyei I. osztályban induló HFC II. az első félidőben sokat hibázott a szentesiek ellen. Fordulás után már egyértelműen a vásárhelyiek játszottak fölényben, ami a gólokban is megmutatkozott.

HFC II.–Szentesi Kinizsi 5–2 (1–2)
Hódmezővásárhely, 50 néző. Vezette: Csuka és Takács.

HFC II.: Bánki-Horváth – Gábor P., Bokor, Tóth J., Moha – Molnár M., Badi J., Soós Z., Badi R. – Kovács II. K., Török R. Csere: Vígh S., Varga Zs., Kramf, Kis-Szabó, Koncz K., Hanga. Edző: Dezső Ferenc.

Szentes: Poszler – Debreczeni, Német A., Kánvási, Gránicz – Tóth L., Hidas, Polyák, Tihanyi, Vadász – Bordács. Csere: Nagy A., Páger, Kis K. Edző: Bozóki Zoltán.

Gólszerzők: Kis-Szabó (2), Kovács II. K., Forrai (11-esből) és Koncz K., illetve Hidas és Tóth L.

A HFC NB III-as csapata legközelebb július 27-én (szerdán) 18 órakor a Mórahalom gárdáját fogadja a vásárhelyi stadionban, a HFC II. július 28-án (csütörtökön) a Szegedi VSE együttesét látja vendégül Vásárhelyen, míg július 30-án (szombaton) egyaránt 11 órakor a HFC–Mórahalmi VSE, valamint a HFC II.–Székkutas felkészülési találkozóra kerül sor Vásárhelyen.

Pénteken hatalmas eső zúdult az algyői pályára, így a szombati edzőmeccset végül Mórahalmon játszották a csapatok. Igazi „vízilabda-eredmény" született, a kilátogató nézők nem unatkoztak, 10 gólt láthattak a meccsen.

FK 1899 Szeged–Kiszombor 4–4 (1–2)
Szeged, vezette: Stetakovics.

FK 1899 Szeged: Brunczvik – Meszes Cs., Tóth, dr. Havas, Burzon, Kálmán, Bakó, Nagy, Túróczi, Dóra, Lukács. Játszottak még: Meszes T. (kapus), Majoros, Herczeg, Murányi, Becsei, Kaiser. Edző: Hüvös Gábor.

Kiszombor: Keresztúri – Bottyán, Kalász, Csizmadia, Kratochwill, Tézsla K., Paku, Kardos, Márki F., Kovács, Hatvani. Játszottak még: Pásztor G., Csanádi, Pásztor A., Németh, Szloboda, Bodré. Edző: Madránszky Zoltán.
Gólszerzők: Dóra (2), Majoros, dr. Havas, illetve Hatvani (2), Tézsla K., Pásztor A.

Mórahalom–Algyő 5–5 (1–2)
Labdarúgó-edzőmérkőzés, Mórahalom.
Gólszerzők: dr. Szőke (2), Tüskés, K. Tóth, Tóth L., ill. Balogh Á., Balogh N., Gonda, Farkas, Szűcs M. (öngól).
Tisza Volán U17–Tápé 0–9

Gólszerzők: Kádár 4, Kőszegi, Tari, Bazsity, Hufnegál, Horváth.

A Tápé legközelebb szerdán az UTC ellen csatázik idegenben 18 órakor.

Bordány–Baks 5–1 (1–1)
Labdarúgó-edzőmérkőzés, Bordány, 50 néző. Vezette: Szabó L.
Gólszerzők: Kovács S. (2), Dobó (11-esből), Ruzsinszki, Kasza, ill. Pók.

SZVSE–Mindszent 4–2