2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

A Beton tapad a Vasasra és az Egerre

A férfi vízilabda OB I alapszakaszának 22. fordulójában az otthon játszó Szeged Beton hatalmas csatában 10–9-re legyőzte a remekül küzdő Ferencvárost. Újabb sikerükkel Somogyiék megerősítették harmadik helyüket a tabellán.
Bármelyik csapatsportágról is legyen szó, a Fradit nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni. Beszéljünk labdarúgásról, kosárlabdáról, jégkorongról, kézilabdáról vagy éppen vízilabdáról. Hiába számított lényegesen esélyesebbnek a Szeged Beton férfi pólócsapata a kétszeres olimpiai bajnokot, Varga Tamást nélkülöző, anyagi gondokkal küszködő zöld-fehéreknél, a Tisza-partiak számára oly fontos mindhárom pontot mégis csak a találkozó legvégén, huszonöt másodperccel az utolsó dudaszó elhangzása előtt dobott Younger-gólnak köszönhette.

A Tisza-parti gárda szurkolói közül kevesen számítottak arra, hogy az ősszel a népligeti uszodában 8–6-ra legyőzött fővárosiak ellen – amely a fordulót megelőzően 13 ponttal állt rosszabbul a Betonnál – a harmadik negyed utolsó másodpercéig kell várni arra, hogy a találkozó során először vezessen a Szeged. Pont 24 percnek kellett ehhez eltelnie, addig vagy a Fradinál volt az előny, vagy a hazaiak döntetlenre hozták az állást. A legkínosabb helyzetbe a második negyed vége felé kerültek Vindischék, akkor, amikor 3–3 után előbb Szeles használta ki a hazaiak rossz védekezéséből fakadó hibát, majd a korábbi években a Szegedben kétszer is megfordult Ágner értékesített egy fórt. Innen állt fel a Beton, fordított 7–6-ra, majd vezetett 9–7-re is. A drukkerek megkönnyebbülten sóhajtottak egy nagyot, arra gondolván, csak két perc van hátra a mérkőzésből, itt már semmi baj nem történhet kedvenceikkel. Csakhogy a fővárosiak hetven másodpercen belül két gólt is szereztek, kiegyenlítettek (9–9), a betonosoknak meg mindössze 48 másodpercük maradt a győztes találat elérésére. Younger nem sokat teketóriázott, 25 másodperccel a meccs vége előtt a jól védő szerb Mitrovics kapujának jobb sarkába zúdította a labdát. Egyetlen támadásra maradt még ideje a Fradinak, de Török nagyszerű labdaszerzése szertefoszlatta a pontszerzésre irányuló álmaikat.

– Jól, összeszedetten, fegyelmezetten játszottunk, úgy érzem, szerencséje volt a Szegednek – hangoztatta a lefújást követően a Betonnal 2009-ben LEN-kupát nyerő Varga Tamás, aki kézfejműtétje után három hét múlva szerepelhet ismét az FTC-ben. Összességében egyet lehet érteni a klasszissal, de ezen az összecsapáson ismételten az bizonyosodott be: Fortuna általában a jó, a jobb csapat mellé szegődik.

Hiába védett jól a Fradi kapusa, Mitrovics, Molnár Tamás (9) kétszer is túljárt az eszén.  Fotó: Schmidt Andrea

További eredmények: Vasas–Honvéd 7–5, OSC–Pécs 7–10, ASI–BVSC 9–9, Debrecen–Újpest 12–5.

Szeged Beton–FTC 10–9 (1–2, 3–3, 3–1, 3–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 22. forduló. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Székely B., Kun.
Szeged: Baksa – JUHÁSZ ZS., Kiss Cs., YOUNGER 2, KAYES 2, MOLNÁR T. 2, Török. Csere: Vindisch 1, Varga P., Busila, SOMOGYI 3. Edző: Kásás Zoltán.
FTC: MITROVICS – Varga Zs. 1, Kunac 1, Illés, MISICS, CZIGÁNY 3, Tóth Z. Csere: Ágner 1, Weszelovszky, SZELES 3. Edző: Ambrus Tamás.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 7/4.
Ötméteresből: 1/0, ill. 2/2.

Kásás Zoltán: – Korábban kritikával illettem játékosaim lövőteljesítményét, ma ezzel nem volt gond, csak éppen vagy négyszer majdnem kettétörtük a kapufát. Kilenc hetes vezetésünknél elkövettünk két buta hibát, de szerencsére 9–9-nél Younger kisegített bennünket. Azért is örülök nagyon a győzelemnek, mert nemes ellenfelet vertünk meg, be kell vallani, a Fradi jobban játszott, mint vártam.

13. Újpest 20 – – 20 124 – 311 0

Ez igen! Nem elsősorban játékban produkált nagyot a Szeged Beton, mentálisan volt iszonyatosan erős. Hiába csikorgott a gépezet, hiába maradtak ki az emberelőnyök, egyetlen pillanatig sem adták fel, lerítt a játékosokról, ezt a mérkőzést kizárólag ők nyerhetik meg. A győzelembe vetett hitnek köszönhetik a győzelmet.

Kár érte! Két perccel a vége előtt még 9–7-re vezetett a Szeged. Ekkor viszont rövid időn belül két súlyos védekezési (helyezkedési) hibát követtek el a hazaiak, amit Varga I Zsolt és Szeles könyörtelenül kihasznált, góllal büntetett. Ha nem lanyhul a figyelem, a fegyelem, a szoros győzelem helyett magabiztos sikerrel zárulhatott volna a meccs.

NB III: megtette az első lépést a KITE-Szeged

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának megyei rangadóján a KITE-Szeged Gellér fejesével 1–0-ra… Tovább olvasom