2018. 11. 13. kedd - Szilvia 8°C | 17°C Még több cikk.

A Biacsi ikrek együtt örültek Ilona paralimpiai bronzérmének

London - Biacsi Ilona, az SZVSE atlétája bronzérmet nyert 1500 méteres síkfutásban a londoni paralimpián – éppen ikertestvére, a negyedik helyezett Bernadett előtt. A testvérpár elárulta, ezúttal nemcsak az ellenfelekkel, de egymással is versenyeztek.
Londonban szerdán megszületett Szeged sportjának második paralimpiai érme: a bocsás Béres Dezső 2004-es, párosban nyert bronzérme után az SZVSE atlétája, Biacsi Ilona 1500 méteres síkfutásban végzett a harmadik helyen.

– Hihetetlenül boldog voltam a célba éréskor – mondta lapunknak Biacsi Ilona tegnap Londonból. – Persze szerettem volna még előrébb végezni, de a két lengyel lánynak erős volt a hajrája, így őket nem tudtam megelőzni – fogalmazott.

Biacsi Ilona bronzérmes, testvére Bernadett negyedik 1500 méteres síkfutásban. Galéria: MTI

Ilonával együtt versenyzett ikertestvére, Bernadett is, aki éppen testvére mögött lett a negyedik. A testvérpár számos hazai és nemzetközi versenyt is nyert már – ilyenkor előre megbeszélik, ki ér célba elsőként és ki másodikként, általában felváltva szakítják át először a célvonalat. Ezúttal azonban másként volt.

– A hajrában mindent kiadtunk magunkból, egymással is versenyeztünk a dobogóért, az éremért – ez mégiscsak a paralimpia. Ezúttal nekem sikerült kicsit jobban a vége – mondta a testvérét fél másodperccel megelőző, mindig mosolygós Ilona.

– A döntő után hajnal háromig fent voltunk, a szobánkban átbeszéltük a versenyt, az élményeket, nézegettük az érmemet. Mondanom sem kell, csodaszép – tette hozzá.

Ilona és az érem.

Természetesen testvére, Bernadett sem volt szomorú a negyedik hely miatt. – Elégedett vagyok a helyezésemmel, a lengyelek most nem voltak verhetők – fogalmazott a 800 méternél még vezető Bernadett. – Ezúttal nem kaptam érmet, de bízom benne, hogy egyszer még nekem is sikerül – mondta a 27 éves sportoló.

Ilona, Bernadett, és edzőjük, Antal Andor 10-én repül haza Londonból, addig városnézés és a többi magyarnak való szurkolás tölti majd ki a napjaikat.