2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

A Bodrogi Bau első bajnoki veresége

A forduló meglepetését szolgáltatva, az újonc Jászberény otthonában, elvesztette veretlenségét a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli. A hazai együttes sokkal lelkesebben játszott.
A mérkőzés jól kezdődött, Nyilas és Utasi kosaraival gyorsan előnyt szereztek a vásárhelyiek, 5–15. A hazaiak rendkívül rosszul dobtak, míg a Kosársuli részéről Drahos és Tigyi is rendre betalált, 11–26. A jelentős előny könnyelművé tette a Vásárhelyt: támadásban eladott labdák sora, védekezésben három bekapott tripla zsinórban, néhány elengedett betörés, és máris szoros lett a mérkőzés, 28–30. Az időkérés jót tett, 34–45. A hazaiak a faultokkal egyre inkább felőrölték a vásárhelyi sztárok idegeit, akik alig tudtak kosarat dobni, 42–48.

A szünet után sem változott a játék képe: a vendégek szervezetlenül erőlködtek támadásban, közben sorra kapták a kosarakat saját palánkjuk alatt le nem szedett lepattanókból, 23. perc: 54–52 a házigazdáknak. Az időkérés most is segített, Drahos vezérletével fordított a Kosársuli, 63–73. Úgy tűnt, „helyreállt" a rend. A játékvezetők végre mindent befújtak, a hazai csapatkapitányt kiállították, másik három társának négy faultja lett, ráadásul a vásárhelyi irányító minden büntetőt bedobott, 72–81. Az utolsó negyedben azonban a közönség fergeteges biztatása mellett a szinte extázisban játszó jászberényiek ismét fordítottak (87–85), és bár még kétszer visszabillentette az állást a Bodrogi Bau (98–99, 104–105), de az utolsó hazai támadásból két büntetőpont sikeredett, 106–105. A rendkívül nagy iramú, izgalmas találkozón megérdemelten nyert a Jászberény, de a Kosársuli továbbra is őrzi első helyét.

Jászberényi KSE–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 106–105 (15–26, 27–22, 35–33, 29–24)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Kecskemét, 150 néző. Vezette: Balogh, Bogárdi.
Kosársuli: DRAHOS 42/9, Utasi 12, NYILAS 24/12, Kováts 8, TIGYI 13. Csere: Elek, Kukla 6. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Janics-előny

Szárazföldi versennyel nyitja az évadot a magyar kajakos válogatott. A különleges verseny nyolc… Tovább olvasom