2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

A Bodrogi Bau súlyos vereséget szenvedett

A bajnoki címre pályázó Paks új szezoncsúcsot dobva könnyedén győzött a sereghajtó Bodrogi Bau vendégeként.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi–Paks 86–130 (18–27, 21–34, 21–36, 26–33)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 800 néző. Vezette: Kapitány, Csősz, dr. Páli.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: Drahos 21/6, D. Brooks 12/3, Freeman 15/3, Kováts 10, Gémes 11. Csere: Babut 2, Kukla 2, Böszörményi 9/3, Csorba 4, Szögi. Edző: Czuprák László.
Paks: Mészáros 3, Murry 6, Kiss Zs. 6/6, Horváth Z. 11/3, GULYÁS 23/3. Csere: STEVENSON 26/6, TOROMAN 20/12, C. BROOKS 22/6, Csaplár-Nagy 2, Panta 7/3, Morgen 2, Horányi 2. Edző: Sabáli Balázs.

Ha egy csapat több mint hatvan pontot kap egyetlen félidő alatt, legfeljebb abban bízhat, hogy a kosárzuhatagban képes tartani a lépést ellenfelével. A Kosársulinak azonban szikrányi esélye sem volt az első két negyed „golyózáporában". A letámadással hatékonyan operáló, két új amerikai légióssal megerősített Atomerőmű tíz perc után 27–18-ra, a nagyszünetben pedig 61–39-re vezetett, és a különbség a statisztika alapján aligha nevezhető irreálisnak. A vásárhelyiek tizennégy eladott labdájához és húszszázalékos tripla mutatójához nem kell különösebb kommentár.

Kováts tíz pontig jutott.
Fotó: Tésik Attila

Hogy a Paks a tekintélyes előnye birtokában is elszántan jött ki a folytatásra, a harmadik negyed elején produkált 9–0-s sorozata bizonyította. A két csapat közti távolság harminc pont fölé nőtt, és a Kosársuli számára nem maradt más feladat, mint a katasztrofális vereség elkerülése. Gulyás és Horváth zsákolásait Freeman kosarai ellensúlyozták, a vendégekhez közelebb kerülni azonban nem sikerült. A 27. percben Horváth sérülése okozott némi izgalmat, a válogatott center a szeme alatt felrepedt bőrrel megúszta az esetet. A Paks a harmadik negyed végén kilencvenhét dobott pontnál tartott, és üldözőbe vette a Falco százhuszonhetes idénycsúcsát.

A meccs végére az új rekord is megszületett, a vásárhelyieknek pedig ezt a negyven percet minél gyorsabban el kell felejteni.

Sopron–Albacomp 97–91, Dombóvár–Zalaegerszeg 86–68, Szolnok–Kaposvár 86–56. A MAFC–Falco meccset ma, a Kecskemét–Nyíregyháza találkozót kedden, míg a Pécs–Körmend összecsapást szerdán rendezik.

Két Ferroép-sorozat is megszakadt

Kettős győzelemmel, így a saját pályán elért diadal után a Szegeden aratott 5:3-as sikerrel jutott a… Tovább olvasom