2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

A bronzért csatázhat a Vásárhely: HNKC-Győr 22-40

Az első félidőben eldöntötte a továbbjutást a Győri ETO csapata. A Magyar Kupa elődöntőjében 40-22-re verték Pálingerék a tisztesen helytálló HNKC csapatát.

Női kézilabda, Duna Takarék Magyar Kupa-elődöntő
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Bujdosó Zoltán, Tomecskó Tamás.

HNKC - Győri ETO 22-40 (13-20)

HNKC:
Abramovics – Tamás 1, Sopronyi 2, Wolf 3, Fülöp 4, Kudor 3, KOROKNAI 6 (3). Csere: Király (kapus), Pomozi 1, Zsuzsa 1,  Varga 1, Gál. Edző: Dankó Ervin

AUDI ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák, BRADEANU 4 (1), SPIRIDON 5, Kovacsics 4, VÉRTEN 5. Csere: Oguntoye (kapus), Amorim 2, TOMORI 5, Planéta 2, Mayer 3, Orbán 2, DEÁKI 6 (1). Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 12 ill. 16 perc.

Hétméteresek: 5/2 ill. 5/3.

Továbbjutott a Győri ETO. A döntőben Győri ETO-FTC, a bronzmeccsen HNKC-Békéscsaba.

Dankó Ervin: Mi a 3. helyre készültünk, nem is gondoltuk, hogy Győrben a Győr ellen döntőbe juthatunk. Megpróbáltuk megnehezíteni a zöldek dolgát, ez több-kevesebb sikerrel működött is. Most a Békéscsabára kell koncentrálnunk, úgy gondolom erőnlétileg nem lesz gondunk a holnapi találkozóval.

2. félidő (9-20)

60. perc:
Deáki vetődik saját kipattanójára. 22-40. Orbán indul, időntúli szabaddobás, de Deáki nem erőlteti meg magát. 40-22-re győzött a Győri ETO, így a zöldek juthattak a döntőbe.

58. perc: Deáki nem akar fáradni. Kudor se. 22-38.

57. perc: Kudor megint egyedül, négynél jár a vásárhelyi kézis. Deáki is gyűjtöget. 22-37.

55. perc: Kudor egyedül viszi végig. 21-36. Zuzsa mehet pihenni. Planéta kiállítva, Varga hetese Oguntoye lábában elakad. A második büntetőt fogja.

Vértenék a második félidőre fejben már a Fradira készülhettek. Fotó: Pintér Tamás
Vértenék a második félidőre fejben már a Fradira készülhettek.
Fotó: Pintér Tamás

53. perc: Varga Dóra góljára Kovacsics válaszol. 20-36.

52. perc: Zsuzsa is megmutatja, hogy kell átlövésgólt szerezni. Deáki is bizonyít. 19-35.

50. perc: Tomori lendületből. Király reagálni sem tudott. 18-34.

49. perc: Gaált állítják ki, Varga Dóra is társul. Deáki hetese jó. 18-33.

48. perc: Fülöp középről, szép gól. 18-32.

47. perc: Mayer is megforgatja még bennünk a kést. 17-31. Orbán társul hozzá. 17-32.

46. perc: Tomori feltarthatatlan. 17-30.

45. perc: Pomozi szélről, ismét tíz. 17-27. Deáki majd Tomori. 17-29.

Nem adta olcsón a bőrét a HNKC. Fotó: Pintér Tamás
Nem adta olcsón a bőrét a HNKC.

45. perc:
Planéta is nagyon lelkes, Antal szélről mutat be egy pazar ejtést. 16-27. Kisebb tanácstalanság, Antal mezszáma ugyanis nem egyezik a jegyzőkönyvben szereplővel. Dankó Ervin mosolyogva veszi tudomásul csapata hibáját.

43. perc: Érdekes helyzet, Oguntoye kap két percet.

41. perc: Orbán a hetesen belül, a közönség nem túl elégedett a bírókkal. Szerintük hetest ért volna. Mayer keze sül el közben. Megvan a közte tíz...16-26.

40. perc: Közel a 10 gólos különbség...16-25.

39. perc: Orbán 8-ra növeli az előny. 15-23. Wolf is szépen gyüjtöget. Mayer a 24. győri gólt szerzi. 16-24.

37. perc: Eladja a HNKC a labdát, Planéta viszont csak a kapu mögötti hálót lövi szét.

Keményen állták a sarat a vásárhelyiek. Fotó: Pintér Tamás.
Keményen állták a sarat a vásárhelyiek.

36. perc: Vérten lövése kijön a kapufáról, Orbán viszont nem hibázik. 15-22.

35. perc: Tartja a HNKC a 6 gólos különbséget. Vérten ellene próbál tenni. 15-22.

34. perc: Tamás Krisztina is kimegy két percre. A büntetőt Bradeanu értékesíti. 14-21.

33. perc: Sopronyit tartják meg ketten, Planéta megy ki pihenni. Koroknai hetese kimarad.

32. perc: Orbán ejtését szedi le Király.

31. perc: Wolf ellen ítélnek, győri hetes.  Gól nincs, Király védi Kovacsics lövését. Koroknai hatnál jár. A mezőny legeredményesebb játékosa. 14-20.

1. félidő (13-20)

30. perc:
Még felhozza a labdát a HNKC, időntűli szabaddobás, de elakad a blokkban. A félidőben 13-20.

28. perc:
Wolf töri át a győri falat, neki is megvan a második gólja. 13-19. Kudor hibázik, Vérten büntet.

A továbbjutás már az első félidőben eldőlt. Fotó: Pintér Tamás.
A továbbjutás kérdése már az első félidőben eldőlt.

27. perc: Csak úgy potyognak a gólok mindkét oldalon, Tomori és Antal is beköszön, de a különbség nem csökken a két csapat között. 12-19.

26. perc: Kudor lövi a bal felsőt. 11-18.

25. perc: Planéta is felavatja Királyt, közel a tízgólos különbség. 10-18.

24. perc: Amorim emelkedik a sánc fölé, hatalmas gól. Koroknai ötödik góljánál jár. 10-17.

22. perc: Bradeanu betörésből, Koroknai a szélről. Potyognak ám a gólok. 9-15.

21. perc: Belülvédekezés után Koroknai értékesíti a hétméterest. Nem szívbajos. 8-14.

20. perc: Pélinger kapta el a fonalat, jöhet a Győr.

Méltó ellenfele volt a HNKC a Győrnek. Fotó: Pintér Tamás.
Méltó ellenfele volt a HNKC a Győrnek.Lelkesen és gólerősen kézilabdázott Dankó Ervin csapata.  Fotó: Pintér Tamás.

18. perc: Bradeanu keseríti meg már megint az életünket. 7-14.

17. perc: Mravikova ismét. 6-13. Wolf se adja fel. 7-13.

15. perc: Sopronyi szerez labdát, de nincs vásárhelyii gól. Győri viszont igen. 6-12. Eldőlni látszik a továbbjutás. Időt kér Dankó Ervin.

14. perc: Kovacsics emberhátrányból. Kapust cserél a HNKC. 6-10. Vérten szélről, Tamás mehet pihenni. 6-11.

13. perc: Koroknai nem szívbajos. Átejti Pálingert. Büntetőből jön fel háromra a HNKC. 6-9.

12. perc: Koroknai büntetőből, Bradeanu akcióból. 5-9.

11. perc: Mravikova szélről, Pálinger jól indítptt. 4-8.

10. perc: Amorim viszont nem tud rontani. 4-7.

A szurkolókra nem lehetett panasz. De a csapatok játékára sem. Fotó: Pintér Tamás.
A szurkolókra nem lehetett panasz. De a csapatok játékára sem.

9. perc: Wolf szerez labdát, szépen visszarendeződik a Vásárhely. Fülöp beállóból, de csak kapufa.

8. perc: Fodor ellen fújnak belemenést, ismét a győriek támadhatnak. Vásárhelyi labdaszerzés, Koroknai lépi el.

7. perc: Tartja magát a HNKC, Fülöp talál be. Vérten nem enged. 4-6. Bradenau is mehet pihenni.

6. perc: Kudor is mehet pihenni, Kovacsicsot állítja meg szabálytalanul. MEg is boszzulja Kovalcsics egy góllal. Kettővel megy az ETO. 3-5.

5. perc: Spiridonnal valamit kellene csinálni, negyedik gólját szerzi a győri. Szerencsére a bírók most kiállítják, de a HNKC nem tud élni az emberelőnnyel. 4-3.

4. perc: Kudornak nem kellett sok idő, gyorsan egyenlít a HNKC. 2-2.

2. perc: Fülöp nem éri el a kipattanót, Pálingernek most volt dolga. A győriek Spiridon vezényletével már 2-1-re vezetnek.

1. perc: A HNKC kezdi  a mérkőzést, egyből góllal is nyitnak a vendégek. 0-1.

17.45: Már melegítenek a csapatok, a vásárhelyi lányok arcán az egészséges izgalom jelei mutatkoznak. Ami biztos, nem feltartott kézzel állnak ki a győriek ellen.

Nem feltartott kézzel érkeztek a vásárhelyiek. Fotó: Pintér Tamás.
Nem feltartott kézzel érkeztek a vásárhelyiek.

Az ASA-Consolis-HNKC a magyar kupa négyes döntőjében ma (kezdés 18 órakor) a Győri ETO KC-vel játszik a fináléba kerülésért. Akárcsak nyolc éve, amikor a Rába-partiak 24–23-ra nyertek úgy, hogy az 56. percben vezettek először.

– Kézilabdás pályafutásom egyik legszebb időszaka volt a vásárhelyi, abban a Győr elleni mk-elődöntő – emlékezett az akkori balszélső, ma a dorozsmai utánpótlásnál edzősködő Baunok Bernadett (38) – és a kupabronz, ami automatikusan járt a veszteseknek. Jó kis csapat, igazi közösség volt, csupa szív, a sportágat imádó emberekkel. A döntőbe jutás hajszálon múlott – még a Fradi-tábor is nekünk szurkolt –, de a 3. hellyel is boldog vagyok. A mostani találkozón a házigazdákat tartom esélyesnek, de lehet velük egy jó meccset játszani – kicsit már a bronzderbire készülve. Úgy hallottam, sokan utaznak Vásárhelyről Győrbe drukkolni, ez is segíthet.

dfgh
Sopronyiék ma már Győrben ebédeltek.

– Már annak is örültem, hogy bejutottunk a négy közé – árulta el a 2002-es gárda egyik alapembere, a jelenleg Vásárhelyen dolgozó, az NB I/B-s Dorozsmában még játszó Asztalos Judit (37) –, és azért nem játszhattunk döntőt, mert addigra sérülések, betegségek miatt elfogytunk. Nyolc mezőnyjátékossal utaztunk a kupára, így a kulcsemberek nem pihenhettek, elfáradtunk, főként úgy, hogy többen kisebb sérüléssel vállaltuk a szereplést. Most csakis a tisztes helytállás lehet a cél. Bízom a lányokban, hogy „odateszik" magukat, végig hajtanak, és a bronz számukra is elérhető.

Nyugodtan készültek

A Halas elleni fölényes győzelmet (37–22) követően a HNKC kerete nyugodtan készülhetett a magyar kupa győri négyes döntőjére. Dankó Ervin  vezetőedző (képünkön a győzelmet jelképező V betűt mutatva) elmondta: – Megkönnyíti a dolgunkat, hogy nem kell görcsölnünk, a Győr elleni elődöntőnek, reálisan nézve, nem mi vagyunk az esélyesei; így, felszabadultan kézilabdázva meglepetést is könnyebben okozhatunk. Szorongatjuk Pálingeréket, amíg lehet, s már az is siker lenne, ha a végjátékban dőlne el a továbbjutás. De a bronzérmet megszerezhetjük.

A győri program

A Duna Takarék magyar kupa négyes döntőjének programja: ma, 15.45: Békéscsaba–Ferencváros, 18 óra: ASA-Consolis-HNKC–Győri Audi ETO KC; holnap, 14.00: helyosztó a 3. helyért, 16 óra: finálé.

• 7. insideman 2010. február 28. 00:20
    „Sopronyi kapja a legtöbb pénzt a csapatba... erre a teljesítményre??!! 0...azaz nulla...”
  • 6. pöszméte 2010. február 27. 23:49
    „igy van örülj neki jövöre meg ugy sem lesz még ilyen csapatunk se”
  • 5. insideman 2010. február 27. 21:05
    „örülök neki h Sopronyi és Zsuzsa elmegy nyártól... sőt már vehetnék a sátorfájukat... ilyen teljesitmény mellett...”
  • 4. Air 2010. február 27. 20:59
    „Sajnos most ennyit tud a csapat ,de legalább volt akarat.
    De annyi labdát amit a Kudor eladott az felfoghatatlan.és az is,hogy a Sopronyi mitől a csapat leggyengébb tagja hetek,hónapok óta.Neki kéne húzni a csapatot,így soha nem kerül vissza a válogatottba.De lehet,hogy már fejben debrecenben van.”
  • 3. insideman 2010. február 27. 20:29
    „zehn! süt rólad a rossz indulat..
    ha nem tudnád most állunk a 10ik helyen... cél az 5-8.
    70milliobol nem rossz... mikor a B.csaba csak ennyit kap az önkormányzattól...mi meg SEMMIT ( csak a csarnokot és a buszt) SZÉGYEN VAGY LÁZÁR
    hajrá vásárhely”
  • 2. tobaccoroad 2010. február 27. 20:19
    „Lézer Jani 0ft-s támogatásával csoda,hogy oda jutottunk.
    Szép volt lányok!!!!!!”
  • 1. zehn 2010. február 27. 19:58
    „A Győr edzett egy jót. A Vásárhelynek nem itt kell megváltani a világot, drukkolok nekik,hogy a bajnokságban a tíz között legyenek.”

Esélye sem volt a BVSC-nek Szentesen

Simán, 12-6-ra nyerte a BVSC elleni bajnoki mérkőzését a Hungerit-MetalCom Szentes hazai pályán a… Tovább olvasom