2016. 06. 29. szerda - Péter, Pál 16°C | 27°C

A BVSC előtt maradtunk: ContiTech Szeged Diapolo-Miskolc 12-7

A férfi vízilabda OB I alapaszakaszának utolsó fordulójában a ContiTech Szeged Diapolo a Miskolc ellen hazai pályán nyert, így az A csoportban harmadik helyen végzett.
ContiTech Szeged Diapolo-Miskolc 12-7 (3-1, 4-2, 0-1, 5-3)
Férfi vízilabda OB I, alapszakasz, A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezeti: Csanádi, Bene.
ContiTech Szeged Diapolo: Meixner - Kiss Cs. 1, SEMAN 3, Varga II. Zs. 1, Manhercz Á., Manhercz K., Kunac 1. Csere: Pellei, SEDLMAYER 4, Palotás 1, Chilkó 1, Zsigri. Vezetőedző: Varga Péter.
Miskolc: Bendes - Tóth, Hornyák 1, SOMLAI 1, Jakab 1, Milicsics, PETKOVICS 3. Csere: Hegedűs, Kerschbaum 1, Takács, Kovács, Hegedűs. Vezetőedző: Sike József.
Gól - emberelőnyből: 11/4, ill. 10/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Pellei, Sedlmayer, ill. Somlai.

Varga Péter: - Jól felkészített Miskolc ellen egy magabiztos győzelmet arattunk.

Sike József: - Két sérült játékosunk hiányában tisztesen helytálltunk, lemásoltuk a miskolci eredményt.

4. negyed (5-3)

8. perc: Újabb hazai fór, Palotás nagy helyzetben, él is vele. 12-7

7. perc: Varga Péter időt kér, fórban a Szeged. Azért a bíróhoz most is van egy-két szava, hiszen Semant az előbb elég látványosan ráncigálták centerben, mégsem volt ítélet. Az akcióból egyébként Varga II. Zsolt gólt szerez. 11-7

6. perc: Petkovics belejött, újabb emberfóros gólt szerez. 10-7

5. perc: Meixner véd egyet, aztán a kipattanó utáni lövést már nem tudja hárítani, Petkovics második góljával 10-6

4. perc: Kiss Csaba ziccerben, egy ütemtelen pöccintéssel csapja be Bendest. 10-5

3. perc: Sedlmayer a második ötméteresét is bevágja, de Bendes majdnem megfogta, a kezéről pattant a léc alá. 9-5

2. perc: Somlai azonnal válaszol. 8-5

1. perc: Fórban a Szeged, a miskolci kézerdő között végül Sedlmayer találja meg a lyukat, ami nagyon kellett, hiszen 10 perce nem talált be a Szeged. 8-4

3. negyed (0-1)

7. perc: Varga Péter sárga lapot kap reklamálásért, a gond ezzel, hogy teljesen jogos a panasza. Csak a sporti tudja, hogy miért állította ki Sedlmayert.

6. perc: Szép szegedi védekezés és labdaszerzés. Ma már nem az első ilyen. Ilyen szempontból most a Miskolcot is dicséret illeti.

5. perc: Manhercz Ádám pattintott lövése után csúnyán fölé száll a labda.

4. perc: Leült a meccs, elkapkodja lehetőségeit mindkét társaság.

1. perc: Jakab ötméteresével 7-4

2. negyed (4-2)

7. perc: Szép kapu előtti adogatás után sakk-matt a miskolci kapusnak, Seman már három gólnál jár. 7-3

6. perc: Petkovics szépít. 6-3

4. perc: Chilkó most jobban játszik, mint az elmúlt pár találkozóján, ezt egy góllal is bizonyítja. 6-2

3. perc: Seman is dupláz. 5-2

2. perc: Kerschbaum töri meg a miskolci gólcsendet. 4-2

1. perc: Sedlmayer ismét eredményes, ezúttal ötméteresből. Közte három. 4-1

1. negyed (3-1)

7. perc: Nem sokáig cifrázták az emberelőnyös támadást a szegediek, amint kapuhoz közel értek, Sedlmayer megállt, lóbált egyet aztán bevarrta a bal alsóba. 3-1

5. perc: Seman villan. 2-1

4. perc: Hornyák gólja előtt szépen átejtették Meixnert, Hornyáknak csak az üresen maradó kapuba kellett passzolnia. 1-1

3. perc: Kunac szerzi meg a vezetést. 1-0

2. perc: Kóstolgatják egymást a felek, egyelőre mindkét oldalon a kemény védekezés dominál.

18.25: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a Miskolc elleni bajnoki az alapszakasz utolsó fordulójából.

Biztosra vehető, hogy a BVSC hazai pályán behúzza a csoport sereghajtója (Tatabánya) elleni bajnokiját, így csak egy szegedi siker jelenthet harmadik helyet, hiszen az utolsó forduló előtt a Varga-legénység csak egy ponttal áll a zuglóiak előtt.

Tisztes vereség a címvédő otthonában: Barcelona-MOL-Pick Szeged 30-25

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata öt góllal kapott ki Barcelonában a Bajnokok Ligájában. Tovább olvasom