2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

A címvédő oroszok következnek

A magyar női kézilabda-válogatott Dél-Korea ellen elszenvedte első vereségét (26–31) a világbajnokságon, csoportjában harmadik lett, így a holnapi negyeddöntőben a másik ág másodikja, a vb-címvédő orosz csapat következik.
DÉL-KOREA–MAGYARORSZÁG 31–26 (12–9)
Női kézilabda-világbajnokság, középdöntő, II. csoport, 4. (utolsó) forduló, Dijon.
Magyarország: PÁLINGER – Balogh 1, Mehlmann 2, Görbicz 3/1, Szamoránszky 2, Tóth T. 4, Kirsner. Csere: SZŰCS 8, Ferling 2, Szucsánszki 2, Kovacsicz 2, Borbás, Herr (kapus). Szövetségi kapitány: Németh András.

Gyors gólváltás az elején – ekkor még bizakodhattunk, mert Tóth T. találatával vezettünk. A kiváló átlövő az első négy gólunkból hármat jegyzett, fájdalom, ezek után már csak egyszer zörgette meg a hálót. Dekoncentráltság, rengeteg technikai hiba mindkét oldalon – a mi szempontunkból érthető volt mindez, mert a csoportban harmadiknál rosszabbak nem lehettünk, így már a legjobb nyolc közé kerültünk. Ám akár még a csoportelsőség is belefért volna, ha nyerünk, a románok pedig legyőzik a németeket.

Szűcsöt dícsérhettük Dél-Korea ellen Fotó: MTI

Nem nyertünk. Hogy miért? Mert nyoma sem volt a németek és a románok elleni magyar válogatott játékának. Előbb a 10. és 17., majd a 19. és a 33. perc között nem voltunk képesek gólt szerezni. Pedig 9–9-nél felébredt zseniális kapusunk, Pálinger is, neki köszönhettük, hogy ekkor még nem dőlt el a meccs. Nem úgy a második félidő közepén: a dél-koreaiak a 42. percben tízzel (12–22) vezettek, esélyünk sem maradt a felzárkózásra. Csak a két kapus, Pálinger és Herr, valamint Szucsánszki és Szűcs igyekezete volt dicsérhető. A végén ötre faragtuk a hátrányt – és alig vártuk a meccs végét. És mivel a románok nyertek, számunkra a negyeddöntőben az aktuális világbajnok, Oroszország következik csütörtökön. Így aztán szinte semmit sem ért a románok elleni diadal. Kellett ez nekünk?

A II. csoport további eredménye: Románia–Németország 32–24, a Spanyolország–Lengyelország mérkőzés lapzártánk után fejeződött be. A csoport állása: 1. Románia 8 pont/5 meccs, 2. Németország 7/5, 3. Magyarország 6/5, 4. Dél-Korea 4/5, 5. Spanyolország 3/4, 6. Lengyelország 1/4.

Az I. csoport állása: 1. Norvégia 8/4, 2. Oroszország 8/5, 3. Angola 6/5, 4. Franciaország 4/4, 5. Horvátország 0/4, 6. Macedónia 0/4. A Norvégia– Franciaország és a Horvátország–Macedónia meccs lapzártánk után ért véget.

A világbajnokságon szerdán szünnap van. A negyeddöntők holnapi párosítása (a helyszín: Párizs, Bercy-sportcsarnok): Norvégia–Spanyolország vagy Dél-Korea, Románia–Franciaország, Magyarország–Oroszország, Angola–Németország.

Jobb volt a Gödöllő

A futsal NB I-ben az eddigi éllovas Legrand-MetalCom-Szentes hazai pályán kikapott a bajnoki címvédő… Tovább olvasom