2016. 10. 02. vasárnap - Petra 12°C | 25°C

A debreceni játék majdnem megismétlődött Békésen

Gyenge és rossz felfogású játékának köszönhetően nagyon megizzadt Békésen a győzelemért a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Végül a vendégek nagy nehezen 29–27-re nyertek.
Békés FKC–Pick Szeged 27–29 (14–16)
Budapest Bank férfi kézilabda liga, negyeddöntő. Békés, 600 néző. Vezette: Medve, Tóth.
Békés: NAGY L. – NAGY CS. 4, Gamrat 4, Trivkovics 1, KOCSIS 7, Kopcsák 1, Raffai. Csere: OLÁH 6 (2), Jurko 2, Varga 1, Szatmári. Edző: Bakó Botond.
Pick Szeged: Puljezevics – Bendó 1 (1), Krivokapics 7 (2), ANDJELKOVICS 4, Djurkovics 2, Petrea 3, Vadkerti 3. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Osmajics 3, STAMATE 4, Zvizej 2, Ghionea. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1–4, 17. p.: 5–10, 28. p.: 13–15, 35. p.: 18–17, 43 p.: 22–20, 50 p.: 25–23, 55. p.: 25–28.

Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a Picknek nem kell megszakadnia a győzelemért. Így a könnyelműsködés sem hiányzott a vendégek játékából.

A karmester, Andjelkovics elsősorban Ratko Djurkovicsot jobbnál jobb labdákkal igyekezett gólhelyzetbe hozni. A beálló pedig állta a sarat a békési védelem ellenében, s büntetőket harcolt ki, valamint gólokat lőtt. Aztán hosszú kihagyás után pályára lépett Stamate. Sajnos a két szegedi szélső már nem volt ennyire gólveszélyes, hiszen ziccereket hagytak ki. Mivel fokozatosan átjáróházzá vált a szegedi védelem, Andjelkovicsék négynél nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. Sőt a félidő hajrájában a sok támadói hiba miatt a komoly anyagi gondokkal küzdő, mégis lelkes hazaiak egy gólra felzárkóztak.

– Nem értem a játékosokat. Ez a mérkőzés akkor is hatvan percig tart, ha gyatrán, vagy teljes erőbedobással játszanak. Mennyivel jobb lenne a hírünk, ha bajnokhoz illően játszanánk – mondta bosszúsan Lele Ambrus. Az ügyvezető elnök akkor még nem tudta, hogy a csapat a második félidő elején mintha az öltözőben maradt volna. A Békés előbb kiegyenlített, majd a vezetést is megszerezte. Ettől aztán annyira tűzbe jöttek a drukkerek, hogy szinte szárnyakat adtak kedvenceiknek, akik nem is csüggedtek. Állandósult Oláhék kétgólos előnye.

Sajnos nagyon rossz felfogásban játszott a bajnok, s ha ebből vonnánk le a következtetést, akkor nem sok esélyt adnánk a szombati Barcelona elleni mérkőzés megnyerésére. Szerencsére az utolsó tíz percre összekapta magát a Pick, egy ötös gólsorozattal maga javára fordította az állást, s megszerezte a kötelező győzelmet, 29–27.

Címmérkőzések a szegedi ketrecben

Szeged - Remek szórakozást, látványos mérkőzéseket ígér a március 1-jén az újszegedi sportcsarnokban… Tovább olvasom