2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

A fáradtság legyőzte a Bodrogi Baut

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában apróságokon múlt a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli dombóvári sikere.
Dombóvár - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 97-92
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Dombóvár, 800 néző. Vezette: dr. Páli, Kiss l., Fekete.
Dombóvár: THOMAS 28/15, Forbes 5/3, Deák 2, Hartvich 3, DE GROAT 25/15. Csere: Tömösváry 8, KUKIELKA 22/6, Balogh 4. Edző: Kiss Attila.
Vásárhely: DRAHOS 27/18, BROOKS 31/9, Nyilas 14/3, Kováts R. 6, GÉMES 14/3. Csere: Utasi. Edző: Czuprák László.

Brooks klasszisa

A vásárhelyi légiós, Brooks 39 IBM-ponttal zárt, 85 százalékosan dobott, azaz összesen két dobást hibázott, emellett négyből négy büntető és öt szerzett labda fűződik a nevéhez.

Álomszerűen kezdtek a vendégek: néhány perc után Brooks és Drahos kosaraival 2–14 volt az állás. A negyed végén Nyilas és Gémes szép triplájával 17–23-ra alakult a meccs. A második tíz percben is maradt a különbség, 17. perc: 34–41. A szünet után az addig is kitűnően játszó De Groat beindult, de a fantasztikus napot kifogó Brooks révén tudta tartani előnyét a Kosársuli, 26. perc: 58–65.

A hajrában a hazai közönség döbbenten látta: 61–76! Ám a látogatók elfáradtak, játékuk szétesett. Czuprák edző 80–80-nál zónára tért át, de három támadást három triplával zárt a Dombóvár. A nagy nehezen megszerzett csekély hazai előny megmaradt, a vendéggárda nagy lehetőséget szalasztott el.

Czuprák László: – Sokáig jól játszottunk, de a végére elfáradtunk, így nem sikerült megszereznünk első idegenbeli győzelmünket.