2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 14°C | 25°C Még több cikk.

A félidőben még vezetett a Kosársuli

A Magyar Kupa-ezüstérmes Körmend az amerikai Leslie sziporkáinak köszönhetően 86–60-ra győzött a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli vendégeként.
Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Körmend 60-86
NB I A csoportos férfimérkőzés, Vásárhely, 600 néző. Vezette: Hartyáni, Csősz, Gál.
Bodrogi Bau: DRAHOS 20/6, Brooks 15, Nyilas 5/3, Kováts 8, Gémes 3. Csere: Jarosevits 4, Utasi 1, Böszörményi, Kukla 2, Bodrogi, Komáromi 2. Edző: Czuprák László
Körmend: LESLIE 42/21, Fodor G. 2, FERENCZ 13/3, LEDOUX 6, Vavra 7/3. Csere: Trummer 6/6, Mujanovics 2, Metelski 4, Kutasi 4, Máté, Szlávik, Samu. Edző: Sabáli Balázs.

Nyilas István saroksérüléssel vállalta a játékot, és amikor az ötödik perc elején Gémes Levente begyűjtötte a harmadik személyi hibáját, nem sok jót igért a mérkőzés a vásárhelyiek számára.

A Körmend abban a tudatban lépett pályára, hogy egy esetleges győzelemmel akár még a negyedik helyre is becsúszhat a rájátszás kezdete előtt.

Ehhez képest rendkívül fáradtan kezdett Sabáli Balázs együttese – elvégre reggel hétkor vágott neki a túrának, és a Magyar Kupa-döntő sem múlt el nyomtalanul –, a Bodrogi Bau viszont rá se hederített Gémes korai lecserélésére. Brooks ismét elemében volt, a 15. percben Drahos tripláját követően pedig néhányan a szemüket dörzsölték, mert nem hitték, amit a táblán láttak: 33–19.

Időt kért a Körmend és a korholó szavak célba értek. A vendégek agresszívabb védekezése komoly gondot és sorozatban kilenc vasi pontot jelentett, ráadásul Drahos még a nagyszünet előtt megkapta a negyedik fekete pontját, Gémest pedig egy személyi- és egy technikai hibával ki is fújták a játékvezetők. A félidőre egy pont így is megmaradt a Kosársuli előnyéből, ám a körülményeket figyelembe véve ennek igazán senki nem tudott örülni a hódtóiban. Nyilasnak a válla is megsérült, és a félelmek a folytatásban beigazolódtak, mert a Körmend szerzett labdákból átrobogott a hazaiakon, rövid időn belül tiz pont fölé tornázva az előnyét.

Az amerikai légiós, Leslie a harmadik negyedben egymaga tizennyolc pontot „gyártott", így a záró felvonásra csupán egy fontos kérdés maradt: hol ér véget a Leslie-show a vásárhelyi cseresor ellen? A vasiak „Lacija" végül 42 pontig jutott, a Körmend azonban győzelme ellenére sem tudta kiharcolni, hogy pályaelőnnyel induljon a play-offban. Ami pedig az alsóházi rájátszást illeti: a Kosársuli szombaton Kaposvárott rajtol.

Czuprák László: – Ez az este nem a kosárlabdáról szólt. Aki látta a mérkőzést, tudja, mire gondolok. A csapat nevében is elnézést kérek a szurkolóktól.

Szabó Czibolya Gábor az Európa-bajnokságon

Kiválóan szerepelnek a Szegedi VSE birkózói, akik közül négyen diákolimpiai bajnokok lettek, míg… Tovább olvasom