2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

A fiatalság nyerte a Kosársuli-2F Vízmű meccset

Majdnem 150 pontot dobott az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli a Hepp Ferenc-kupában az NB II-ben szereplő 2F Vízügy Szeged ellen. Vas Péter félpályás hárompontossal zárta le a mérkőzést.
EnterNet Vásárhelyi KS–2F Vízügy Szeged 149–74 (40–15, 32–20, 37–18, 40–21)
Hepp-kupa, 1. forduló. Hódmezővásárhely 150 néző. Vezette: Varga, Vezsenyi.
Kosársuli: DANI 25/9, MÓCSAI 16, VAS 32/6, KUKLA 16/6, Utasi 3. Csere: Rácz 6, Szilágyi 11, SCHÉDA 20/12, GREZSA 14/3, Böszörményi 6. Edző: Elek András.
2F Vízügy: Búzás 9/3, JAKAB 15/3, VITASZEK 24/6, CZAKÓ 14/6, Soós 2. Csere: Jáhni 3, Zöldi 7. Edző: Polányi Géza.

A találkozón nem léphetett pályára Dan-Ioan Babut, a hazaiak román légiósa, azonban így sem volt esélye a tartalékosan felálló szegedieknek. Már az első negyedben eldőlt a mérkőzés sorsa, hiszen Kukláék negyven ponttal ajándékozták meg ellenfelüket, akik az első két percben még küzdöttek, utána azonban beindult a Kosársuli. A csapat a játék minden elemében felülmúlta ellenfeléét.

A második játékrészben már kicsit kiegyenlítődött a játék képe, ekkor a kék-sárgáknál már a fiatalok is pályára léptek, meg is hálálták a bizalmat, Shéda 16 pontot szórt ebben a periódusban. A vendégekben ekkor Jakab Máté tartotta a lelket. Már a félidőben harminchét pont volt a különbség.

A harmadik negyedben újabb húsz pontot vert ellenfelére a Vásárhely. Vas, Szilágyi és Grezsa alkotott ekkor nagyot. A 2F Vízügy csapatában a második félidőben pályára lépett Jáhni István is, aki a kilencvenes években sokszor örvendeztette meg a Hódtóiban a vásárhelyi szurkolókat, játszott például az emlékezetes Honvéd elleni győztes bajnokin is. Azonban a rutinos játékos sem tudott segíteni, így a játékrész végén 109-53 állt az eredményjelzőn.

A záró játékrészben sem történt semmi, ami megváltoztatta volna a játék képét. Elek András csapata felszabadultan, szépen játszott. Sok esetben látványos megoldással szórakoztatták a szurkolókat. Elsősorban a fiatalok vitték a prímet, akik sok esetben ragyogóan használták ki fizikai fölényüket. A mérkőzés egy nem mindennapi momentummal zárult, a 32 pontig jutó Vas Péter egy félpályás triplát hintett az utolsó másodpercben.

Óriási győzelemmel hangolódott tehát az eddig még veretlen EnterNet Vásárhelyi Kosársuli a következő mérkőzésre, amelyre szombat este 18 órakor hazai pályán, a Hódtói Sportcsarnokban kerül sor. Az ellenfél pedig a Tiszaújváros csapata lesz.

Elek András: - Végig küzdve, rendkívül meggyőző sikert értünk el tartalékos ellenfelünk ellen.