2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

A győzelem volt a legfontosabb

Komlón végig vezetve ugyan, de rengeteg hibával tarkított mérkőzésen győzelemmel folytatta a Budapest Bank férfi kézilabda ligában a rájátszást a Pick Szeged kézilabdacsapata.
Komló–Pick Szeged 22–27 (12–15)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás, második forduló. Komló, 800 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Komló: Pókos – Csorba 2, Nagy 1, Molnár, Horváth, Szappanos 4 (3), Császár 1. Csere: Mészáros, Szabó (kapusok), CIFRA 5, KÉKESI 3, Kilvinger 3, Kaplonyi 1, Péter Szabó 2. Edző: Farkas József.
Pick Szeged: MARJANAC – Bendó, Krivokapics 2 (1), BAJUSZ 6 (3), Herbert 2, Petrea 2, Vadkerti 1. Csere: Puljezevics (kapus), OSMAJICS 3, Zvizej 3, Sutka 3, GHIONEA 5, Andjelkovics. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 0–3, 13. p.: 3–4, 17. p.: 4–9, 28. p.: 10–13, 35. p.: 13–19, 49. p.: 19–25.

A komlói mérkőzés megkezdése előtt Rea Attila, a Pick Szeged menedzsere újságolta a hírt, miszerint az Adidas újabb támogatói szerződést ajánlott. A másik újdonsággal pedig az a törzsszurkoló szolgált, akit mindenki csak Kattaninak ismer, s aki minden egyes Pick-mérkőzésen ott van. A lelkes drukker ugyanis éppen a komlói mérkőzés napján lett 42 éves.

Munkában a két komlói érzelmű Pick-játékos: Sutka (5) és Herbert Fotó Schmidt Andrea

Vladan Matics edző egyébként nem rejtette véka alá, hogy kissé tart a mérkőzéstől. Aggodalmának oka pedig a csapat válogatott játékosainak túl hosszú távolléte volt. A szakember elsősorban a védelemben bízott, de a támadók összehangolt játékában már nem annyira.

Pick-belépők

Holnap 15 és 18 óra között az újszegedi sportcsarnokban árusítják a szerdai Pick Szeged–Dunaferr bajnoki mérkőzés belépőt. Egyben korlátozott számban még meg lehet vásárolni – csomagban – a szegedi Bajnokok Ligája három mérkőzésének a jegyeit is. Továbbá Dobozi Iván technikai vezető kéri azoknak a szegedi drukkereknek a jelentkezését (30/5355622), akik tizenharmadikán a helyszínen akarják megtekinteni a Veszprém–Pick bajnoki rangadót.
Az első percek majdnem rácáfoltak a szegedi szakember állítására, hiszen a nagyszerű védőmunkával és kapusteljesítménnyel, valamint összeszedett támadásbefejezéssel rögtön előnyt szereztek a vendégek. Aztán elegendő volt öt perc könnyelműsködés, s a hazaiak felzárkóztak.

Ez egyébként a mérkőzés egész menetére jellemző volt, de végig a Picknél volt az előny. A szegediek azonban nem tudtak négynél nagyobb előnyre szert tenni. A második félidőben Vladan Matics Ghionea és Zvizej, valamint Andjelkovics pályára küldésével felgyorsította a játékot, s ezzel javult az eredményesség is. Ám még így sem sikerült állandósítani a jó játékot. A hazaiak pedig igyekeztek kihasználni a bajnok hibáit.

Farkas József: – Jól küzdöttünk. A támadásban és a védekezésben is voltak biztató jelek.

Vladan Matics: – Az történt, amire számítottam. Szerdán hazai pályán azonban ennél több kell a Dunaferr ellen.

A további eredmények: Békés–PLER KC 26–31, Veszprém–Százhalombatta 37–22, Dunaferr–Debrecen 32–26.

• 1. Bail 2008. február 04. 18:59
    „Hajrá Komló!”

Ferroép: meghajolt a Pápa

Szeged - Gyorsan talpra állt a németországi Bajnokok Ligája-vereség után a Ferroép-Szeged. Ez… Tovább olvasom