2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

A hajrában nyert a Kosársuli

Az utolsó tíz perc előtt még 60-60-nal állt, a végén azonban 88-79-re nyert a Vásárhelyi Kosársuli a Debrecen vendégeként a férfi kosárlabda NB I B-ben.
Debreceni Egyetem–EnterNet Vásárhelyi KS 79-88 (21-17, 18-20, 21-23, 19-28)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Debrecen, 50 néző. Vezette: Gergely, Zalai, Sallai
Kosársuli: BALATON 24/6, Czibere 7/3, UTASI 14/3, Vas 9/3, DIAKITE 23. Csere: Kukla, Dani 3/3, Mócsai 8, Böszörményi. Edző: Elek András.

A mérkőzés elején ismételten kiderült, hogy Cheick Diakite nem bírja a hosszú buszozást. Az még hagyján, hogy nem szerzett kosarat, de lepattanót sem szedett a kezdetekben. A debreceniek sorra dobták a palánk alól pontjaikat, amelyekre a vásárhelyiek közül csak Czibere és Balaton tudott válaszolni. A második negyed eleje még bosszantóbb volt, ugyanis hiába cserélt folyamatosan a Kosársuli, nem javult a védekezés – a hazaiak könnyű kosarakat szereztek. 29-19 után 35-24 is állt a 15. percben az eredményjelzőn, ami elég ijesztőnek tűnt. A második időkérés után azután Mócsai vezetésével sikerült megfogni a debrecenieket, Vas és Utasi után végre Diakite is betalált – így sikerült felzárkózni 39-37-re.

Szünet után ismét összeroppant az EnterNet védekezése, a hazaiak közelről és távolról egyaránt eredményesek voltak. 47-39 után Balaton dobott két triplát, majd Diakite is zsákolt két hatalmasat, de ezzel együtt is maradt a hátrány (56-47). A következő öt perc viszont fantasztikus volt: Utasi és Mócsai remekül védekezett mezőnyben, a centerek minden lepattanót leszedtek, és valamennyi vásárhelyi támadás kosárral végződött. Ezzel a 14-0-s rohammal a 28. és 32. perc között 60-54-ről 60-68-ra alakult a mérkőzés állása. A Debrecen összeroppant, ettől kezdve rengeteget faultoltak, és jobbára csak szerencsés kosarakat szereztek. Az egész pályás hazai letámadást Utasi vezetésével okosan kijátszotta a Kosársuli, így a különbség nem változott.

Végig küzdelmes, hajtós, de nem túl színvonalas mérkőzésen izzadta ki 14. győzelmét az EnterNet Vásárhely. Ez volt sorozatban a hatodik nyertes meccse a Kosársulinak, amivel továbbra is tartja a harmadik helyet. Mindössze egy ponttal van többje a Szedeáknak és a Jászberénynek, viszont a Baja és az Eger újabb vereségeikkel véglegesen leszakadtak.

Elek András: Most sem játszottunk jól, de remekül küzdöttünk, és ami a lényeg: ismét nyertünk idegenben. A Debrecen jó kis csapat, nagyon fiatalok – övék a jövő.

• 1. insideman 2010. február 22. 14:30
    „március 3.
    szedeák-vásárhely
    :)”

Négy makói találat

Két héttel a bajnoki rajt előtt ismét edzőmeccseken gyakoroltak a Csongrád megyei labdarúgócsapatok.… Tovább olvasom