2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

A hajrára elfáradtak a makóiak

Gólgazdag meccsen egy pontot szerzett a dobogó harmadik helyezettje, a Nyíregyháza ellen a Makó a labdarúgó NB II- ben.
Bány (jobbról) bal lába ezúttal néma maradt Fotó: Gyenes Kálmán
– Úgy döntöttünk, türelmesek leszünk, és az idén már nem kockáztatom meg a játékot, inkább kivárom a teljes felépülést. és hogy mit várok a mérkőzéstől? Örülnék, ha egy pontot szereznénk a tavaly még első osztályú rivális ellen – nyilatkozta Magyar György a mérkőzés előtt. A védő talpcsonttörése miatt nem állhat már négy hete a Makó FC rendelkezésére. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy a hazai csapatból az eltiltott Kis Krisztián edzett, míg Mórocz Zsolt a lelátóról figyelte a mérkőzést, Takács Zoltánnak nem volt egyszerű dolga. Mert bizony így mindössze két bevethető, vérbeli védője maradt a Nyíregyháza ellen.

Aztán a hazai edző dörzsölhette a tenyerét: a 15. percben talpra pattant ő és az ezer főnyi közönség is. Hadár ugratta ki Schreibert, aki maga elé fejelte a labdát, majd a késlekedve kifutó Németh felett ívelt a kapuba, 1–0. A kapus volt a főszereplője a vendégek egyenlítő találatának is a 34. percben. Virágh élesen a hazai ötösön belülre lőtt jobb oldali szögleténél a tömörülésben Czirbus meg akarta fogni a labdát, amely kicsúszott a kezei közül, és a hálóba hullott, 1–1.

A szünetben érte az első csapás a makói edzőt: Kulacsik nem tudta folytatni a játékot, helyette Szélpál állt be. A Makó a pihenő után lendületbe jött, és két perc alatt két gólt szerzett. Az 54. percben Bány hatalmas bedobását Tóth Cs. megcsúsztatta, a hosszún pedig Turján bal belsővel a kapuba továbbított, 2–1. Majd az 55. percben Schreiber küzdött Szatkével, a labda megállt, miközben a két játékos egymással csatázott, a berobbanó Hadár pedig spiccel a 16-osról lőtt a kapuba, 3–1. Jött a második sorscsapás: Turján szemöldöke egy párharcban felrepedt, az ütéstől kettős látása lett, le is kellett cserélni. Egyetlen igazi hazai hátvéd maradt a pályán: Kazán. Ám még ekkor sem gondolt senki arra, hogy a hősiesen küzdő Makó nem szerzi meg a három pontot.

– A Mir űrállomást már régen lehozták onnan fentről! – jegyezte meg az egyik hazai szurkoló, amikor Virágh az égbe lőtt 22 méterről. Ekkor még nem volt probléma.

A hajrában aztán elfáradt és beszorult a Makó, és sajnos nem tudta megtartani előnyét. A 80. percben Puncs szöglet után, majd a 84. percben a szegedi származású Lengyel egy kipattanóból szerzett gólt, 3–3.

Takács Zoltán: – Nyerhető meccsen a kényszerű cserék miatt egy igazi védőm maradt, így előnyünket sajnos nem tudtuk megtartani.

További eredmények: Budafok–Szolnok 1–1, Baktalórántháza–Kecskemét 3–0, Vecsés–Jászapáti 4–2, Soroksár–Orosháza 3–1, Karcag–Bőcs 1–0, ESMTK– Kazincbarcika 2–1, szabadnapos: Vác.

Előnyük a sokoldalúság

Igen sokoldalúak a Szegedi BC versenyzői. A fő sportáguk ugyan az ökölvívás – erre utal az… Tovább olvasom