2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

A harmadik negyed elején még döntetlenre állt a Szentes

A férfi vízilabda OB I 18. fordulójában a Szeged Beton (immár Kásás Zoltánnal a kispadján) háromgólos győzelmet aratott az OSC otthonában. A Pendola Szentes Elektroglob húsz percig partiban volt a címvédő Vasassal, a hajrá viszont igazolta a papírformát.
Kezdjük a legfontosabbal: tizenhatodik bajnoki győzelmét könyvelhette el az immár Kásás Zoltán irányította Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Márpedig ennél többel egyetlen gárda sem büszkélkedhet a mezőnyben. De az is igaz, hogy az OSC-t nem sziporkázó produkcióval fektették két vállra Varga Péterék.

Akár azt is lehet mondani, ez így volt természetes. Hogy miért? Mert most találkozott először éles helyzetben csapatával a Gyöngyösi Andrást váltó új edző, Kásás Zoltán. Azzal a társasággal, amelynek az elmúlt másfél hete messze nem az ideális felkészülésről szólt. A tréner a beteg Weszelovszky László kivételével valamennyi játékosának igyekezett lehetőséget adni a bizonyításra, lásd például a kezdőként bevetett Molnár Pétert, aki az elmúlt időszakban csak kevés időt tölthetett a vízben. A Beton ugyan nem sziporkázott, de biztos sikere végig megkérdőjelezhetetlen volt. Balatoni Máté és a válogatott Varga Tamás vezérletével többször is vezetett négy góllal a Szeged, de innen ezúttal nem sikerült továbblépni. Igaz, most nem is ez volt a fő cél, a fontos mérkőzések majd ezt követően várnak rájuk. Ismerkedésnek, összeszokásnak, összeszoktatásnak kiválóan megfelelt ez a négyszer nyolc perc.

Kásás Zoltán: – Örülök, hogy túl vagyunk ezen a meccsen, ez volt az első közös mérkőzésünk. A játékosokon éreztem a bizonyítási vágyat, a túlzott akarást. Elöl és hátul is akadtak hibák, de az ismert helyzetet figyelembe véve nem lehetek elégedetlen. Melózunk tovább, a jó dolgokat el kell raktároznunk, a hibákat meg ki kell javítanunk.

Élesé a kétszázadik

Az OSC–Szeged mérkőzésen épphogy csak elkezdődött a negyedik negyed. Kilenc hatos Tisza-parti vezetésnél a vendégek támadtak. A meccs legeredményesebbje, Balatoni Máté remek passzal helyzetbe hozta Éles Vilmost, aki jobbról, „rosszkéz-oldalról" bevette Áts kapuját. Ez volt a Szeged Beton 200., jubileumi gólja az alapszakaszban.

Az egy percig sem volt vita tárgya, hogy a Szentes–Vasas meccsnek a vendég fővárosiak a toronymagas esélyesei. A Kurca-parti drukkerek mégis bíztak abban, hogy a kedvencek nagy csatára kényszerítik a bajnokot. Optimizmusukat valószínűleg az táplálhatta, hogy a piros-kékek az előző fordulóban szinte már megalázó, 15–3-as vereséget szenvedtek a Dominótól. Csakhogy azon a találkozón nem játszhattak a Varga testvérek, Dániel és Dénes, most viszont mindketten ott voltak a medencében. Mint ahogy a Pendola kispadján Berki András edző, akinek letelt a három mérkőzésig tartó eltiltása.

Valószínűleg nagy örömmel konstatálta, hogy az övéi milyen fegyelmezetten, remekül játszanak. Az idilli állapot egészen a harmadik negyed elejéig tartott, ekkor ugyanis 6–6 állt az eredményjelzőn! Ettől kezdve viszont mind védekezésben, mind támadásban a két Varga vezetésével beindult a Vasas-henger, és ekkor már nem volt kérdéses, hogy a lényegesen hosszabb kispaddal rendelkező budapestieknek könnyű zsákmány lesz a két pont. A szentesi alakulatot mégsem érheti elmarasztalás, véghez vitték, amit ígértek, amire vállalkoztak: jó meccset játszottak a címvédővel.

Berki András: – Talán kicsit jobb helyzetkihasználással még szorosabbá tehettük volna a mérkőzést.

További eredmények: Pécs–Domino-BHSE 7–10, FTC–Eger 9–16, BVSC– Fehérvár 11–5, Szolnok–Újpest 9–9.

A mérkőzések jegyzőkönyvei

OSC–Szeged Beton VE 8–11 (2–3, 2–3, 2–3, 2–2)

ING férfi vízilabda OB I, 18. forduló. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Németh Attila, Schlosser.
OSC: ÁTS – HANGODY L. 2, Tóth L., Cserdi, Gábor, Hangody Gy. 1, BENCZUR 2. Csere: Németh D. 1, Ürögi, Gulyás, Lipey-Rózsa 1, Ibolya 1, Tiba. Edző: Bíró Attila.
Szeged: Baksa – BALATONI 4, VARGA T. 3, Komlósi, Korolija, MOLNÁR P. 1, Lehmann. Csere: Juhász Zs., Varga P. 1, ÉLES 2, Monostori, Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/4. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/0.

Pendola Szentes Elektroglob–Vasas 8–15 (2–4, 2–2, 2–4, 2–5)

ING férfi vízilabda OB I, 18. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 350 néző. Vezette: Székely Z., Németh András.
Szentes: Horváth T. – MAKLÁRI 1, Papp G., VÍGH R. 2, Torday 3, Csente 2, Szabó T. Csere: Józsa, Turzai, Döbrőssy, Jaksa, Zsivanovics, Araczki. Edző: Berki András.
Vasas: Nagy V. – Kovács R. 1, Tóth M. 1, VARGA DÁNIEL 4, VARGA DÉNES 4, Steinmetz B., Steinmetz Á. 1. Csere: Heinrich, Kincses, Mátyás 2, Katonás 2, Takács, Hőna. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 11/7. Ötméteresből: 1/0, ill. 3/3.

Makói bravúrral indult a tavasz

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának tavaszi nyitányán, a bajnokság 16. fordulójában az otthon… Tovább olvasom